24.10.2016
Справа № 664/2298/16-а
24 жовтня 2016 року м. Олешки Олешківського району Херсонської області
Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Савчак С.П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора роти № 4 УПП м. Херсон лейтенанта поліції ОСОБА_2 про визнання дії про притягнення до адміністративної відповідальності протиправними, скасування постанови від 15.10.2016 року та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, -
До Цюрупинського районного суду Херсонської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора роти № 4 УПП м. Херсон лейтенанта поліції ОСОБА_2 про:
-визнання дії про притягнення до адміністративної відповідальності протиправними;
-скасування постанови ДР № 152763 від 15.10.2016 року;
-закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов повинен відповідати вимогам які до нього ставляться ст.106 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються - найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява. За поданим адміністративним позовом його подано до Цюрупинського районного суду м. Олешки Херсонської області. Адміністративного суду за назвою - Цюрупинський районний суд м. Олешки Херсонської області не існує, назва адміністративного суду юрисдикція якого поширюється на Олешківський район Херсонської області - Цюрупинський районний суд Херсонської області. У зв'язку з цим позивачем не зазначено в позові найменування існуючого адміністративного суду до якого подано адміністративний позов.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається поштова адреса позивача. Поштова адреса складається з найменування області, району, населеного пункту, найменування вулиці, номеру будинку, номеру квартири та поштового індексу. В поданому адміністративному позові не зазначено найменування області, найменування району та поштового індексу адреси позивача. У зв'язку з цим позивачем у позові не зазначено його поштової адреси.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. За змістом позовних вимог позивач зазначає, що відповідач вніс до протоколу відомості, які не відповідають дійсності та безпідставно склав відносно позивача протокол про адміністративне правопорушення. Зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення позивачем до позову не додано та в позові не зазначено, що вказаний протокол він не може самостійно надати із зазначенням причин неможливості його подання.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до преамбули З.У. «Про судовий збір», цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до положення ч. 1 ст. 4 З.У. «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 З.У. «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Відповідно до положення пп. 1 п.3 ч. 2 ст. 4 З.У. «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 551,20 грн. (1378Х0,4)
Враховуючи, що позивачем в адміністративному позові об'єднано 3 (три) вимоги немайнового характеру, то позивачу необхідно сплатити судовий збір за кожною вимогою немайнового характеру в розмірі 551,20 грн., в загальному розмірі 1 102,40 грн. (551,20Х2).
Відповідно до ст. 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Декретом Кабінету міністрів України «Про державне мито» не визначено порядку сплати судового збору та звільнення від його сплати. Відповідно до п. 2 ст. 150 Конституції України, а також п. 4 ст. 13 Закону “Про Конституційний Суд України” тлумачення законів України віднесено до компетенції Конституційного Суду України.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково… На підставі зазначеного, оскільки позивачем у клопотанні про звільнення його від сплати судового збору не зазначеного майнового стану, який не дозволяє йому сплатити судовий збір та доказів такого майнового стану не додано клопотання задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи невідповідність поданої скарги вимогам ст. 106 КАС України з урахуванням вимог ст. 108 КАС України скарга підлягає залишенню без руху.
Вказані недоліки необхідно усунути шляхом:
-подання адміністративного позову в новій редакції у 2 (двох) екземплярах з зазначенням адміністративного суду до якого подається позов та поштової адреси позивача;
-наданням протоколу про адміністративне правопорушення, яке було складено відповідачем у відношення до позивача -2 (дві) копії;
-надання документу про оплату судового збору за кожною заявленою вимогою немайнового характеру.
Керуючись ст.ст. 87, 88, 106, 108, 109 КАС України, суддя -
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання адміністративного позову.
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора роти № 4 УПП м. Херсон лейтенанта поліції ОСОБА_2 про визнання дії про притягнення до адміністративної відповідальності протиправними, скасування постанови від 15.10.2016 року та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушеннята надати заявнику п'ятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання позивачем цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Одеського адміністративного апеляційного суду через Цюрупинський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) С. П. Савчак
Копія відповідає оригіналу
Суддя Савчак С. П.