01 березня 2011 р. Справа № 2а/0270/330/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Альчука Максима Петровича,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції
до: суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1
про: стягнення заборгованості
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Жмеринська об'єднана державна податкова інспекція (далі - Жмеринська ОДПІ) з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному податку.
Позовні вимоги мотивовано тим, що станом на 24.01.2011 року за відповідачем рахується заборгованість з єдиного податку в сумі 100 грн. 64 коп., яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена, у зв'язку з чим позивач вимушений звернутись до суду.
В судове засідання представник позивача не з'явився, проте надав клопотання від 21.02.2011 року в якому позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі.
Відповідач в судові засідання не з'являлась хоча про судове засідання повідомлялась завчасно та належним шляхом направлення ухвали та судових повісток на адресу внесену до державного реєстру.
В силу ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України суд відкладає розгляд справи в разі неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Зазначена стаття не передбачає наслідків повторного неприбуття в судове засідання такого відповідача, проте визначає дії суду у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, виходячи з принципу рівності сторін, у разі повторного неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень та належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, справу може бути вирішено за його відсутності (ч. 4 ст. 128 КАС України).
Відповідно до вимог ст. 122 КАС України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин, враховуючи що відповідач двічі не прибув в судове засідання, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України, в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з огляду на наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Жмеринської міської ради Вінницької області як фізична особа - підприємець 11.05.2010 року за №21750000000002763 (а.с. 6) та 17.05.2010 року за № 4602 взята на облік як платник податків у Жмеринській ОДПІ (а.с. 7).
15.06.2010 року відповідачем до Жмеринської ОДПІ була подана заява про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності на підставі чого остання перейшла на спрощену систему оподаткування за видом діяльності "роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах". Згідно додатку до рішення 4 сесії Жмеринської міської ради Вінницької області 5 скликання № 91 від 29.10.2006 року ставка єдиного податку за роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах становить 100 грн.
Відповідно до п. 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Згідно частини 2 Указу суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строк визначений цією статтею тобто протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації чи з дня отримання податкового повідомлення-рішення, визнається сумою податкового боргу платника податків.
За несвоєчасну сплату єдиного податку нарахована пеня в сумі 0,64 грн. відповідно до пп. 16.4.1 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", відповідно до якого пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Таким чином, станом на 24.01.2011 року відповідач має податковий борг із сплати єдиного податку в сумі 100 грн. 64 коп.
Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки. З метою реалізації обов'язків платника податків законодавчі акти встановлюють строки сплати податків.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до норм статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
За наведених обставин, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги стосовно стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (вул. Південна, 20, м. Жмеринка, Вінницька область, 23100, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до місцевого бюджету м. Жмеринки заборгованості по єдиному податку в сумі 100 грн. 64 коп. (сто гривень шістдесят чотири копійки).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Альчук Максим Петрович