Постанова від 13.10.2016 по справі 904/4649/16

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.10.16 р. Справа № 904/4649/16

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Камша Н.М.

при секретарі судового засідання Полевичек Д.А.

за заявою ОСОБА_1 акціонерного товариства "ОСОБА_2 Дніпро", м. Київ

до боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", 49057, м. Дніпро, Бабушкінський район, вул. Героїв Сталінграду, 189, код ЄДРПОУ 34916072

про визнання банкрутом

Представники:

за участю представників сторін:

від кредитора: ОСОБА_4 - довіреність № 701 від 28.12.16р., представник ПАТ "ОСОБА_2 Дніпро"

від боржника: не з'явився

за участю: ОСОБА_5- довіреність №53 від 12.10.16р., представник розпорядника майна

ВСТАНОВИВ:

21.06.16р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", код ЄДРПОУ 34916072 за заявою кредитора ОСОБА_1 акціонерного товариства "ОСОБА_2 Дніпро", м. Київ за загальною процедурою, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 63 від 06.02.13р., адреса: 01133, м. Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса), 36-Д, оф. 4-Г, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Офіційне оприлюднення повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", код ЄДРПОУ 34916072

розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 22.06.16р., номер публікації № 32764.

Ухвалою від 15.09.16р. господарський суд затвердив реєстр вимог кредиторів ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК" з вимогами з вимогами ініціюючого кредитора:

1. ОСОБА_1 акціонерного товариства "ОСОБА_2 Дніпро", м. Київ на суму 16 536, 00 грн. (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 970 296, 20 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 217 202, 36 грн. - 6 черга задоволення вимог кредиторів.

Вказаною вище ухвалою встановлено дату підсумкового судового засідання у справі - 13.10.16р.

13.10.16р. до господарського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання № 01-24/1212 від 11.10.16р. розпорядника майна ОСОБА_6, в якому просить відкрити ліквідаційну процедуру відносно ТОВ "МАЙПАК" та призначити його ліквідатором по даній справі.

Також, 13.10.16р. розпорядником майна подано клопотання №01-24/1211 від 11.10.16р., в якому останній просить суд зобов'язати керівні органи підприємства - боржника ТОВ «МАЙПАК», ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Дніпропетровський обласний центр зайнятості, Головне управління статистики в Дніпропетровській області, Управління Пенсійного фонду України у м. Дніпропетровськ у місячний строк надати всю необхідну для проведення фінансового аналізу боржника ТОВ «МАЙПАК», а саме:

- баланс підприємства (форма №1);

- звіт про фінансові результати (форма № 2);

- звіт про рух грошових коштів (форма № 3);

- звіт про власний капітал (форма № 4);

- примітки до річної фінансової звітності (форма № 5);

- звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма № 11 - ОЗ);

- обстеження технологічний інновацій промислового підприємства (форма №1 - інновація)

- звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма № 1 - Б);

- звіт з праці (форма № 1 - ПВ);

- звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма № 1 - ПВ (умови праці));

- звіт про використання робочого часу (форма № 3 - ПВ).

Розглянувши вказане вище клопотання №01-24/1211 від 11.10.16р., господарський суд прийшов до висновку, що воно заявлено передчасно, оскільки розпорядником майна не надано доказів відмови в наданні інформації від вищезазначених органів, у зв'язку з чим підлягає відхиленню.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників кредитора, розпорядника майна, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону. До компетенції комітету кредиторів належить право прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначенні арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).

У відповідності до ст. 27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

Щодо питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

За час провадження у справі до суду не надходило заяв осіб, які б мали бажання відновити платоспроможність боржника через його санацію або шляхом укладення мирової угоди.

Кредитор, боржник не подали до суду заперечень щодо відкриття ліквідаційної процедури та визнання боржника банкрутом.

З матеріалів справи вбачається, що розпорядником майна для виявлення активів боржника було направлено запити до Дніпропетровського державного бюро технічної інвентаризації, Державної авіаційної служби Міністерства інфраструктури України, Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Дніпропетровській області, Державного агентства земельних ресурсів України, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, Філії "Український центр інноватики та патентно - інформаційних послуг", Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, Головного управління статистики в Дніпропетровській області, УДАІ в Дніпропетровській області, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті Міністерства інфраструктури України, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Управління Пенсійного фонду України у м. Дніпропетровську, Регіонального сервісного центру МВС в Дніпропетровській області.

На вказані вище запити розпорядника майна були отримані відповіді про відсутність зареєстрованого рухомого та нерухомого майна відносно банкрута.

Згідно відповіді Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області кошти на рахунках боржника відсутні.

Кредиторська заборгованість боржника становить понад 1 187 498, 56 грн., що свідчить про наявність у боржника ознак неоплатності і є підставою для визнання боржника банкрутом.

На засіданні комітету кредиторів, що підтверджується протоколом № 1 засідання комітету кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "МАЙПАК" від 22.09.16р., прийнято рішення визнати ТОВ "МАЙПАК" банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 63 від 06.02.13р.

Згідно з ч.ч.1, 3 ст. 38 Закону про банкрутство відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, у зв'язку з чим господарський суд має направити відповідне повідомлення для оприлюднення, сформувавши в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронній формі оголошення для передачі адміністратору автоматизованої системи - державному підприємству "Інформаційні судові системи".

Вимоги кредиторів за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтись тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничний і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута судом враховано наступне.

Як зазначено вище, на засіданні комітету кредиторів, що оформлено протоколом № 1 від 22.09.16р., комітетом кредиторів прийнято рішення призначити ліквідатором ТОВ "МАЙПАК" арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 63 від 06.02.13р., який виконував повноваження розпорядника майна по даній справі.

Згідно з ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду.

Інших кандидатур для призначення ліквідатором боржника від комітету кредиторів у справі до суду, станом на 13.10.16р., не надходило.

Враховуючи прийняте 22.09.16р. рішення комітету кредиторів, що підтверджується протоколом № 1 комітету кредиторів боржника, господарський суд вважає за необхідне призначити ліквідатором ТОВ "МАЙПАК" арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 63 від 06.02.13р., зобов'язавши його здійснювати заходи ліквідаційної процедури у відповідності до чинного законодавства України, щомісячно надавати комітету кредиторів звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури, копію звіту направляти щомісячно для долучення до справи про банкрутство.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі плати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Керуючись ст.ст. 26, 37-41, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання №01-24/1211 від 11.10.16р. розпорядника майна про витребування документації - відхилити.

Припинити процедуру розпорядження майном боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", 49057, м. Дніпро, Бабушкінський район, вул. Героїв Сталінграду, 189, код ЄДРПОУ 34916072.

Припинити повноваження розпорядника майна ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", 49057, м. Дніпро, Бабушкінський район, вул. Героїв Сталінграду, 189, код ЄДРПОУ 34916072 по справі № 904/4649/16 арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 63 від 06.02.13р., адреса: 01133, м. Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса), 36-Д, оф. 4-Г, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Визнати ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", 49057, м. Дніпро, Бабушкінський район, вул. Героїв Сталінграду, 189, код ЄДРПОУ 34916072 - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 6 місяців до 13.04.17р.

Ліквідатором ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "МАЙПАК", 49057, м. Дніпро, Бабушкінський район, вул. Героїв Сталінграду, 189, код ЄДРПОУ 34916072 призначити арбітражного керуючого ОСОБА_6, свідоцтво № 63 від 06.02.13р., адреса: 01133, м. Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса), 36-Д, оф. 4-Г, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі плати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зобов'язати ліквідатора банкрута ОСОБА_6 у строк до 12.01.17р. подати на затвердження до господарського суду реєстр вимог кредиторів з урахуванням вимог поточних кредиторів.

Зобов'язати ліквідатора банкрута ОСОБА_6 виконувати повноваження ліквідатора банкрута у відповідності до вимог чинного законодавства України, щомісячно надавати комітету кредиторів звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури, копію звіту направляти щомісячно для долучення до справи про банкрутство і у строк до 13.04.17р. подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

Копія постанови направляється: сторонам, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - реєстраційна служба Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради та ДПІ за місцезнаходженням банкрута.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

Суддя ОСОБА_7