Ухвала від 17.10.2016 по справі 816/1793/16

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 жовтня 2016 рокум. ПолтаваСправа № 816/1793/16

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С.,

позивача ОСОБА_1

до відповідача Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області

про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

11.10.2016 ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії, у якому просить:

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 08.09.2016 №7012/6-16, якою ОСОБА_1 відмовлено у затверджені проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2,0000 га із земель сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства розташовану на території Мелехівської сільської ради Чорнухівського району Полтавської області за межами населених пунктів;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру Полтавської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2,0000 га із земель сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства розташовану на території Мелехівської сільської ради Чорнухівського району Полтавської області за межами населених пунктів.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, - один розмір мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано фізичною особою, - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

За приписами абзацу другого частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" та з 01.01.2016 становить 1378,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач заявляє дві вимоги немайнового характеру, тому при зверненні до суду з цим адміністративним позовом позивач мав сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру у загальному розмірі 1102,40 грн.

Водночас, позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору у розмірі 551,21 грн.

Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням викладеного, позовна заява (адміністративний позов) підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків до 09 листопада 2016 року шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору у розмірі 551,19 грн (п'ятсот п'ятдесят одна гривня дев'ятнадцять копійок).

Роз'яснити, що у разі ненадання у зазначений строк указаного документа позовна заява підлягає поверненню.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.С. Канигіна