ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 1/238
про передачу адміністративної справи до іншого суду
03 серпня 2011 року № 2а-10407/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Клочкової Н.В., секретаря Попадин О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Дніпровського району м. Києва
до Дніпровської районної у м. Києві ради в особі Комісії з припинення Дніпровської районної у м. Києві ради
про визнання нечинним та скасування пункту 1 рішення № 239 від 26.06.2008 р.,
за участю представників сторін:
представник позивача ОСОБА_1, довіреність № 594-вих від 03.08.11;
представник відповідача ОСОБА_2, довіреність № 87-лк від 01.08.11,
18 липня 2011 року прокурор Дніпровського району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Дніпровської районної у м. Києві ради в особі Комісії з припинення Дніпровської районної у м. Києві ради про визнання нечинним та скасування пункту 1 рішення № 239 від 26.06.2008 р. Позовні матеріали передані на розгляд судді 19 липня 2011 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 липня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-10407/11/2670.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 липня 2011 року закінчено підготовче провадження у справі № 2а-10407/11/2670 та призначено справу до судового розгляду на 03 серпня 2011 року.
В судовому засіданні 03 серпня 2011 року встановлено наступні обставини.
Сторонами у справі є орган державної влади та орган місцевого самоврядування.
Згідно частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ) окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частиною 1 наведеної норми передбачені випадки, коли адміністративні справи підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Так, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАСУ, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відтак, законодавець вказав на підсудність саме усіх адміністративних справ за певним предметом позову місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Крім того, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 р. № 2 “Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ” визначено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини 1 статті 22 КАСУ). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Пунктом 2 частини 1 статті 22 КАСУ передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи викладене, а також врахувавши думку позивача і відповідача, суд приходить до висновку про направлення справи за предметною підсудністю до Дніпровського районного суду м. Києва. Сторони не заперечували проти передачі справи № 2а-10407/11/2670 до Дніпровського районного суду м. Києва.
Керуючись чч. 1, 2 ст. 18, п. 2 ч. 1 ст. 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Передати справу № 2а-10407/11/2670 Дніпровському районному суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Н.В. Клочкова