Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про повернення позовної заяви
17 жовтня 2016 р. Справа №805/3758/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справи України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Департаменту фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справи України, в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиготовлення для перерахунку пенсії позивача нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача (пенсіонера) та ненадання даної довідки до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області для подальшого перерахунку пенсії;
- зобов'язати відповідача виготовити та направити до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера (позивача) (з повною реальної інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500,00 грн; оклад за спеціальне звання - 1 800,00 грн, надбавка за вислугу років - 30 %.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність повернення позовної заяви, керуючись наступним.
Згідно ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема: усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахування, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається з адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, позовні вимоги позивача стосуються невиготовлення Департаментом фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справи України довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера та ненадання Департаментом зазначеної довідки до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, що є, за посиланнями позивача, необхідним для проведення перерахунку йому пенсії у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, згідно з п.п. 1, 2 якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону
України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Тобто, спірні правовідносини врегульовані законодавством щодо пенсійного забезпечення та виникли з приводу перерахунку пенсійних виплат.
Проаналізувавши наведені вище норми права суддя дійшов висновку, що публічно-правовий спір, за вирішенням якого позивач звернувся до суду, належить до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Беручи на уваги наведене, суд вважає за необхідне повернути даний адміністративний позов позивачеві.
Крім цього суд вважає за необхідне роз'яснити позивачеві наступне.
Як вбачається з адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, зареєстрованим місцем проживання позивача є місто Добропілля, місцезнаходженням відповідача є Печерський район м. Києва. За правилами ч. 2 ст. 19 КАС України даний спір має вирішуватись за правилами адміністративного судочинства у Добропільському міськрайонному суді Донецької області або у Печерському районному суді міста Києва (за вибором позивача).
Керуючись ст.ст. 17, 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справи України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє останньої права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Волгіна Н.П.