Постанова від 19.04.2016 по справі 826/1210/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

19 квітня 2016 року № 826/1210/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., суддів: Кузьменка В.А., Арсірія Р.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПриватного акціонерного товариства "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України"

до третя особаДержавної авіаційної служби України Публічне акціонерне товариство "Мотор Січ"

провизнання протиправними та скасування рішень від 30.11.2015, зобов'язання вчинити дії

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне акціонерне товариство "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної авіаційної служби України, третя особа - Публічне акціонерне товариство "Мотор Січ" про визнання протиправними та скасування рішень від 30.11.2015, зобов'язання вчинити дії.

07.04.2016 позивачем через канцелярію суду подано заяву про збільшення позовних вимог. Зазначене збільшення прийнято судом та копію вказаної заяви надіслано відповідачу та третій особі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем було подано відповідачу заяву про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ, а не про надання права на експлуатацію відповідних повітряних ліній, з огляду на що розгляд заяви позивача мав бути здійсненний відповідно до положень розділу IV Порядку надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній затвердженого наказом Державної авіаційної служби України № 686 від 24.10.2014 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2014 за № 1440/26217, а не за результатами конкурсу на отримання права на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ разом заявами інших авіаперевізників щодо надання права на експлуатацію відповідних авіаліній. Також позивач посилався на те, що ПАТ "Мотор Січ" не відповідає авіаційним правилам.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач проти позовних вимог заперечив, у судовому засіданні надав суду письмові заперечення, в яких просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що враховуючи те, що встановлення комісією на власний розсуд черговості розгляду заяв позивача, TOB «ЯнЕйр ЛТД» та ПАТ «Мотор Січ» могло б призвести до порушення прав одного з них, було запропоновано розглядати зазначені заяви одночасно за правилами, встановленими пунктом 2.12 розділу ІІ Порядку надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній затвердженого наказом Державної авіаційної служби України №686 від 24.10.2014 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2014 за № 1440/26217, тобто, як такі, що надійшли від двох або більше авіаперевізників на один і той самий маршрут, щодо якого міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади, уповноваженими на укладання таких домовленостей, передбачені обмеження щодо частоти перевезень. Також відповідач посилався на те, що твердження позивача щодо невідповідності ПАТ «Мотор Січ» вимогам авіаційних правил є помилковим.

Представник відповідача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд відмовити у задоволенні позову.

У судовому засіданні представники третьої особи заперечили проти позовних вимог та просили суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів ухвалила продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Під час розгляду справи колегія суддів, -

ВСТАНОВИЛА:

27.06.2012 Приватному акціонерному товариству "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" Державною авіаційною службою України видано ліцензію серії АГ № 505921 на вид господарської діяльності: "Надання послуг з перевезення пасажирів, вантажу повітряним транспортом".

22.11.2011 Державною авіаційною службою України видано Приватному акціонерному товариству "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" документ про право на експлуатацію повітряної лінії № 644 для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за повітряною лінією "Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ" з частотою рейсів - 14 рейсів на тиждень.

Супровідним листом № 01-17-347 від 06.11.2015 "Щодо винесення змін до документів на право експлуатації повітряної лінії" зареєстрованим за № 19111/0/1-1-15 від 09.11.2015 Приватним акціонерним товариством "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" подано до Державної авіаційної служби України заяву про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ, в якій було викладено прохання внести зміни до документу про право на експлуатацію вказаної повітряної лінії в частині визначення частот, а саме збільшити кількість дозволених частот з 14 р/т до 21 р/т.

11.11.2015 Державною авіаційною службою України за реєстровано за вхідним №19231/0/1-1-15 заяву Публічного акціонерного товариства "Мотор Січ" про отримання права на експлуатацію повітряної лінії "Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ" на виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України з частотою рейсів - 14 разів на тиждень на строк з 01.12.2015.

13.11.2015 Державною авіаційною службою України зареєстровано за вхідним №19299/0/1-1-15 заяву ТОВ "ЯнЕір" про отримання права на експлуатацію повітряної лінії "Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ" на виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України з частотою рейсів - 1 разів на тиждень на строк з 01.12.2015до 24.10.2019.

В пункті 13 протоколу № 7 засідання комісії з розгляду питань щодо права на експлуатацію повітряної лінії від 30.11.2015 зазначено наступне: "13. Розглянувши заяви ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (додаток ІІІ до листа від 06.11.2015 №01-17-347) щодо внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (збільшення частоти рейсів з 14 до 21 рейсу на тиждень), TOB «ЯнЕір» ЛТД (вх. № ДАС 19299/0/1-1-15 від 13.11.2015) щодо отримання прав на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 7 рейсів на тиждень), ПАТ «Мотор Січ» (вх. № ДАС 19231/0/1-1-15 від 11.11.2015) щодо отримання прав на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень) для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України,

комісією, враховуючи те, що встановлення комісією на власний розсуд черговості розгляду заяв ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», TOB «ЯнЕір» ЛТД та ПАТ «Мотор Січ» може призвести до порушення прав одного з них, запропоновано розглядати зазначені заяви одночасно за правилами, встановленими пунктом 2.12 Порядку, як такі що надійшли від двох або більше авіаперевізників на один і той самий маршрут, щодо якого міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей, передбачені обмеження щодо частоти перевезень.

За результатами проведених розрахунків за відповідними критеріями, які визначені додатком 4 до пункту 2.12 Порядку, на підставі наданих ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», TOB «ЯнЕір» ЛТД та ПАТ «Мотор Січ» даних, сумарна кількість балів ПАТ «Мотор Січ» дорівнює 40 балів, сумарна кількість балів TOB «ЯнЕір» ЛТД дорівнює 16,84 бали, сумарна кількість балів ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» дорівнює 28,26 балів. Комісією визнано, що авіаперевізником, який отримав більшу кількість балів за критеріями, які визначені додатком 4 до пункту 2.12 Порядку, є ПАТ «Мотор Січ».

Комісія прийняла рішення рекомендувати Голові Державіаслужби:

13.1.Надати ПАТ «Мотор Січ» право на експлуатацію повітряної лінії: Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень),

для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України, із визначенням необмеженого строку дії права.

Рішення прийнято за результатами відкритого голосування (за - 7; проти - 0; утрималось - 0)."

Також в зазначеному пункті вказано наступне: "13.3.Відмовити ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії:

Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ,

для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України на підставі пункту 2,12 Порядку та пункту 4- частини восьмої статті 94 Повітряного кодексу України.

Рішення прийнято за результатами відкритого голосування (за - 7; проти - 0; утрималось - 0),"

09.12.2015 Державною авіаційною службою України видано накази № 788 "Про надання права на експлуатацію повітряних ліній", відповідно до пункту 1 резолютивної частини якого надано ПАТ "Мотор Січ" право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень) для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України, із визначенням необмеженого строку дії права та № 773 "Про відмову у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії", відповідно до пункту 1 резолютивної частини якого відмовлено ПрАТ "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (збільшення частоти рейсів з 14 до 21 рейсу на тиждень) для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України.

Приватне акціонерне товариство "Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" вважаючи, що йому було протиправно відмовлено у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ в частині визначення частот, а саме збільшити кількість дозволених частот з 14 р/т до 21 р/т звернулось з відповідним позовом до суду.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 92 Повітряного кодексу України авіаційний перевізник, який виконує перевезення пасажирів та/або вантажу за плату та/або за наймом, повинен мати ліцензію на провадження діяльності з перевезення пасажирів та/або вантажу повітряним транспортом, яка видається уповноваженим органом з питань цивільної авіації згідно із законодавством України. Перевезення пасажирів, вантажу за плату та/або за наймом без ліцензії забороняється. Наявність ліцензії не означає, що авіаційний перевізник має право доступу до певних повітряних ліній або ринків. З метою набуття права доступу до певних повітряних ліній або ринків авіаперевізник повинен отримати від уповноваженого органу з питань цивільної авіації відповідний документ на право експлуатації певної повітряної лінії.

Згідно з частинами першою та другою статті 94 Повітряного кодексу України авіаперевізник зобов'язаний надавати послуги з повітряних перевезень в обсягах і на умовах, передбачених сертифікатом експлуатанта, ліцензією та наданими йому правами на експлуатацію повітряних ліній. Для виконання польотів з перевезення пасажирів, багажу та/або вантажу, пошти за плату та/або за наймом авіаперевізник повинен мати відповідне право на експлуатацію певної повітряної лінії.

Частинами третьою та четвертою вказаної статті встановлено, що право на експлуатацію повітряної лінії надається уповноваженим органом з питань цивільної авіації за письмовою заявою авіаперевізника щодо певних повітряних ліній на виконання: регулярних повітряних перевезень у межах України; регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України; чартерних міжнародних повітряних перевезень з/до України або в межах України, що становлять систематичну серію, не менше одного рейсу на тиждень або не менше трьох рейсів на місяць; авіаційних перевезень в інших державах. Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній та порядок затвердження розкладу руху авіаперевізників встановлюються авіаційними правилами України.

Пунктом 1.1 розділу І Авіаційних правил України "Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній" затверджених наказом Державної авіаційної служби України № 686 від 24.10.2014 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13.11.2014 за № 1440/26217 встановлено, що ці Авіаційні правила визначають процедуру надання, анулювання, відмови у наданні та обмеження обсягу прав на експлуатацію повітряних ліній українським та іноземним авіаперевізникам незалежно від форми власності, внесення змін до документів про права на експлуатацію повітряних ліній.

Згідно з пунктами 1.4 та 1.9 розділу І зазначених Правил питання щодо надання, анулювання, відмови у наданні, обмеження обсягу прав на експлуатацію повітряних ліній та внесення змін до документів про права на експлуатацію повітряних ліній розглядаються комісією з розгляду питань щодо прав на експлуатацію повітряних ліній (далі - Комісія), яка утворюється наказом Державіаслужби. На засіданні Комісії мають бути розглянуті та прийняті рішення щодо всіх заяв, що надійшли до Державіаслужби до 20 числа місяця, в якому проводиться засідання Комісії.

Відповідно до пунктів 1.13 та 1.4 розділу І Авіаційних правил України "Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній" затверджених наказом Державної авіаційної служби України № 686 від 24.10.2014 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13.11.2014 за № 1440/26217 за результатами своєї роботи Комісія приймає вмотивоване рішення, в якому може рекомендувати Голові Державіаслужби: надати право на експлуатацію повітряної лінії; відмовити в наданні права на експлуатацію повітряної лінії; обмежити обсяг прав на експлуатацію повітряної лінії; внести зміни до документа про право на експлуатацію повітряної лінії; анулювати право на експлуатацію повітряної лінії; залишити заяву без розгляду. Рішення Комісії приймаються відкритим голосуванням та оформлюються протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами Комісії та затверджується головою Комісії.

Пунктом 2.12 розділу ІІ зазначених правил встановлено, що якщо до Державіаслужби надійшли заяви від двох або більше авіаперевізників на один і той самий маршрут, щодо якого міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей, передбачені обмеження щодо частоти перевезень або призначених авіаперевізників, відповідне право надається авіаперевізнику, який отримав більшу кількість балів за критеріями, що враховуються Комісією під час розгляду заяви щодо надання прав на експлуатацію повітряних ліній (додаток 4).

Згідно з пунктами 2.14 та 2.15 розділу ІІ Авіаційних правил України "Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній" затверджених наказом Державної авіаційної служби України № 686 від 24.10.2014 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13.11.2014 за № 1440/26217 Державіаслужба приймає рішення щодо кожної заяви та кожного питання, які розглядалися на засіданні Комісії, на підставі затвердженого відповідно до пункту 1.14 розділу I цих Авіаційних правил протоколу. Кожне рішення Державіаслужби оформлюється окремим наказом в день затвердження протоколу Комісії. Документ про право на експлуатацію повітряної лінії оформлюється протягом 5 робочих днів з дня прийняття Державіаслужбою відповідного рішення.

Відповідно до пунктів 4.1 та 4.2 розділу IV зазначених Правил внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії здійснюється в разі зміни: найменування авіаперевізника; місцезнаходження авіаперевізника; відомостей, зазначених у документі про право на експлуатацію повітряної лінії. Зміни до документа про право на експлуатацію повітряної лінії вносяться на підставі заяви авіаперевізника, яка складається в довільній формі. До заяви додаються копії установчих документів та/або ліцензії, на підставі яких вносяться зміни до документа про право на експлуатацію повітряної лінії.

Пунктом 4.3 зазначеного розділу визначено, що Державіаслужба приймає рішення про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії на підставі протоколу, затвердженого відповідно до пункту 1.14 розділу I цих Авіаційних правил. Рішення Державіаслужби про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії оформлюється наказом в день затвердження протоколу Комісії. Копія наказу надсилається авіаперевізнику в той самий день рекомендованим листом.

Таким чином, авіаційний перевізник, який виконує перевезення пасажирів та/або вантажу за плату та/або за наймом, крім ліцензії на провадження відповідної діяльності, повинен мати право на експлуатацію певної повітряної лінії питання щодо надання якого вирішується комісією з розгляду питань щодо прав на експлуатацію повітряних ліній, яка утворюється наказом Державіаслужби. При цьому положеннями чинного законодавства окремо встановлено порядок щодо розгляду питання про надання права на експлуатацію повітряних ліній та порядок щодо розгляду питання про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії.

Положеннями чинного законодавства не передбачено можливості розгляду заяви авіаперевізника щодо внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії у порядку встановленому для розгляду заяв про надання права на експлуатацію повітряних ліній у випадку її одночасного надходження з заявою від іншого авіаперевізників щодо надання право на експлуатацію тієї ж самої повітряної лінії.

Позивачем супровідним листом № 01-17-347 від 06.11.2015 було подано відповідачу заяву про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії № 644 від 22.11.2011, яким позивачу було надано право для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за повітряною лінією "Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ" з частотою рейсів - 14 рейсів на тиждень, а саме, щодо збільшення кількості дозволених частот з 14 р/т до 21 р/т.

Публічним акціонерним товариством "Мотор Січ" та ТОВ "ЯнЕір" відповідачу було подано заяви про отримання права на експлуатацію повітряної лінії "Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ" на виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України.

Зазначені факти сторонами не заперечуються та підтверджуються наявними в матеріалах справи документами.

Отже, хоча заяви позивача, ПАТ "Мотор Січ" та ТОВ "ЯнЕір" ЛТД були подані щодо експлуатації однієї повітряної лінії Київ - Мінськ (республіка Білорусь) - Київ" водночас, оскільки позивачем було подане не заяву про отримання права на експлуатацію повітряної лінії, яке у нього було вже наявне, а заяву про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії, у відповідача були відсутні правові підстави для розгляду заяви позивача разом з заявами ПАТ "Мотор Січ" та ТОВ "ЯнЕір" ЛТД.

Рішення від 30.11.2015 щодо рекомендації Голові Державіаслужби України відмовити позивачу у задоволенні заяви про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінська (Республіка Білорусь) - Київ (збільшення частоти рейсів з 14 до 21 рейсу на тиждень) та рішення від 30.11.2015 щодо рекомендації Голові Державіаслужби України надати Публічному акціонерному товариству «Мотор Січ» право на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень; строк дії з 01.12.2015 на необмежений строк) були прийняті за результатами розгляду заяв позивача, TOB «ЯнЕір» ЛТД та ПАТ «Мотор Січ» одночасно, як таких, що надійшли від двох або більше авіаперевізників на один і той самий маршрут, щодо якого міжнародним договором України та домовленостями між авіаційними органами влади держав, уповноваженими на укладення таких домовленостей, передбачені обмеження щодо частоти перевезень, а отже не у відповідності до вимог чинного законодавства.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування зазначених рішень.

Відповідачем накази від 09.12.2015 № 788 "Про надання права на експлуатацію повітряних ліній", яким надано ПАТ "Мотор Січ" право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень) для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України, із визначенням необмеженого строку дії права та № 773 "Про відмову у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії", яким відмовлено позивачу у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (збільшення частоти рейсів з 14 до 21 рейсу на тиждень) для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України були прийняті на підставі протоколу № 7 від 30.11.2015, яким оформлено рішення щодо рекомендації Голові Державіаслужби України відмовити позивачу у задоволенні заяви про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінська (Республіка Білорусь) - Київ (збільшення частоти рейсів з 14 до 21 рейсу на тиждень) та щодо рекомендації Голові Державіаслужби України надати Публічному акціонерному товариству «Мотор Січ» право на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень; строк дії з 01.12.2015 на необмежений строк) .

Таким чином, оскільки накази № 788 від 09.12.2015 та № 773 від 09.12.2015 були прийняті на підставі рішень, протиправність яких встановлена судом, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування зазначених наказів.

Позовна вимога щодо зобов'язання відповідача внести зміни до документу позивача № 644 про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (збільшивши частоту рейсів з 14 р/т до 21р/т) спрямована на майбутній захист прав, свобод та інтересів позивача, які на час розгляду справи не були порушені, оскільки відповідачем не було розглянуто та вирішено заяву позивача у встановленому порядку, суд дійшов висновку про безпідставність заявленої позовної вимоги.

Відповідно до частин першої та другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене, керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

1.Адміністративний позов - задовольнити частково.

2.Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з розгляду питань щодо надання прав на експлуатацію повітряних ліній Державної авіаційної служби України від 30.11.2015 щодо рекомендації Голові Державіаслужби України відмовити Приватному акціонерному товариству «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» у задоволенні заяви про внесення змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (збільшення частоти рейсів з 14 до 21 рейсу на тиждень).

3.Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з розгляду питань щодо надання прав на експлуатацію повітряних ліній Державної авіаційної служби України від 30.11.2015 щодо рекомендації Голові Державіаслужби України надати Публічному акціонерному товариству «Мотор Січ» право на експлуатацію повітряної лінії для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень з/до України за маршрутом Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ (частота рейсів: 14 рейсів на тиждень; строк дії з 01.12.2015 на необмежений строк).

4.Визнати протиправним та скасувати наказ Державної авіаційної служби України №788 від 09.12.2015 «Про надання права на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ ПАТ «Мотор Січ».

5.Визнати протиправним та скасувати наказ Державної авіаційної служби України №773 від 09.12.2015 «Про відмову ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» у внесенні змін до документа про право на експлуатацію повітряної лінії Київ - Мінськ (Республіка Білорусь) - Київ».

6. В решті позовних вимоги - відмовити.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя О.П. Огурцов

Судді В.А. Кузьменко

Р.О. Арсірій