Ухвала від 29.09.2016 по справі 921/424/16-г/4

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"29" вересня 2016 р.Справа № 921/424/16-г/4

ОКРЕМА УХВАЛА

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КАГРО", юр. адр.: вул. Дорошенка, 4, смт. Козова, Козівський район, Тернопільська область, 47600; пошт. адр.: вул. Мазепи, 10, каб.210, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46009

до відповідача ОСОБА_1 сільської ради, с. Ценів, Козівський район, Тернопільська область, 47640

про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради №21 від 28.03.2016 року про розірвання договорів на управління спадщиною.

Суть справи:

19.07.2016р. товариство з обмеженою відповідальністю "Кагро" звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до відповідача - ОСОБА_1 сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради №21 від 28.03.2016 року про розірвання договорів на управління спадщиною.

Так, судом було встановлено, що 28 березня 2016 року рішенням ОСОБА_1 сільської ради №21 «Про розірвання договорів на управління спадщиною укладених між ОСОБА_1 сільською радою та ТзОВ «КАГРО»» було достроково розірвано договори на управління спадщиною (неуспадкованими, невитребуваними земельними ділянками, частками (паями)), що укладені між ОСОБА_1 сільською радою та ТОВ «КАГРО» (Список додається) та визнано таким, що втратило чинність рішення ОСОБА_1 сільської ради №128 від 19 червня 2013 року «Про укладення договорів управління спадщиною (неуспадкованими, невитребуваними земельними ділянками, частками (паями)) між ОСОБА_1 сільською радою та ТОВ «КАГРО»».

В процесі вирішення даного господарського спору судом виявлено невідповідність по змісту копії рішення ОСОБА_1 сільської ради №21 від 28 березня 2016 року «Про розірвання договорів на управління спадщиною укладених між ОСОБА_1 сільською радою та ТзОВ «КАГРО»» (додана ОСОБА_1 сільською радою до відзиву на позов №66/02-13 від 19.09.2016р.) та поданому позивачем до матеріалів справи витягу із цього рішення.

Відповідно до п.3 ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Так, у відповідності до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 за № 1000/5 (надалі - Правил), витяг - це засвідчена копія частини тексту службового документа, тоді як під копією документа слід розуміти документ, що містить точне знакове відтворення змісту чи документної інформації іншого документа і в окремих випадках - деяких його зовнішніх ознак.

Матеріали справи свідчать, що витяг з рішення №21 від 28.03.2016р. «Про розірвання договорів на управління спадщиною укладених між ОСОБА_1 сільською радою та ТзОВ «КАГРО» (підписаний головою ОСОБА_1 сільської ради ОСОБА_2В.) виготовлено з порушенням вимог зазначених вище Правил, що свідчить про недотримання головою ОСОБА_1 сільської ради вимог чинного законодавства та недоліки в його роботі.

Згідно вимог ст.90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

Відповідно до п.п. 5.6., 5.7. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» при виявленні під час розгляду справи порушень законності чи недоліків у діяльності підприємства, організації або посадових осіб господарський суд виносить на їх адресу окрему ухвалу незалежно від того, чи вони є учасниками господарського процесу. Окрема ухвала надсилається посадовій особі або органу, які за своїми повноваженнями повинні усунути виявлені господарським судом недоліки чи порушення.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для винесення окремої ухвали на дії голови ОСОБА_1 сільської ради ОСОБА_2, за підписом якого було виготовлено витяг з рішення №21 від 28.03.2016р., щодо надання недостовірної (неперевіреної) інформації з приводу підстав прийняття та невідповідності витягу з рішення тексту його оригіналу.

Господарський суд, керуючись ст.ст.86, 90 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Направити ОСОБА_1 сільській раді (с. Ценів, Козівський район, Тернопільська область, 47640) в особі голови ОСОБА_2 окрему ухвалу з метою усунення виявлених судом порушень.

2. Зобов'язати ОСОБА_1 сільську раду (с. Ценів, Козівський район, Тернопільська область, 47640, ідент. код 04392639) в місячний строк з моменту отримання даної окремої ухвали повідомити господарський суд Тернопільської області про вжиті заходи.

3. Окрема ухвала може бути оскаржена в установленому Господарським процесуальним кодексом України порядку.

4. Копію ухвали направити ОСОБА_1 сільській раді (с. Ценів, Козівський район, Тернопільська область, 47640).

Суддя Н.М. Бурда