Постанова від 29.09.2016 по справі 461/3618/16-а

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2016 року Справа № 876/6184/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Глушка І.В.

суддів: Большакової О.О., Макарика В.Я.

за участю секретаря судового засідання: Кудєрової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Львівської міської ради на постанову Галицького районного суду м. Львова від 27.07.2016 р. по справі за позовом Приватного підприємства "Авто-Люкс-Сервіс" до Львівської міської ради, Організаційного управління Львівської міської ради про зобов'язання до вчинення до дій, -

встановив:

30.05.2016 року позивач - Приватне підприємство "Авто-Люкс-Сервіс" звернулось в суд із позовом до відповідача - Львівської міської ради, Організаційного управління Львівської міської ради про зобов'язання до вчинення до дій, а саме видати ухвалу «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові».

В обґрунтування вимог позовної заяви Приватне підприємство "Авто-Люкс-Сервіс" покликається на те, що 19 березня 2009 року проект ухвали «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові» виносився на розгляд сесії, однак дія цієї ухвали була зупинена Львівським міським головою відповідно до його повноважень. В подальшому, «вето» міського голови на вищевказану ухвалу суду було подолане. Однак, організаційне управління Львівської міської ради відмовляється видавати ухвалу для реалізації права оренди позивача на земельну ділянку. Вважає, що такі дії відповідача є незаконними і просить суд зобов'язати Львівську міську раду видати позивачу ухвалу «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові».

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 27.07.2016 р. адміністративний позов приватного підприємства «Авто-люкс-сервіс» до Львівської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Зобов'язано Львівську міську раду видати приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» ухвалу «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові».

Частково задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції зазначив, що дані протоколу пленарного засідання 13 сесії Львівської міської ради 5-го демократичного скликання від 09 квітня 2009 року свідчать, що депутати повернулись до розгляду проекту ухвали «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові» (ухвала прийнята на пленарному засіданні 19 березня 2009 року, зупинена міським головою та направлена із зауваженнями на повторний розгляд). За відхилення зауважень міського голови проголосували 63 депутати. Оскільки, зауваження міського голови були відхилені, рішення міської ради набирає чинності, а позовні вимоги підлягають задоволенню.

Не погоджуючись з вищевказаною постановою суду, відповідач - Львівська міська рада оскаржила її в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав наведених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зокрема зазначає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити, оскільки після направлення ухвали на повторний розгляд, остання не набрала достатньої кількості голосів для подолання зауважень Львівського міського голови. Ухвала «Про затвердження Приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові» не набрала чинності і фактично рішення щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не було прийнято, а відтак надання такої ухвали позивачу є неможливим.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід задовольнити, а оскаржувану постанову - скасувати, з наступних підстав.

Так, судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ухвалою Львівської міської ради № 1308 від 22 листопада 2001 року Приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» було погоджене місце розташування та дозволено збір матеріалів попереднього погодження для складання проекту відведення земельної ділянки в тимчасове короткострокове користування на умовах оренди для влаштування автостоянки на вулиці Лазаренка, 31 при умові звільнення територій протягом 1 місяця в разі необхідності будівництва ПС-29 на вимогу Львівської міської ради.

Постановою Галицького районного суду міста Львова від 26 жовтня 2012 року зобов'язано начальника Управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради ОСОБА_2, Управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради надати Приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» витяг з протоколу пленарного засідання 13 сесії Львівської міської ради демократичного скликання про переголосування 09 квітня 2009 року на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради ухвали «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові» (ухвала прийнята на пленарному засіданні 19 березня 2009 року, зупинена міським головою та направлена із зауваженнями на повторний розгляд) та двома третинами голосів від загального складу Львівської міської ради зауваження міського голови міста Львова відхилено.

21 січня 2016 року постановою Галицького районного суду м.Львова у справі № 2-а/788/11 зобов'язано Львівську міську раду внести на розгляд чергової сесії Львівської міської ради проект ухвали Львівської міської ради № 2533 від 19 березня 2009 року «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові».

09 лютого 2016 року Приватне підприємство «Авто-люкс-сервіс» звернулося до міського голови міста Львова з заявою про видачу ухвали «Про затвердження приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вулиці ОСОБА_1Лазаренка, 31 у місті Львові».

Листом № 1103-27 від 22 лютого 2016 року у наданні ухвали позивачу було відмовлено.

З даною відмовою позивач не згідний та вважає її необґрунтованою, такою, що не відповідає чинному законодавству України та порушує законні права та інтереси позивача, зокрема право на володіння та користування земельною ділянкою відповідно до норм Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі».

Надаючи юридичну оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, судом апеляційної інстанції встановлено, що Приватне підприємство «Авто-люкс-сервіс» звернулось до Львівської міської ради із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Ак. Лазаренка, 31, у м. Львові.

Розглянувши відповідний пакет документів, а також з урахуванням рішення господарського суду Львівської області від 20.11.2007 року, Львівською міською радою 19.03.2009 року прийнято ухвалу № 2533 «Про затвердження Приватному підприємству «Авто-люкс-сервіс» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Ак. Лазаренка, 31, у м. Львові».

Проте, вказану ухвалу Львівської міської ради було зупинено із поданням зауважень до неї.

Відповідно до ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР, рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради з урахуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо, рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердили попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.

Апеляційний суд враховує, що питання затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Ак. Лазаренка, 31, у м. Львові, повторно розглядалось на сесії Львівської міської ради 09.04.2009 року але не набрало достатньої кількості голосів для його прийняття, і відповідно не набрало чинності.

Зокрема, судом першої інстанції не взято до уваги чинної на час прийняття згаданої ухвали Львівської міської ради статті 65 Регламенту Львівської міської ради, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 158 від 21.09.2006 року, яка передбачає, що проект рішення або пропозиція, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку вважаються відхиленими. Таке відхилення проекту рішення заноситься до протоколу пленарного засідання, як рішення Ради. Відхиленим вважається таке питання, з якого Рада прийняла рішення про відхилення. Таке рішення не може повторно виноситись на даній сесії.

Порядок розгляду рішень зупинених міським головою регулюється частинами 3 - 5 ст. 62 Регламенту Львівської міської ради, яка вказує, що Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути зупинене міським головою рішення, якщо міський голова у двотижневий строк не вніс зупинене рішення на розгляд Ради або Рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами голосів від загального складу Ради, воно набирає чинності.

Таким чином, позовні вимоги Приватного підприємства "Авто-Люкс-Сервіс" є безпідставними та не обґрунтованими, такими, що не знайшли своє підтвердження матеріалами справи.

Відповідно до частини першої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

Суд першої інстанції не виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин не вірно застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного рішення, яке підлягає скасуванню.

Керуючись ч.3 ст. 160 КАС України, ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд -

постановив:

Апеляційну скаргу Львівської міської ради задовольнити, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 27.07.2016 р. по справі № 461/3618/16-а - скасувати.

У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Авто-Люкс-Сервіс" до Львівської міської ради, Організаційного управління Львівської міської ради про зобов'язання до вчинення до дій - відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя І.В. Глушко

Судді О.О. Большакова

ОСОБА_3

Постанова складена в повному обсязі 04.10.2016 року.