18 квітня 2011 р. м. Вінниця Справа № 2а/0270/1410/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Вільчинського Олександра Ванадійовича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи
за позовом: Козятинського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення штрафу
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Козятинський транспортний прокурор в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області (далі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі- відповідач) про стягнення фінансових санкцій.
24 грудня 2010 року начальником територіального управління головавтотрансінспекції у Вінницькій області винесена постанова про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій, яка у встановлений строк не виконана.
Справа розглядається в порядку скороченого провадження, оскільки в силу пункту 4 частини 1 статті 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.
Ухвалу про відкриття скороченого провадження від 25.03.2011р. позивач отримав 05.04.2011р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с.13), але станом на день розгляду справи відповідач не надав суду заперечення на адміністративний позов чи заяву про визнання позову.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі - суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав щодо прийняття рішення про задоволення позову в порядку письмового провадження, з огляду на наступне.
Згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2007р. №1319), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, утримується за рахунок Держбюджету.
Начальником територіального управління головавтотрансінспекції у Вінницькій області, на підставі ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", 27 грудня 2010 року винесена постанова № 115928 про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн. за надання послуг з перевезення пасажирів в режимі таксі без оформлення документів, перелік яких визначених ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: за відсутності ліцензійної картки (а.с.8).
Згідно зі ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанову № 115928 про застосування фінансових санкцій направлено відповідачу 28.12.2010 року, що підтверджується копією супровідного листа, проте, останній в добровільному порядку заборгованість не сплатив, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.
Крім того, постанова № 115928 відповідачем не оскаржена та не скасована в передбаченому законодавством порядку, а тому є чинною і обов'язковою до виконання.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні
На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, тому підлягає задоволенню в повному обсязі відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають (ч. 4 ст.94 КАС України).
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в дохід Державного бюджету України ( р/р № 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, Держбюджет м. Вінниця 21081100, МФО 802015) 510 (п'ятсот десять) грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки апеляційного оскарження постанови визначені ст.ст. 183-2, 186 КАС України.
Набрання судовим рішенням законної сили визначено ст. 254 КАС України
Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович