Справа № 200/16675/16-п
Провадження № 3/200/3660/16
05 жовтня 2016 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Шевцова Т.В. розглянувши матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м.Дніпропетровську відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працевлаштованого, який мешкає: м.Дніпро, вул.Чередніченко, 31а, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 06.09.2016 року близько 04 год. 00 хвилин, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 3206, державний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2, з ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці ока не реагують на світло, уповільнена мова та рухи), від проходження медичного огляду на стан сп'яніння відмовився у присутності двох свідків. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив п. 2.5 правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП
В суд ОСОБА_1 не з'явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, про що міститься його особистий підпис у протоколі про адміністративне правопорушення. До суду клопотання про відкладення розгляду справи не надходили.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді даної категорії справ не є обов'язковою, в зв'язку з чим вважаю за необхідне розглядати справу за відсутності ОСОБА_1
Відповідно до ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень.
Частина ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно п.6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, огляд на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Матеріали справи містять відомості та пояснення свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, які підтвердили факт відмови правопорушника від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.
Таким чином, склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП, в діях ОСОБА_1 є доведеним.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення: протоколом про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, поясненнями ОСОБА_1, який власноруч зазначив в протоколі про адміністративне правопорушення про відмову від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.
Обставини, що пом'якшують відповідальність не встановлені.
Врахувавши характер вчиненого, особу правопорушника, який вчинив грубе порушення порядку користування правом керування транспортними засобами, що створило небезпеку для учасників дорожнього руху та інших громадян, ступінь вини, оскільки він умисно та свідомо відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, при цьому не виявив бажання давати пояснення з приводу вчиненого в суді, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки воно є відповідною та достатньою мірою відповідальності за вчинене правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.23, 33, 130 КпАП України, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АО №207397, виданий Бабушкінським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області 27.06.2014 року, притягнути до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 10 200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АО №207397, виданий Бабушкінським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області 27.06.2014 року, в дохід держави судовий збір 275,60 грн.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку, скаргу може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя Т.В. Шевцова