Постанова від 06.10.2016 по справі 367/7525/16-п

Справа № 367/7525/16-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2016 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернов Д.Є., розглянувши матеріали, які надійшли які надійшли від Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,

уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України,

місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3,

АДРЕСА_1,

місце роботи та посада: декретна відпустка

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АП2 № 298646 встановлено, що 12.09.2016 року приблизно о 00 год. 10 хв. гр. ОСОБА_1 у м. Буча Київської області по вул. Вокзальна, керуючи автомобілем НОМЕР_1, виїжджаючи на головну дорогу на а/д «Київ-Ковель», не виконала вимогу дорожнього знаку 2.1 «ОСОБА_2 дорогу», в результаті чого допустила зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, який рухався по головній дорозі. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушила п. 16.11 ПДР України.

Адміністративний матеріал підлягає поверненню до Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для належного оформлення, виходячи з наступного.

В порядку виконання вимог ст. 278 КУпАП було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.256 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно п. 6.1. Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 26.02.2009 № N 77 на зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються: марка (модель) пошкодженого транспортного засобу; номерний знак транспортного засобу; власник транспортного засобу; перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП. Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.

Відповідно ч. ч. 6, 7 Розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, в органах поліції усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою; не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. У разі виявлення помилки допускаються виправлення за умови запису «Виправленому вірити» та підпису особи, що склала протокол.

На порушення вказаних норм законодавства, матеріали адміністративної справи відносно гр. ОСОБА_1 містять наступні недоліки:

1) по-батькові правопорушника у протоколі про адміністративне правопорушення серія АП2 № 298646 вказане - «Ігорівна», а у поясненнях правопорушника - «Вікторівна»;

2) схема ДТП, складена слідчим Ірпінського ВП ГУНП ОСОБА_3 12.09.2016 року не містить зворотного боку, а отже і всієї необхідної передбаченої законодавством інформації, що унеможливлює суд розглянути справу по суті та винести законне й обґрунтоване рішення;

3) схема місця ДТП містить відомості та підписи осіб, які брали участь у ДТП, а також працівника Державтоінспекції МВС, який її склав, проте відсутні відомості про процесуальне становище цих осіб, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не містить жодних даних про наявність свідків чи потерпілих.

Отже, за таких обставин, складений відносно гр. ОСОБА_1 адміністративний протокол, як такий, що був оформлений з порушенням вимог ст.256 КУпАП, має бути повернутий до органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення для дооформлення.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст. 278, 280, КпАП, Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, Інструкцією з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху 26.02.2009 № N 77 суддя ,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 направити до Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_2