Постанова від 26.07.2010 по справі 7373/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" липня 2010 р. Справа № 2-а-7373/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Роман О.С.,

за участю:

прокурора - Пагуба Т.В.,

представника позивача - ОСОБА_1

відповідач - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурора Білозерського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області

до ОСОБА_2

про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Звернувшись до суду прокурор Білозерського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області просить суд стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції по постанові №023714 від 17.04.2008р., на загальну суму 510,00 грн.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні заявлені вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити та стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 510,00 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на наступне, що 12.03.2008р. під час проведення перевірки державними інспекторами Головавтотрансінспекції виявлено порушення ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - експлуатація автомобіля НОМЕР_1, облаштованого як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору) без наявності ліцензійної картки. Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 17.04.2008року винесено постанову №023714, про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 510,00 грн. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанови про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором.

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на позов не надав.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до наступного.

Згідно із атом перевірки від 12.03.2008 року № 063526 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення. Відповідач здійснював експлуатацію автомобіля НОМЕР_1, облаштованого як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору) без наявності ліцензійної картки. Відповідно про що складено акт, та в подальшому винесено постанову про №023714 від 17.04.2008 про застосування до відповідача штрафу у розмірі 510,00 грн.

Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст. 9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.

Відповідно до ст. 30. Закону України "Про автомобільний транспорт" при наданні послуг з перевезення пасажирів на таксі, передбачено обов'язкове оформлення для водіїв таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку.

Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, застосовуються штрафні санкції. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Вимогами "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, для надання послуг таксі перевізники повинні мати зареєстровані відповідно до законодавства транспортні засоби, відповідну ліцензію і ліцензійну картку на кожний автомобіль, обладнаний відповідно до встановлених технічних вимог.

Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, в частині надання послуг таксі без наявності ліцензійної картки. Оскільки відповідачем винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась, та не сплачена, то застосований штраф на сьогодні є заборгованістю, тому підлягає стягненню.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158-163, 167 КАС України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1) до державного бюджету (рахунок 31113106700016 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Білозерського району, код доходу 21081100, код ОКПО 24103748) фінансові санкції по постанові №023714 від 17.04.2008 року на загальну суму 510,00 грн. (п'ятсот десять гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 6.19