73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
23 березня 2012 р. Справа № 2-а-3809/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського міського центру зайнятості до Обласного комунального фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської бласної ради про повернення коштів матеріального забезпечення,
встановив:
Херсонський міський центр зайнятості звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом (далі - позивач) до Обласного комунального фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської бласної ради (далі-відповідач), в якому просить стягнути заборгованість в сумі 1575,63 грн.
Позивач заявив клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: відповідно до Положення про Херсонський міський центр зайнятості, затвердженого директором обласного центру зайнятості від 28.08.2007 року, Херсонський міський центр зайнятості є місцевим органом виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України “Про зайнятість населення”, для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення”, зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Статтею 2 цього ж Закону встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно до п. а ст. 27 Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виплати та надання соціальних послуг, на які має право застрахована особа за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, може бути припинено: якщо виплати призначено на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Відповідно до ст.35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Згідно абз.2 п.6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики, Державної податкової адміністрації від 13.02.2009 року №60/62, якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центри зайнятості проводять перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів провертаються роботодавцем.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 29.09.2009р. до Херсонського міського центру зайнятості звернулась ОСОБА_1, якій 06.10.2009р. наказом № НТ091006 надано статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю починаючи з 06.10.2009р. З правами та обов'язками безробітного ОСОБА_1 ознайомлена на інформаційному семінарі центру зайнятості.
Згідно наказу №НТ091130 від 30.11.2009р. Херсонського міського центру зайнятості ОСОБА_1 знята з обліку і виплата допомоги по безробіттю припинена з 30.11.2009р. у зв'язку з поданням безробітним письмової заяви про відмову від послуг служби зайнятості.
Відповідно до акта перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", наказу №123-ВК від 01.12.2006р., наказу №44-ВК від 06.07.2009р., наказу № 47-ВК від 20.07.2009р., трудового договору №83 від 22.07.2009р., наказу № 4-ВК від 02.09.2009р., довідок про середню заробітну плату, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2008 року, І квартал 2009р., II квартал 2009р., III квартал 2009р., 4 квартал 2009р., копії трудової книжки, встановлено що ОСОБА_1 була прийнята на посаду економіста торгівельного відділу ОКМФП "Херсоноблфармація" з 01.12.2006р. та була звільнена 06.07.2009р. у зв'язку із скороченням штату згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України. Наказом № 47-ВК від 20.07.2009р. ОСОБА_1 22.07.2009р. була знову прийнята на посаду економіста торгівельного відділу МЛА №125-філії ЖМФП "Херсоноблфармація" по трудовому договору та 04.09.2009р. була звільнена за власним бажанням згідно ст. 38 КЗпП України. Згідно відомостей персональної картки та копії трудової книжки безробітна була звільнена 06.07.2009р. у зв'язку із скороченням штату гідно п. 1 ст. 40 КЗпП України, що суперечить дійсності, тому період, зазначений у довідці про середню заробітну плату, надану до центру зайнятості безробітною ОСОБА_1 не відповідає дійсності. Тобто даним актом перевірки встановлено, що з вини Обласного комунального фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради безробітній ОСОБА_1, безпідставно виплачено допомога по безробіттю з 06.10.2009 по 30.11.2009р. у сумі 1 575,63 грн.
Листом від 07.06.2011р. за №08-11/2272 було запропоновано Обласному комунальному фармацевтичному підприємству "Херсоноблфармація" Херсонської бласної ради добровільно повернути безпідставно отримані кошти ОСОБА_1 Херсонському міському центру даний лист отриманий відповідачем, про що свідчить відмітка в повідомленні.
Наведені заходи, прийняті позивачем щодо стягнення суми заподіяної шкоди, не призвели до його погашення. Сума заподіяної шкоди відповідачем не сплачена.
У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки відповідачем не надано доказів спростування доводів позивача, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 17,19,128, 158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Обласного комунального фармацептичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської бласної ради (код 32928793) на користь Херсонського міського центру зайнятості (код 35219574) заборгованість в сумі 1575 (одна тисяча п'ятсот сімдесят п'ять) грн. 63 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 10.1