03 березня 2011 р. Справа № 2-а-5391/10/0270 м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чудак Олесі Миколаївни,
розглянувши у скороченому провадженні матеріали справи за позовом Державної податкова інспекції у м. Вінниці до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції,
30 грудня 2010 року до Державна податкова інспекція у м. Вінниці звернулася в суд з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (СПД ОСОБА_1О.) про стягнення фінансової санкції в сумі 1000 гривень.
Зазначили, що під час проведення перевірки господарської одиниці відповідача встановлено порушення нею положень ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки на торговій точці здійснювалась реалізація алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій не зазначений у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Встановлені порушення стали підставою для застосування до ОСОБА_1 фінансової санкції відповідно до рішення від 20.09.2010 року №0007472340, однак останньою у встановлений законом строк штраф не сплачено, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Оскільки сума позову ґрунтується на рішенні суб'єкта владних повноважень, щодо якого завершився встановлений строк оскарження, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.
Суд, розглянувши матеріали позовної заяви та встановивши, що відповідно до положень ст. 183-2 КАС України у даній адміністративній справі застосовується скорочене провадження, ухвалою від 22.02.2011 року відкрив скорочене провадження у даній справі та запропонував відповідачу в 10-денний термін надати письмові заперечення проти позову.
На адресу Вінницького окружного адміністративного суду повернулися поштові відправлення із відміткою «за зазначеною адресою не проживає» та «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 3 ст. 167 КАС України судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
В силу викладеного, та з урахування того, що ухвали про відкриття скороченого провадження направлялися відповідачу за адресою, що значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, адресою місця реєстрації її як фізичної особи, про що свідчить довідка з адресного бюро, адресою місця знаходження господарської одиниці, перевірку якої проведеного 29.05.2010 та адресою фактичного проживання в м. Ялті, яка зазначена ДПІ у м. Вінниці в позовній заяві та за якою відповідач отримала копію рішення про застосування фінансових санкцій, вважається, що СПД ОСОБА_1 про розгляд справи повідомлена належним чином.
Суд, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців свідчить, що ОСОБА_1 12.11.2002 року зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Вінницької міської ради, а згідно з довідкою форми №4-ОПП перебуває на обліку в ДПІ у м. Вінниці як платник податків з 20.02.2006 року.
Судом встановлено, що 29 травня 2010 року працівниками ДПІ у м. Ялті Автономної Республіки Крим на підставі направлень №01587 та №01586 від 01.05.2010 року проведено перевірку відповідача з питань дотримання Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
В результаті проведеної перевірки встановлено, що у магазині відповідача, розташованого за адресою: вул. Московська, 43/3, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, здійснювалась реалізація алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, про що складено акт №01951 від 29.05.2010 року.
На підставі складеного акту перевірки позивачем винесено рішення №0007472340 від 20.09.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1000 грн.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, доказів наявних у справі, суд виходив із наступного.
Спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-BP від 19.12.1995р.
Відповідно до статті 15 цього Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
При цьому видається ліцензія за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами). У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.
В додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
У разі ж роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції.
Контроль за дотриманням норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-BP від 19.12.1995р. здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
За порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-BP від 19.12.1995р. щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Так, як зазначалось вище, згідно статті 17 цього Закону у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Станом на день звернення позивача до суду відповідач рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007472340 від 20.09.2010 року не оскаржила, застосовану до неї фінансову санкцію не сплатила.
Відповідно до ч. 5 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-BP від 19.12.1995р. у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
За таких обставин, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі п. 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990р. стягнення застосованих до відповідача і не сплачених ним в добровільному порядку фінансових санкцій, а отже знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Крім того, відповідно до положень ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (проспект Юності, 36/44-а, м. Вінниця, 21030) в дохід Державного бюджету України (код бюджету 21081100, м. Вінниця, р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, МФО 802015) фінансову санкцію в сумі 1000 (одна тисяча) гривень.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя (підпис) Чудак Олеся Миколаївна
з оригіналом згідно
Суддя
Секретар