Ухвала від 19.10.2016 по справі 812/4344/13-а

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

19 жовтня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/4344/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., розглянувши у порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 812/4344/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,-

ВСТАНОВИВ:

07 вересня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 812/4344/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В обгрунтування заяви про заміну сторони виконавчого провадження зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.06.2013 у справі № 812/4344/13-а позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 року у розмірі 554951,87 грн., - задоволено.

Стягнуто з Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 року у розмірі 554951,87 грн. (п'ятсот п'ятдесят чотири тисячі дев'ятсот п'ятдесят одна гривня 87 коп.).

11 серпня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

З аналізу п.2 ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вбачається, що функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду - органам Міністерства доходів і зборів.

З посиланнями на ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 264 КАС України, заявник просить суд замінити стягувача управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 10.06.2013 по справі № 812/4344/13-а його правонаступником - державною податковою інспекцією у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області. Заяву про заміну сторони виконавчого провадження просив суд розглядати без його участі.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви, не прибув у судове засідання, причини неявки суду не повідомив.

Представник державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви, не прибув у судове засідання, надав через канцелярію суду відзив, відповідно до якого просить суд вирішити заяву про заміну сторони виконавчого провадження на розсуд суду, судове засідання провести без його участі (а.с.54,55).

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки представник заявника, представник відповідача та представник заінтересованої особи про час, дату та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином, відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних доказів.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.06.2013 у справі № 812/4344/13-а позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 року у розмірі 554951,87 грн., - задоволено.

Стягнуто з Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 року у розмірі 554951,87 грн. (п'ятсот п'ятдесят чотири тисячі дев'ятсот п'ятдесят одна гривня 87 коп.) (а.с.34-37).

Згідно з даними комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» вбачається, що виконавчий лист по справі № 812/4344/13-а позивачем отримано 22 липня 2013 року (а.с.32).

З Положення про державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області вбачається, що основними завданнями останньої, зокрема, є забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску (а.с.56-62).

Постановою старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції у Луганській області відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 812/4344/13-а, виданого 22.07.2016 Луганським окружним адміністративним судом (а.с.66).

Відповідно до положень ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Частиною п'ятою статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

11.08.2013 року набрав чинності Закон України від 04.07.2013 року №406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи", яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Так, відповідно до ст.12 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Згідно п. 7 ч. 1 ст.13 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пенсійний фонд та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування зобов'язані: - надавати центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відомості про свої рахунки, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для перерахування на них страхових коштів та завчасно повідомляти про зміну таких рахунків; - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, Пенсійний фонд, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюють обмін інформацією у випадках, передбачених цим Законом. Порядок здійснення такого обміну визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, спільно з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п.4 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" від 06 серпня 2014 року №311, реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

Отже, як вбачається з викладених норм, здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Міндоходів, яке, у свою чергу, реорганізовано у ДФС України.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження стягувача з управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію в м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.

Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 812/4344/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово - експлуатаційна контора № 6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, - задовольнити.

Замінити у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 812/4344/13-а від 22.07.2013, стягувача управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, м.Лисичанськ, Луганська область, вул.Свердлова, 347, код ЄДРПОУ 21792407) на Державну податкову інспекцію в м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області (93113, вул. ім.В.Сосюри, 347, м. Лисичанськ, Луганська область, код ЄДРПОУ 39890557).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяТ.І. Ковальова