Постанова від 09.08.2011 по справі 2а-7796/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2011 р. № 2а-7796/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Дака Т.П.,

представника позивача -ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Смоляр»про виконання вимог припису -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Смоляр»(далі -ТзОВ «Фірма «Смоляр») виконати вимоги припису №1з/2-ю від 20.01.2011 року, а саме: демонтувати прибудову до офісних приміщень, які знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 41А.

Ухвалою суду від 12.07.2011 року відкрито провадження в справі. В судовому засіданні 09.08.2011 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини, на які позивач посилаються як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до наступних висновків.

Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності визначає Закон України «Про архітектурну діяльність», який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»(в редакції чинній на момент проведення перевірки) будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Відповідно до ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно -будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій визначались на момент виникнення спірних правовідносин Законом України «Про планування і забудову територій».

Відповідно до ст. 31 вказаного Закону України державний контроль за плануванням, забудовою, іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно -будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.

Одними з основних завдань Держархібудінспекції є виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (відповідно до п.3 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006 р. № 1434, чинного на момент проведення перевірки).

Відповідно до пункту 1 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 року №225, державний архітектурно-будівельний контроль -це сукупність організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на дотримання законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог і технічних умов, а також положень затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів, місцевих правил забудови населених пунктів усіма суб'єктами містобудівної діяльності незалежно від форм власності під час забудови територій і населених пунктів, розміщення, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам'яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Відповідно до покладених на Держархібудінспекцію завдань видача замовникам (забудовникам) та реєстрація в установленому порядку дозволу на виконання робіт з нового виробництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств (будівельні роботи) здійснюється її територіальними органами (пп.1 п.3 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, пп.5 п. 4 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію).

Порядок та умови надання дозволу регулюється Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 року № 273.

Згідно п.1.1. зазначеного Положення, дозвіл на виконання робіт з нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення є документом, що посвідчує право забудовника (замовника) на виконання будівельних робіт, надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Виконання будівельних робіт без такого дозволу забороняється.

Згідно ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій», який був чинний під час проведення перевірки, здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

Територіальні органи Держархібудінспекції мають право давати у межах своїх повноважень обов'язкові для виконання приписи щодо усунення фактів порушення вимог законодавства тощо.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (далі -ДАБК у Львівській області) 20.01.2011 року проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва з приводу прибудови до офісних приміщень ТзОВ «Фірма «Смоляр», які знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 41А. За результатами перевірки складено акт №19/01-з від 20.01.2011 року, протокол №19/01-з від 20.01.2011 року та припис №1з/2-ю від 20.01.2011 року, яким зобов'язано ТзОВ «Фірма «Смоляр»демонтувати вищевказану прибудову.

Заступником начальника інспекції ДАБК у Львівській області винесено постанову №1з/6-ю від 14.12.2010 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на ТзОВ «Фірма «Смоляр»у розмірі 102,60 грн.

04.03.2011 року інспекцією ДАБК у Львівській області проведено позапланову перевірку виконання вимог припису №1з/2-ю від 20.01.2011 року, за наслідками якої встановлено, що прибудова не демонтована. Результати перевірки відображені в акті проведення перевірки №37/03-з від 04.03.2011 року.

Таким чином, відповідач не виконав вимоги припису ДАБК у Львівській області №1з/2-ю від 20.01.2011 року.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем не виконано письмової вимоги посадової особи органу державного нагляду (контролю) щодо усунення порушень вимог законодавства, не зважаючи на те, що така вимога є обов'язковою для виконання.

Аналізуючи діюче законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що твердження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами, що дає суду підстави визнати позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Смоляр»(79039, м. Львів, вул. Шевченка, буд.41А) виконати вимоги припису Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області №1з/2-ю від 20.01.2011 року, а саме: демонтувати прибудову до офісних приміщень Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Смоляр», що знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 41А.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 12 серпня 2011 року.

Суддя Сакалош В.М.