Постанова від 18.10.2016 по справі 577/4010/16-а

Справа № 577/4010/16-а

Провадження № 2-а/577/121/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" жовтня 2016 р.

Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Буток Т.А.

при секретарі Лошкарьовій Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Конотопі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Конотопського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії та прийняти певні рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у перерахунку йому пенсії та зобов'язати провести перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Сумської області від 15.09.2016 року № 18-204зп-16 в розмірі 90 % від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії з 01.01.2016 року. Свої вимоги обгрунтовує тим, що він працював в органах прокуратури Сумської області з 12.07.1989 року по 29.04.2014 року, набув право на пенсію за вислугу років, з 04.01.2005 року перебуває на обліку в Конотопському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області, йому призначено пенсію за вислугою років, на підставі ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», в розмірі 90% середнього місячного заробітку за посадою прокурора Конотопського району Сумської області. Крім того, 29.04.2015 року він звільнився з органів прокуратури із посади заступника прокурора Сумської області. Після його звільнення Конотопське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснило перерахунок його пенсії згідно поданих довідок прокуратури з розрахунку 80 % від суми місячної заробітної плати відповідної категорії прокурорських працівників. Постановами Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року № 763 “ Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 та від 09.12.2015 року № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення проведення індексації та внесення зміг до деяких нормативно-правових актів» з 1 грудня 2015 року працівникам прокуратури збільшено посадові оклади, що є підставою для перерахунку пенсії за вислугу років. Тому 16.09.2016 року він звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, надавши необхідні документи. Листом від 19.09.2016 року № 11074/03-11 відповідач відмовив в проведенні перерахунку пенсії у зв'язку з тим, що відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ з 1 червня 2015 року пенсії за Законом України «Про прокуратуру» не призначаються та не перераховуються. Така відмова відповідача є протиправною, порушує його право на соціальний захист. Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і прийшов висновку про те, що зміст та обсяг соціальних гарантій працівників правоохоронних органів не можуть бути звужені шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносин щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії. При цьому норми п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ стосуються порядку призначення пенсій прокурорам, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Підставами для перерахунку пенсії за вислугу років є ч.13 та 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», якими і мав керуватися відповідач при зверненні його із заявою про перерахунок пенсії. Оскільки пенсія призначена йому до набрання чинності Законом України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ, при проведенні перерахунку пенсії має застосовуватись норма, яка діяла на час призначення йому пенсії і відповідно до якої розмір пенсії у відсотках визначається без обмеження граничного розміру. Також просить покласти на відповідача судовий збір, сплачений при поданні позову.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просить справу розглядати без його участі, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити ( а.с. 25).

Представник відповідача: Конотопського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за довіреністю ОСОБА_2 проти позову заперечує та пояснила, що позивач пропустив встановлений шестимісячний строк для захисту своїх інтересів, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, оскільки він перебуває на обліку в управлінні з 04.01.2005 року, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ. З позовною заявою про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 року він звернувся 28.09.2016 року. Вважає, що позивач мав об'єктивну можливість звернутися до суду вчасно, тому адміністративний позов має бути залишений без розгляду. Крім того відповідно до матеріалів пенсійної справи пенсія за вислугу років позивачу обчислена з розрахунку 80% від суми місячного (чинного) заробітку, вказаного в довідці прокуратури Сумської області від 01.10.2014 року № 18-17-зп-14, але не більше 10 прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. 19.09.2016 року позивач звернувся до управління із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Сумської області від 15.09.2016 року № 18-204зп-16, в чому йому було відмовлено. Згідно п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, з 1 червня 2015 року скасовуються норми стосовно пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються, зокрема, згідно Закону України «Про прокуратуру». Закон про призначення пенсій не був прийнятий, тому з 1 червня 2015 року пенсії за Законом України «Про прокуратуру» не призначаються і не перераховуються. З 15 липня 2015 року втратили чинність положення Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ щодо пенсійного забезпечення прокурорів. При цьому з цієї дати набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» в редакції від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ, в ч.20 ст.86 якого вказано, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України, який дотепер не прийняв будь-якого нормативного акту з цього приводу. Оскільки на дату звернення позивача до управління із заявою про перерахунок пенсії втратили чинність положення ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ, вони не підлягають застосуванню. Крім того, неправомірною є вимога ОСОБА_1 щодо здійснення йому перерахунку пенсії в розмірі 90 % від суми заробітної плати за відповідною посадою, адже на даний час він отримує пенсію в розмірі 80 % від суми місячного ( чинного) заробітку, зазначеного у довідці від 01.10.2014 року за № 18-17-зп-14, виданої прокуратурою Сумської області, але не більше десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Із заявою про здійснення перерахунку пенсії у розмірі 90 % позивач в управління не звертався. В рішенні Конституційного Суду України у справі №1-рп/99 від 9 лютого 1999 року визначено, що дія нормативно-правового акту починається з моменту набрання ним чинності та припиняється з втратою ним чинності. Вимоги позивача про перерахунок пенсії без обмеження її максимальним розміром суперечать абз.6 ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911), в якому встановлено, що тимчасово, в період з 1 січня по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10740 грн., що передбачено і ч.1 ст.2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668- VІ (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911) . В рішеннях Конституційного Суду України вказано про те, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації таких прав може бути змінений державою у зв'язку з неможливістю їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів суспільства. Такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що відповідно до ч.1 ст.17 Конституції України є найважливішою функцією держави. Що стосується вимог про стягнення судових витрат, то управління не має можливості сплатити судовий збір, оскільки відсутні кошти, призначені для цієї мети, тому просить звільнити від сплати судових витрат.

Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

В судовому засіданні було встановлено, що позивач перебуває на обліку в Конотопському об»єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» з 04.01.2005 року (а.с. 13), що підтвердила і представник відповідача ОСОБА_2

16.09.2016 року позивач звернувся до Конотопського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90% від суми місячного (чинного ) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Сумської області від 15.09.2016 року № 18-204зп-16, що також пояснила в судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2

Листом від 19.09.2016 року Конотопське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської відмовило позивачу в проведенні перерахунку пенсії з посиланням на те, що пенсія йому обчислена з розрахунку 80% від суми місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Сумської області від 01.10.2014 року №18-17-зп-16 і становить 13740,58 грн. з 01.05.2016 року максимальний розмір пенсійної виплати становить 10740 грн. відповідно до Закону України «Про Державний бюджет» на 2016 рік від 25.12.2015 року № 928. Відповідно до Закону України від 24.12.2015 року № 911 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» у період роботи особи, розмір призначеної пенсії якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Тому розмір пенсії становить 9129,00 грн. У відповідності з положеннями п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VІІІ з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Отже, з 1 червня 2015 року пенсії за Законом України «Про прокуратуру» не призначаються і не перераховуються (а.с.7).

Однак згідно ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 05.11.1991 прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається у розмірі 80 % від суми їхньої місячної заробітної плати, до котрої включається всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 % місячного заробітку. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Відповідно до ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

При цьому дана редакція Закону № 1789-ХІІ була чинною на час призначення пенсії позивачу.

Законом України № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Так, відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції Закону № 3668-VІ прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати до якої включаються всі види оплати праці, з- якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, з 01.10.2011 року положення частини першої ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-УІ.

У відповідності до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VІІІ в редакції, чинній на момент звернення позивача з заявою про проведення перерахунку пенсії, внесено зміни до частини п'ятнадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до яких максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

При цьому, станом на день проведення перерахунку пенсії з 01.04.2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який встановлює низку змін до законів, які регулюють питання пенсійного забезпечення громадян.

Зокрема, з 1 січня 2015 року розмір пенсії за віком та вислугу років, які призначаються за нормами Закону України «Про прокуратуру», становить 60 % заробітної плати.

Однак, відповідно до ч. 15 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюють ч.13 та 18 ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VІ не зазнали змін, змінилася лише нумерація частин цієї статті.

Відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з ч. 18 ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тому внесені Законами України № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» і № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є ч.13,18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Законів України № 3668- VI і № 1166-VII не зазнали.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 21.01.2016 у справі № К/800/6054/15.

Крім того, вирішуючи питання про застосування Закону № 1789-ХІІ в часі, суд виходить із того, що згідно зі ст. 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, зокрема, в органах прокуратури (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Аналогічна правова позиція зі спірного питання висловлена Верховним Судом України у постановах від 10.12.2013 в справі № 21-348а13 та від 17.12.2013 в справі № 21-445а13.

Згідно ч. 2 ст. 161 КАС України при виборі і застосуванні правової правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених п. 1 і 2 ч.1 ст. 237 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач повинен був провести перерахунок раніше призначеної позивачеві пенсії в розмірі 90 відсотків від суми місячного чинного заробітку і при перерахунку мають бути взяті до уваги збільшені показники підвищення заробітної плати, які надані позивачем та підтверджені відповідною довідкою (а.с.14).

Також суд вважає, що при вирішенні даного позову слід застосовувати положення спеціальних норм, а саме Законом України “Про прокуратуру” № 1789-ХІІ в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Так, у частині вісімнадцятій статті 50-1 цього Закону передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” з 01.12.2015 року підвищено на 25% посадові оклади працівників прокуратури, розміри яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури”.

З таких обставин суд вважає за необхідне зобов'язати Конотопське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 01.01.2016 року.

Наведена позиція підтверджується постановою Верховного Суду України у справі № 161/20170/14-а від 01.03.2016 року.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не надав належних доказів на підставу своїх заперечень.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Листом від 19.09.2016 року № 11074/03-11 відповідач відмовив в проведенні перерахунку пенсії, а до суду ОСОБА_1 звернувся 28.09.2016 року, отже строк звернення до суду ним не пропущений.

Відповідно до ч.3 ст.94 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати в сумі 551,20 грн., які він сплатив (а.с.1). Відповідач не надав доказів, на підставі яких він може бути звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 17, 22, 46 Конституції України, ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VІІІ, п. 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII, постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 9 грудня 2015 року № 1013, рішеннями Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року у справі № 8-рп/99, від 20 березня 2002 у справі № 5-рп/2002,ст. ст. 2,11,71,94,158-163 КАС України,суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Конотопського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області від 15 вересня 2016 року № 18-204зп-16 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати.

Зобов'язати Конотопське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області з 01січня 2016 року здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області від 15 вересня 2016 року № 18-204зп-16 відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати без обмеження її максимального розміру та здійснити виплату пенсії з урахуванням раніше проведених виплат.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Конотопського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області на користь ОСОБА_1 витрати по оплаті судового збору в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят однієї) грн 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Суддя: ОСОБА_3