Справа: № 826/25322/15 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А.
Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
11 жовтня 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бужак Н. П.
Суддів: Костюк Л.О., Троян Н.М.
За участю секретаря: Івченка М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» Додусенка Володимира Івановича на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» Додусенка Володимира Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльність та зобов»язання вчинити дії,-
ОСОБА_4 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» Додусенка Володимира Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправними дії відповідача щодо не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «Банк Камбіо» за рахунок Фонду; зобов'язати Уповноважену особу фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку подати до Фонду додаткову інформацію щодо позивача, як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «Банк Камбіо» за рахунок Фонду; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_4 до загального реєстру вкладників ПАТ «Банк Камбіо», які мають право на відшкодування коштів за вкладом за рахунок Фонду.
Відповідно до постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2016 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Публічне акціонерне товариство «Банк Камбіо» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» Додусенко Володимир Іванович подали з апеляційні скарги, в яких просять скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
03 вересня 2014 року між ПАТ «Банк Камбіо» та ОСОБА_5 укладено договір №201дф/14 строкового банківського вкладу (депозиту) «KLASSIC» в іноземній валюті зі сплатою процентів в кінці строку, без права поповнення на користь третьої особи. Відповідно до умов даного договору банк прийняв від вкладника грошову суму в розмірі 7 304 Євро строком на 8 днів з 03 вересня 2014 року по 11 вересня 2014 року.
03 вересня 2014 року ОСОБА_5 на підставі договору дарування грошових коштів, посвідченого приватним нотаріусом, подарувала ОСОБА_4 7 304 Євро, які розміщені на рахунку 26304120102145 в ПАТ «Банк Камбіо» згідно договору №201 дф/14 строкового банківського вкладу від 03.09.2014 року.
04 вересня 2014 року між ПАТ «Банк Камбіо» та ОСОБА_4 укладено додаткову угоду №1 до договору №201 дф/14 строкового банківського вкладу від 03 вересня 2014 року з урахуванням того, що отримувачем подано письмову заяву про набуття прав вкладника відповідно до ст. 1063 ЦК України та п. 3.9 розділу 3 договору, вважати вкладником в преамбулі договору.
Відповідно до умов додаткової угоди, п.1.2 викладено в наступній редакції: «банк відкриває рахунок вкладнику 26302120102307.978»; п.1.9 розділу 1 договору виключено, у розділі 7 «адреси та реквізити сторін» реквізити «вкладника» викласти у новій редакції: «ОСОБА_4». Інші умови договору залишено без змін.
16.03.2015 року ОСОБА_4 звернулась із письмовою заявою до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та до Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ «Дельта Банк» про включення до Загального реєстру вкладників банку.
16.04.2015 року ПАТ «Банк Камбіо»в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку надано відповідь на запит позивачки в якому зазначено, що відповідно до ч.2 ст.38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа фонду зобов»язана забезпечити перевірку правочинів, вчинених протягом 1 року до запровадження тимчасової адміністрації на предмет виявлення правочинів, що є нікчемними з підстав визначених ч.3 цієї статті.
Операції по рахунку за заявою позивача підпадають під ознаки ч.3 ст. 38 Закону про що повідомлено Фонд. Крім того зареєстровано кримінальне провадження за фактом вчинення службовими особами банку злочину, яке здійснюється Головним слідчим управлінням СБУ. Після отримання відповіді про законність операцій по рахунку позивача Фондом будуть вжиті заходи щодо розблокування виплат та включення їх до відповідного реєстру.
Відповідно до постанови Правління НБУ від 27 лютого 2015 року №144 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Банк Камбіо» виконавчою дирекцією на ліквідацію ПАТ «Банк Камбіо» прийнято рішення від 02 березня 2015 року №46 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «Банк Камбіо» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПАТ «Банк Камбіо» та призначено Уповноваженою особою Фонду на ліквідацію банку Додусенка Володимира Івановича строком на 1 рік з 02 березня 2015 року по 01 березня 2016 року.
На офіційному веб-сайті Фонду 04 березня 2015 року розміщено оголошення, згідно якого у зв»язку з прийняттям виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб рішення від 02 березня 2015 року №46 про початок ліквідації ПАТ «Банк Камбіо», Фонд з 06 березня 2015 року розпочинає виплати коштів вкладникам банку.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.4 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб» (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин) основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює такі функції: веде реєстр учасників Фонду; здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; здійснює процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, організовує відчуження активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку або створення та продаж перехідного банку.
Частиною 1 та 2 ст. 26 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб» визначено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами. Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, врегульований ст.27 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб», відповідно до якого уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
При цьому, Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до ч.4 ст.26 цього Закону.
Перелік складається станом на день прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів, але не більше суми, встановленої адміністративною радою Фонду на день прийняття рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, незалежно від кількості вкладів в одному банку (п.4 р.III Положення №14).
Відповідно до п.6 розділу ІІІ Положення визначено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належним їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладника; змін розміру належних їм сум разом із змінами реквізитів вкладників.
Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення.
Відповідно до ст. ст.27 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб», Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів.
Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Частиною 1 та 2 ст. 38 Закону визначено, що Фонд зобов'язаний забезпечити збереження активів та документації банку. Протягом дії тимчасової адміністрації Фонд зобов'язаний забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.
Із матеріалів справи вбачається, що 27 лютого 2015 року комісією з перевірки вкладів фізичних осіб складено протокол на засіданні в якому зазначено, що в ході перевірки виявлено безготівкове перерахування грошових коштів з банківських рахунків юридичних осіб на банківські рахунки фізичних осіб з ПАТ «Банк Камбіо», безготівкове перерахування грошових коштів з банківських рахунків фізичних осіб на банківські рахунки фізичних осіб ПАТ «Банк Камбіо». Оскільки під час перевірки виявлено певні порушення вимог чинного законодавства коміся запропонувала Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію Додусенко В.І. тимчасово обмежити здійснення банком на час тимчасової адміністрації банківських операцій щодо виплат коштів вкладникам.
Згідно виписки з Переліку осіб, включених до диску «D» та «Z» до даного переліку було включено і договір, укладений між банком та позивачем.
Наказом №157 від 17 лютого 2015 року Тимчасової адміністрації ПАТ «Банк Камбіо» наказано здійснити в ПАТ «Банк Камбіо» перевірку документів, пов»язаних з укладенням банком протягом 1 року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, договорів банківського вкладу (депозитів), договорів банківського рахунку з вкладниками, а також обставин зарахування коштів на рахунки таких осіб.
Із апеляційної скарги Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку вбачається, що під час перевірки комісією встановлено, що кошти на рахунок, відкритий на ім'я позивача, надійшли внаслідок так званого «дроблення» коштів іншого клієнта.
Таким чином, колегія суддів вважає, що в Уповноваженої особи були всі правові підстави для проведення перевірки законності формування вкладу на ім'я позивача та законності договору банківського вкладу.
Крім того, колегія суддів враховує, що відповідно до п.6 ч.2 ст. 37 Закону Фонд безпосередньо або уповноважена особа Фонду у разі делегування їй повноважень має право звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.
Як вбачається із пояснення представника Уповноваженої особи, Уповноважена особа звернулась до правоохоронних органів з приводу перевірки наявності в діях посадових осіб банку складу злочину у зв'язку з чим було порушено ряд кримінальних справ за фактом та проводиться досудове слідство.
Відповідно до Положення, вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 8 Розділу І Положення), а Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи (пункт 11 Розділу І Положення).
Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку повинен здійснити, зокрема, формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу ІІ Правил; направлення до Фонду файлів бази даних разом із супровідним листом (пункт 4 розділу ІІ Положення).
Банк має право надати до Фонду відповідні зміни до бази даних про вкладників (пункт 6 розділу ІІ Положення).
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку (пункт 3 розділу ІІІ Положення).
Протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 6 розділу ІІІ Положення).
Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду(пункт 2 розділу ІV Положення).
Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 4 розділу ІV Положення).
Аналіз викладених положень нормативно правових актів свідчить, що відшкодування коштів триває з моменту прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та завершується в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи.
При цьому, ще під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку уповноважена особа Фонду вживає заходів щодо: 1) перевірки правочинів, укладених банком, 2) формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, 3) формування переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом; 4) повідомлення правоохоронних органів у випадку виявлення протиправних дій відносно банку тощо, а Фонд на підставі складеного уповноваженою особою Фонд переліку складає і затверджує Загальний реєстр вкладників.
Отже вказаними нормами права покладено обов'язок на Уповноважену особу Фонду у визначені строки скласти перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду, так і обов'язок протягом дії тимчасової адміністрації забезпечити перевірку правочинів на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними. Як визначено частиною 4 статті 38 Закону, повідомлення стороні про визнання договору нікчемним може бути направлено Уповноваженою особою Фонду протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації. На час розгляду справи судом першої інстанції ліквідація Банку не була завершена.
Як вбачається із матеріалів справи 17 лютого 2015 року тимчасовою адміністрацією ПАТ «Банк Камбіо» винесений наказ № 157 про перевірку вкладів фізичних осіб ПАТ «Банк Камбіо».
Протокол комісії з перевірки вкладів фізичних осіб складений 27 лютого 2015 року.
Зі змісту протоколу вбачається, що перевіркою було встановлено безготівкове перерахування грошових коштів з банківських рахунків юридичних осіб на банківські рахунки фізичних осіб, з банківських рахунків фізичних осіб на банківські рахунки фізичних осіб в ПАТ «Банк Камбіо» у серпні-вересні 2014 року; призначення платежу вказаних операцій має не типовий характер, а саме, повернення фінансової допомоги (позики), залучення коштів на вклад іншої фізичної особи, перерахування коштів на поповнення поточного рахунку іншої фізичної особи та запропоновано Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію ПАТ «Банк Камбіо» Додусенку В.І. тимчасово обмежити здійснення банку банківських операцій щодо виплат коштів вкладникам.
На підставі зазначеного Протоколу засідання Комісії 27 лютого 2015 року Уповноваженою особою було прийняте рішення щодо тимчасового блокування коштів за рахунками фізичних осіб-владників ПАТ «Банк Камбіо», згідно переліку та блокування у файлах «D» та «Z» Узагальненої бази даних Фонду гарантування, після чого відділ організації виплат Фонду відобразив блокування у файлах «D» та «Z» Узагальненої бази даних Фонду гарантування, відповідно до наданої Уповноваженою особою інформації.
Отже, уповноваженою особою Фонду в межах діючого законодавства вживалися дії щодо перевірки правочинів, укладених банком, формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, та повідомлення правоохоронних органів за фактом виявлення протиправних дій тощо. Тобто Уповноваженою особою вчинялися дії, спрямовані на перевірку правочинів та обставин, які впливають на рішення про відшкодування коштів за рахунок Фонду.
Враховуючи зазначене колегія суддів вважає, що у спірних правовідносинах Уповноважена особа діяла у межах повноважень, які визначено Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Аналогічна позиція була викладена Вищим адміністративним судом в ухвалі від 07.04.2016 року у справі за №К/800/41936/15
Що стосується позовних вимог заявлених до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, то в їх задоволенні також необхідно відмовити.
Згідно з ч.3 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб вкладів фізичних осіб коштів за вкладами Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.
Згідно з ч.2 розділу ІV Положення Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).
Відповідно до норм Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» підставою для включення даних про особу до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, є наявність даної особи в складеному Уповноваженою особою Переліку вкладників (ст..27 ч 3 Закону) або в наданій Уповноваженою особою додатковій інформації про вкладників (п.6 Положення№14).
Загальний реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, формує виключно Фонд на підставі переліку вкладників або додаткової інформації, підготовленого Уповноваженою особою.
Оскільки Уповноважена особа Фонду не включила ОСОБА_4 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів, позовні вимоги позивача в цій частині до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про зобов'язання включити позивачку до Загального реєстру вкладників є передчасними і не підлягають задоволенню
Також колегія суддів враховує, що Уповноважена особа не відмовляла позивачу у внесенні його даних до Переліку осіб, що мають право на відшкодування коштів за вкладом за рахунок Фонду гарантування вкладів, так як мало місце лише блокування у файлах «D» та «Z» Узагальненої бази даних Фонду гарантування на підставі протоколу засідання Комісії .
Посилання представника апелянта на ту обставину, що відповідач протиправно визначив, що операції по рахунку позивача підпадають під ознаки нікчемності правочинів колегія суддів вважає помилковими, оскільки рішення про визнання договору нікчемним Уповноважена особа не приймала, а у листі від 16.04.2015 року Уповноваженою особою Фонду вказано, що тимчасовою адміністрацією здійснювалась перевірка на предмет виявлення нікчемних правочинів.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що постанова Окружного адміністративного суду щодо задоволених позовних вимог та стягнення судових витрат є помилковою, так як прийнята з порушенням вимог чинного законодавства України, а тому підлягає скасуванню з прийняттям постанови в цій частині про відмову в задоволенні позовних вимог.
В решті постанову суду слід залишити без змін.
Відповідно до ст. ст. 198, 202 КАС України, суд апеляційної інстанції має право за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду скасувати її та прийняти нову постанову.
Керуючись ст. ст. 160,197,198,202,205,207,212,254 КАС України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Банк Камбіо» Додусенка Володимира Івановича задовольнити частково.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2016 року в частині задоволених позовних вимог та стягнутого судового збору скасувати та ухвалити в цій частині нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
В решті постанову суду залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя: Бужак Н.П.
Cудді: Костюк Л.О.
Троян Н.М.
Повний текст виготовлено: 13 жовтня 2016 року.
Головуючий суддя Бужак Н.П.
Судді: Троян Н.М.
Костюк Л.О.