Постанова від 05.10.2016 по справі 820/3936/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

05 жовтня 2016 р. № 820/3936/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.

при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" в особі Харківської обласної дирекції акціонерного банку "Укргазбанк"

до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради ОСОБА_3

про визнання дій незаконними,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" в особі Харківської обласної дирекції акціонерного банку "Укргазбанк", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати дії державного реєстратора незаконними та такими, що порушують права АБ "УКРГАЗБАНК", скасувавши рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №30185961 від 23.06.2016 р.;

- зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради, вчинити дії, щодо виконання рішення Ленінського районного суду м.Харкова від 06.10.2014 р. згідно якого здійснити державну реєстрацію права власності та реєстрацію обтяжень на квартиру №2, розташовану за адресою: м.Харків, вул. Нижня Гіївська, буд. 35, у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обмежень за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, інн. НОМЕР_1, надати представникові АБ "УКРГАЗБАНК" за довіреністю правовстановлюючі документи на кв. №2, розташовану за адресою: м.Харків, вул.Нижня Гиївська, буд.35, на ім'я ОСОБА_4.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням Ленінського районного суду м.Харкова від 06.10.2014 р. надано АБ "Укргазбанк" повноваження на здійснення в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції державної реєстрації права власності та реєстрації обтяжень на квартиру №2, розташовану за адресою: Харківська область, м.Харків, вул. Нижня Гіївська, буд.35 у державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обмежень за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

17.06.2016 року представник АБ "УКРГАЗБАНК" ОСОБА_5, звернулася до відповідача з заявою про державну реєстрацію права власності та їх обтяжень за рішенням суду, однак, державний реєстратор відмовив у реєстрації, посилаючись на невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства, а також наявність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями. Позивач вважає таке рішення цілком протиправним, таким, що порушує його права, у зв'язку з чим звернувся з даним позовом до суду.

У судовому засіданні представник позивача підтримав доводи, викладені у позовній заяві, просив суд прийняти рішення про задоволення позову.

Представник відповідача - Державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради ОСОБА_3, проти позову заперечував.

У письмових запереченнях на позов (а.с.35-41) зазначив, що представник ОСОБА_4 ОСОБА_5, дійсно звертався до Департаменту реєстрації Харківської міської ради з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо реєстрації права власності на квартиру №2, розташовану за адресою: Харківська область, м.Харків, вул. Нижня Гіївська, буд.35. Вивчивши подану заяву на відповідність положенням Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень №1127 від 25.12.2015 року, державний реєстратор ОСОБА_3 встановив, що документи подані для проведення державної реєстрації прав не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяження; наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно. За таких підстав, державним реєстратором прийнято правомірне та обґрунтоване рішення про відмову позивачу у реєстрації прав та їх обтяжень.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи, викладені в запереченнях на позов, просив суд ухвалити рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:

Судовим розглядом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що заочним рішенням Ленінського районного суду м.Харкова від 06.10.2014 року, залишеного без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 24.12.2014 року, по справі №642/3811/14ц за позовом Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" в особі Харківської обласної дирекції АБ "Укргазбанк" до ОСОБА_4 про надання повноважень на здійснення державної реєстрації права власності, - надано АБ "Укргазбанк" повноваження на здійснення в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції (згідно Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 р. №1952-ІV), державної реєстрації права власності та реєстрації обтяжень на квартиру №2, розташовану за адресою: Харківська область, м.Харків, вул. Нижня Гіївська, буд.35 у державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обмежень за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а саме надати АБ "Укргазбанк" право:

- отримати в органах нотаріату дублікат Договору купівлі-продажу квартири, посвідченого 02 липня 2008 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_6 в реєстрі за №407, зареєстрований в Державному реєстрі правочинів за №2995114 02.07.2008р.;

- отримати в КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації", або його правонаступника, Технічний паспорт на квартиру №2, розташовану за адресою: м. Харків, вул. Нижня Гиївська, буд. 35.

- подавати, підписувати необхідні заяви, листи, отримувати довідки та інші документи пов'язані з реєстрацією права власності та/або проведенням технічної інвентаризації на квартиру №2, розташовану за адресою: м. Харків, вул. Нижня Гиївська, буд.35 в КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" або його правонаступника та в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції на ім'я ОСОБА_4, в межах та обсязі, передбачених чинним законодавством України для такого роду повноважень;

- сплачувати державне мито та робити інші платежі, пов'язані з реєстрацією права власності на квартиру №2, розташовану за адресою: м. Харків, вул. Нижня Гиївська, буд. 35, в КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" або його правонаступника та в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції на ім'я ОСОБА_4, в межах та обсязі, передбачених чинним законодавством України;

- отримати в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції зареєстровані правовстановлюючі документи на квартиру №2, розташовану за адресою: м. Харків, вул. Нижня Гиївська, буд. 35, на ім'я ОСОБА_4;

- розписуватись за ОСОБА_4, для виконання дій, пов'язаних з реєстрацією права власності та обтяжень та/або проведенням технічної інвентаризації на квартиру №2, розташовану за адресою: м. Харків, вул. Нижня Гиївська, буд. 35 в КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" або його правонаступника та в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції на ім'я ОСОБА_4, в межах та обсязі, передбачених чинним законодавством України для такого роду повноважень. (а.с.11-13).

17.06.2016 року представник ОСОБА_4 за довіреністю ОСОБА_5 звернулась до Департаменту реєстрації Харківської міської ради з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а саме: реєстрації права власності на квартиру №2 за адресою м.Харків, вул. Нижня Гиївська, буд.35.

Рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_3 від 23 червня 2016 року №30185961 представнику ОСОБА_4, а саме: ОСОБА_5 у державній реєстрації вказаної вище квартири. (а.с.10).

Як вбачається зі змісту згаданого рішення, підставою для відмови у державній реєстрації права власності державним реєстратором вказано невідповідність документів заявника, наданих реєстратору, зокрема: документи подані для проведення державної реєстрації прав не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяження; наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно. За таких підстав, державним реєстратором прийнято правомірне та обґрунтоване рішення про відмову позивачу у реєстрації прав та їх обтяжень.

Перевіряючи відповідність закону спірного рішення та діянь органу державної реєстрації прав в особі відповідного державного реєстратору, суд відмічає, що критерії правомірності рішень та діянь суб'єкта владних повноважень викладені законодавцем в ч.3 ст.2 КАС України.

Досліджуючи обставини дотримання відповідачем згаданих критеріїв при реалізації владної управлінської функції у спірних правовідносинах, суд зауважує, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За визначенням ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.86); ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч.2 ст.86); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч.3 ст.86).

Частиною 1 статті 182 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Законом, який визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, є Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" в редакції, що діє з 01.01.2016 року.

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

При проведені державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державний реєстратор реєстраційної служби керується Конституцією України, Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 року, а також Порядком ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1141 від 26.10.2011 року.

Обов'язковість процедури реєстрації речових прав встановлена ч. 2 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", відповідно до якої речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Виходячи з положень пункту 1 частини 3 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом; відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав; відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державна реєстрація прав проводиться в такому порядку: 1)формування та реєстрація заяви в базі даних заяв; 2) прийняття документів, що подаються разом із заявою про державну реєстрацію прав, виготовлення їх електронних копій шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та розміщення їх у Державному реєстрі прав; 3)встановлення черговості розгляду заяв про державну реєстрацію прав, що надійшли на розгляд; 4)перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, зупинення державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; 5)прийняття рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації; 6)відкриття (закриття) розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до Державного реєстру прав відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав; 7) формування інформації з Державного реєстру прав для подальшого використання заявником; 8) видача документів за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.

Згідно з ч. 2 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державні реєстратори зобов'язані надавати до відома заявників інформацію про перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав.

Перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

На даний час такий Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Відповідно до п. 6 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - Порядок), державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Згідно з п. 8 Порядку, під час формування та реєстрації заяви у базі даних заяв уповноважена особа суб'єкта державної реєстрації прав, нотаріус або його помічник встановлює особу заявника за документом, що посвідчує таку особу.

У разі подання заяви уповноваженою на те особою уповноважена особа суб'єкта державної реєстрації прав, нотаріус або його помічник перевіряє обсяг повноважень такої особи за документом, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.

В силу приписів частини 1 статті11 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Частиною 1 статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлено, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: 1) заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону; 2) заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою; 3) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом; 4) подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; 5) наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями; 6) наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно; 7) заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; 8) після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав; 9) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію; 10) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі; 11) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав; 12) заявника, який звернувся із заявою про державну реєстрацію прав, що матиме наслідком відчуження майна, внесено до Єдиного реєстру боржників.

Судовим розглядом встановлено, що підставою для відмови державного реєстратора в реєстрації права власності вказано: по-перше, що дублікат договору купівлі-продажу виданий ПАТ "Укргазбанк", а не стороні правочину; по-друге, реєстратором зазначено, що особа, яка подала документи для державної реєстрації прав діяла на підставі довіреності, форма якої не передбачена Цивільним кодексом України; по-третє, рішенням суду заявнику надано повноваження на вчинення реєстраційних дій в Реєстраційній службі ХМУЮ, яка ліквідована та не є правонаступником Департаменту реєстрації Харківської міської ради; по-четверте, за наслідками консолідованого пошуку в державних реєстрах встановлено суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами, а саме, на вказану квартиру вже існували записи про обтяження прав.

Разом з тим, суд відзначає, що позивачем надано до департаменту реєстрації в якості додатку до заяви про реєстрацію прав та їх обтяження надано дублікат договору купівлі-продажу квартири, виданий ПАТ "Укргазбанк" 29.04.2016 року та зареєстрованого в реєстрі за №32; заочне рішення Ленінського районного суду м.Харкова від 06.10.2014 року по справі №642/3811/14-ц, копію технічного паспорта на квартиру виготовлений станом на 05.05.2008 р., лист ПАТ "Укргазбанк" №1373 від 15.06.2016 року, копію довіреності ПАТ "Укргазбанк" №107 від 21.03.2016 року.

Суд зазначає, що в рішенні Ленінського районного суду м.Харкова від 06.10.2014 року по справі №642/3811/14-ц, в повному обсязі досліджені обставини та підстави представництва ПАТ "Укргазбанк" інтересів ОСОБА_4 в органах державної влади, які здійснюють державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Крім того, як зазначено вище та не заперечується відповідачем, ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 24.12.2014 р., рішення Ленінського районного суду м.Харкова від 06.10.2014 року по справі №642/3811/14-ц залишено без змін.

Вказане рішення набуло законної силу і є обов'язковим для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Окрім того, пунктом 9 частини 1 статті 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що державна реєстрація прав проводиться на підставі: рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди серед іншого перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин справи.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" в особі Харківської обласної дирекції акціонерного банку "Укргазбанк" в частині скасування рішення державного реєстратора про відмову в реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог стосовно зобов'язання державного реєстратора Департаменту реєстрації Харківської міської ради здійснити державну реєстрацію права власності та обтяження квартири №2, що знаходиться за адресою: м.Харків, вул. Нижня Гиївська, 35 за ОСОБА_4, суд виходить з наступних підстав та мотивів:

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 2 статі 11 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", втручання, крім випадків, передбачених цим Законом, будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора під час проведення державної реєстрації прав забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Таким чином, суд не може перебирати на себе функції та повноваження іншого органу державної влади, а тому позовні вимоги позивача в цій частині задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Керуючись ст..ст.11, 12, 51, 71, ст.158, ст.159, ст.160, ст.161, ст.162, ст.163. ст.167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" в особі Харківської обласної дирекції акціонерного банку "Укргазбанк" до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради ОСОБА_3 про визнання дій незаконними - задовольнити частково.

Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради ОСОБА_3 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №30185961 від 23.06.2016 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлений 10 жовтня 2016 року.

Суддя О.В. Панченко