Постанова від 06.10.2016 по справі 553/1977/16-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2016 р. Справа № 553/1977/16-а

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Жигилія С.П.

Суддів: Перцової Т.С. , Дюкарєвої С.В.

за участю секретаря судового засідання Мороз Є.В.

позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Полтавського обласного військового комісаріату на постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 30.06.2016р. по справі № 553/1977/16-а

за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області третя особа Полтавський обласний військовий комісаріат

про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1Д.) звернувся до Ленінського районного суду м. Полтави з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області), третя особа-Полтавський обласний військовий комісаріат, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1;

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 червня 2011 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 90% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 року № 355 та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум;

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 450% від посадового окладу 1460 грн. та щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60% від суми грошового забезпечення начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України в 2016 році» та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум.

Постановою Ленінського районного суду м. Полтави від 30.06.2016 року по справі № 553/1977/16-а позов ОСОБА_1 до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії задоволено.

Визнано протиправними дії ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України Полтавській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 червня 2011 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 90% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 № 355 та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

Зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 450% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1, зареєстрованого за адресою м. Полтава, ОСОБА_4Хмельницького, буд.9/7, кв.230, витрати на оплату судового збору у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривня 20 коп.

Третя особа, не погодившись із вказаною постановою, подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи, просила суд апеляційної інстанції скасувати постанову Ленінського районного суду м. Полтави від 30.06.2016 року по справі № 553/1977/16-а та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Зазначає, що відповідне рішення Кабінетом Міністрів України не приймалось. Міністр оборони України наказами № 50 від 28.01.2011 року, № 355 від 25.06.2011 року, №44 від 27.01.2016 року визначив витрати на грошове забезпечення військовослужбовцям, у тому числі, розміри премій у межах видатків Міністерства оборони України у відповідних бюджетних роках. Крім того, послався на те, що Міністр оборони України наказом від 27.01.2016 року № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» визначив витрати на грошове забезпечення військовослужбовців у межах виділених бюджетних асигнувань. Стверджує, що вказані накази носять тимчасовий характер. Кабінет Міністрів України рішення щодо зміни розміру премій військовослужбовців не приймав, та відповідно такі кошти в бюджеті України для забезпечення виплати пенсій не передбачені. Таким чином, вважає рішення суду першої інстанції незаконним та таким, що підлягає скасуванню, а його апеляційна скарга - задоволенню.

Позивач, у наданих запереченнях на апеляційну скаргу та у судовому засіданні, з викладених підстав, просив у задоволенні апеляційної скарги відмовити. Зазначив, що ОСОБА_1 він був звільнений з військової служби з посади начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін та останньому була призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 27.01.2016 року Міністром оборони України видано наказ № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році». У зв'язку з прийняттям відповідного наказу Департамент фінансів листом від 04.03.2016 року № 248/3/6/1200 повідомив Пенсійний Фонд України про видання Міністерством оборони України вказаного наказу. Згідно наказу премія начальника циклу - старшого викладача збільшена на 450 % від посадового окладу, у зв'язку з чим він має право на перерахування пенсії з січня 2016 року. Крім того, у квітні 2016 року позивачу стало відомо, що ОСОБА_3 управлінням Пенсійного Фонду України в Полтавській області йому невірно нараховується пенсія з червня 2011 року. Так, відповідно до Наказу Міністерства оборони України від 25.06.2011 року № 355 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 28.06.2011 року № 50», іншим військовослужбовцям передбачена премія 90% посадового окладу. Стверджує, що зазначена норма закону мала бути застосована до позивача з червня 2011 року, проте відповідач проігнорував вимоги закону та своєчасно не провів перерахунок пенсії.

Представник відповідача у судовому засіданні, з викладених підстав просив апеляційну скаргу задовольнити, а рішення суду першої інстанції - скасувати в частині задоволення позовну. Зокрема, зазначає, що премії мають тимчасовий характер та діє лише бюджетного року. Граничні розміри премій встановлені наказами Міністра оборони України, які не є актами законодавства, оскільки навіть не зареєстровані в Міністерстві юстиції України, а тому є відомчими актами та поширюють свою дію на відомство Міністерства оборони України. Крім того зазначає, що про видання наказу № 44 від 27.01.2016 року Міністерство оборони не повідомляло органи Пенсійного фонду України, що передбачено п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлена належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

З огляду на наведену норму, враховуючи, що третя особа по справі належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, колегія суддів вважає за можливе розглянути адміністративну справу без участі представника третьої особи.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, а тому рішення суду першої інстанції підлягає перегляду в частині задоволення позовних вимог.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, позивача та представника відповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 08.05.1990 року звільнений у відставку з посади підполковника, начальника циклу - старшого викладача спеціальних дисциплін військової кафедри Каунаського політехнічного інституту (а.с. 50) та йому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", розмір якої обчислений, виходячи із грошового забезпечення 3704 грн. 00 коп., до складу якого ввійшли: 1460 грн. 00 коп. - посадовий оклад; 130 грн. 00 коп. - оклад за військове звання; 636 грн. 00 коп. - 40% надбавка за вислугу років; 219 грн. 00коп.-надбавка за роботу з таємними документами 15%; 1113 грн. 00 коп. - надбавка за особливо важливі завдання 50 %; 146 грн.00коп - премія 10%. Розмір пенсії обчислений на рівні 76 відсотків вказаного грошового забезпечення, та складає 2815грн. 04 коп. на місяць. Крім того, до пенсії нараховані: 66 грн. 43 коп. - надбавка як дитині війни; 887 грн. 68 коп. - підвищення основного розміру пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 85 грн.60 коп. - доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації. Загальний розмір пенсії становить 3854 грн. 75 коп. на місяць, що підтверджується листом № 189/К-03 від 04.05.2016 року (а.с. 51).

Не погодившись з встановленим розміром пенсії, позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області з проханням перерахувати пенсію відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 22.04.2016 року № 171/К-03 позивачу у проведенні перерахунку пенсії відмовлено та зазначено, що перерахунок пенсій проводиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, у розмірах, встановлених законодавством. Звернуто увагу, що у відповідності, до Постанови Кабінету Міністрів України Пенсійний орган має підстави і право проводити перерахунок пенсій за наявності довідки про змінене грошове забезпечення.

Не погоджуючись із діями ГУ ПФУ в Полтавській області щодо відмови у перерахунку пенсії, ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з його обґрунтованості.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з наступних підстав.

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з частиною 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Тобто, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Таким чином законом передбачено дві підстави для перерахунку пенсії: зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію; введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

У п. 2 Постанови № 355 від 23 квітня 2012 року “Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” зазначено, що Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Державній податковій службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” та додатків 15, 26, 31, 32, 36 і 37 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, станом на 1 квітня 2012 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393”.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45.

Відповідно до п. 3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Перерахунок пенсій здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі довідок уповноважених органів тих міністерств та центральних органів влади, у складі яких проходили службу військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 04.05.2016 року № 189/К-03, пенсійні виплати заявника обчислено з розміру грошового забезпечення 3704 грн. 00 коп., де: 1460, 00грн.- посадовий оклад; 130, 00 грн. - оклад за військове звання; 636,00 грн. - 40% надбавка за вислугу років; 219,00 грн. - надбавка за роботу з таємними документами 15%; 113,00 грн. - надбавка за особливо важливі завдання 50%; 146,00 грн. - премія 10%. При цьому, розмір пенсії обчислений на рівні 76% вказаного грошового забезпечення, склав 2815,04 грн. А також до пенсії нараховані: 66,43 грн. - надбавка як дитині війни; 887, 68 грн. - підвищення основного розміру пенсії відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року № 355 «Про збільшення розміру пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 85,60 грн. - доплата до розміру зафіксованої індексації. Загальний розмір пенсії склав: 3854,75 грн.

Слід вказати, що порівнянням розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії, згідно листа Полтавського обласного військового комісаріату від 11.11.2016 року № фп-53474/ВФСЗ/3383 встановлено, що відмінними є розміри окремих його видів: премія з 10 % - 146,00 грн. до 90 % - 1314,00 грн.

Постановою № 1294, зокрема, Міністру оборони України дозволено здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 % посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (підпункт 2 пункту 5).

На виконання зазначеної постанови Міністр оборони України, зокрема, наказами № 355 та № 44 встановив розміри премії військовослужбовцям у межах видатків, передбачених для їх грошового забезпечення у відповідних бюджетних роках. При цьому, не змінено розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством..

Аналіз наведених норм свідчить про те, що премія є складовою грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Така премія, яку встановлено, зокрема, наказами № 355 та № 44, носить індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що працювали на цій посаді в попередні роки. Отже, встановлення такої премії не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статей 43 та 63 Закону № 2262-ХІІ.

Вказана правова позиція узгоджується з судовою практикою Верховного Суду України у спорах цієї категорії, зокрема у постанові від 4 листопада 2014 року по справі № 21-248а14, врахування якої при відправленні правосуддя є обов'язковим в силу приписів ст.244-2 КАС України.

Так, у відповідності до ч.1 ст.244-2 КАС України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів вказує на те, що позивач не має права вимагати проведення перерахунку його пенсії.

Відповідно до частини другої 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, колегія суддів приходить до висновку про правомірність дій відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За таких обставин, відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання дій ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 протиправними, а також про зобов'язання ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 1 червня 2011 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 90% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 року № 355 та з 1 січня 2016 року з розрахунку щомісячної премії у розмірі 450% від посадового окладу 1460 грн. на підставі Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України в 2016 році» із врахуванням виплачених сум.

Приписами п. 3 ч. 1 ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Згідно з ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.

Отже, переглянувши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Ленінського районного суду м. Полтави від 30.06.2016 року по справі № 553/1977/16-а в частині задоволення позову підлягає скасуванню з прийняттям в цій частині нової постанови про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Полтавського обласного військового комісаріату задовольнити.

Постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 30.06.2016р. по справі № 553/1977/16-а скасувати в частині задоволення позову.

В цій частині прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя ОСОБА_5

Судді ОСОБА_6 ОСОБА_7

Повний текст постанови виготовлений 11.10.2016 р.