про повернення позовної заяви
19 жовтня 2016 року Справа № 803/1543/16
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ковальчук В.Д., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Державне комунальне підприємство "Луцьктепло", Луцька міська рада, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області, Державна фінансова інспекція у Волинській області про визнання незаконною постанови,
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Державне комунальне підприємство "Луцьктепло", Луцька міська рада, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області, Державна фінансова інспекція у Волинській області про визнання незаконною постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 09 червня 2016 року №1101 "Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 31 березня 2015 року №1171"
Позовна заява підлягає поверненню позивачам на підставі пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з огляду на таке.
Згідно із частиною третьою статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Оскільки позивачі оскаржують нормативно-правовий акт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка є суб'єктом владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, тому дана справа територіально підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду. Згідно із частиною шостою статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Отже, оскільки дана справа територіально не підсудна Волинському окружному адміністративному суду, тому позовну заяву необхідно повернути позивачам та роз'яснити, що позивачі мають право повторно звернутися до суду з цим адміністративним позовом в загальному порядку, подавши позовну заяву до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись частиною 3 статті 19, пунктом 6 частини третьої статті 108, статтею 165 Кодексу адміністративного суду України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Державне комунальне підприємство "Луцьктепло", Луцька міська рада, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області, Державна фінансова інспекція у Волинській області про визнання незаконною постанови повернути позивачам.
Роз'яснити позивачам, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особам, які її подали, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук