Постанова від 19.10.2016 по справі 417/3191/16-п

Справа № 417/3191/16-п

Провадження № 3/417/316/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" жовтня 2016 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Шкиря В.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Марківського ВП ГУНП в Луганській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, про права передбачені ст.268 КУпАП ст.10,63 Конституції України роз'яснено, суд-

ВСТАНОВИВ:

29 вересня 2016 року старшим інспектором Марківського ВП ГУНП, капітаном поліції ОСОБА_2 було складено протокол ЛГ №014519 за ч.4 ст. 184 КпАП України відносно ОСОБА_1.

В протоколі вказано, що 29.09.2016 було встановлено, що ОСОБА_1 не належним чином виконує свої батьківські обов'язки щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, що призвело до вчинення ним кримінального правопорушення.

В судове засідання громадянка ОСОБА_1 з'явилася, вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала . Підтвердила суду, що ОСОБА_4 є її сином та йй відомо, що в школі хтось вкрав телефон, а хотіли звинуватити її сина, але потім справу закрили, бо телефон знайшовся . Кримінальне провадження не порушували, принаймні їй про це невідомо. Просить прийняти рішення на розсуд суду.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши повно, об'єктивно письмові матеріали справи та з'ясувавши всі обставини справи, відповідно до ст.252 КУпАП, оцінивши докази в їх совокупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст.184 КУпАп виходячи з наступного.

Відповідно п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозицією ч. 4 ст. 184 КУпАП, передбачено, що відповідальність настає за вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність. При цьому санкція передбачає накладення штрафу на батьків, або осіб, щл їх замінюють від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

До протоколу серії ЛГ № 014519 від 29 вересня 2016 року (а.с. 3) долучено:

- висновком про результати розгляду звернення громадян (а.с.4);

- письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 29.09.2016 (а.с.5);

- письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 29.09.2016 (а.с.6);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29.09.2016 (а.с.7).

Проте не долучено витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування про вчинення злочину, оскільки ч.1,2 ст.214 КПК України передбачено, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

До протоколу, як на підтвердження вини ОСОБА_1 долучено, висновок про результати розгляду звернення громадян (а.с.4), який не є належним та допустимим доказом вчинення сином ОСОБА_1 - ОСОБА_4 злочину.

Таким чином, суд вважає доведеним, що у діях ОСОБА_1 відсутя подія та склад адміністративного правопорушення передбаченогоч.4 ст.184 КУпАП, що на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до положень ст.284 КУпАП при наявності обставин, передбачених ст.247 КУпАП виноситься постанова про закриття справи,

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».

Враховуючи, що в діях ОСОБА_1. відсутні подія та склад адміністративного правопорушення за ст.173 КУпАП судовий збір стягненню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 247 ч.1 п.1, 279, 284, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1) про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.184 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАп за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення .

Судовий збір стягненню не підлягає.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її захисником до Апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області.

Суддя В.М.Шкиря