Справа№ 328/3477/16-п
04.10.2016
04 жовтня 2016 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Гавілей М.М., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: Запорізька область, м. Токмак, вул. Гришунова, 93,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП,
30.09.2016 року до Токмацького районного суду Запорізької області від ДПП Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП України в Запорізькій області повторно надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Постановою Токмацького районного суду від 02.09.2016 року протокол та додані до нього матеріали повернуто до ДПП Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП України в Запорізькій області для належного оформлення.
Проте на виконання постанови суду ДПП Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП України в Запорізькій області не було усунуто виявлені судом недоліки у повному обсязі.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
До протоколу додано тестування на алкоголь (роздруківка «drager»), на результати яких містяться посилання в протоколі, але не додано сертифікату відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Відповідно до положень розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858 за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання.
Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння.
Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Вказаного акту огляду до протоколу не додано.
Згідно з положеннями Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 р., при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому, серед іншого, зазначається суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол (п. 9).
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено суть адміністративного правопорушення з посиланням на порушення п. 2.5. та 2.9 ПДР України, які взаємовиключають один одного.
Також дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.130 КУпАП, однак у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП протягом року.
У п. 3 розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України №1395 від 07.11.2015 року зазначено, що повторність правопорушення - повторне вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 та 7 статті 121, ч. 2 ст. 128, ч. 2 ст. 130 КУпАП та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили (крім правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною третьою статті 130 КУпАП).
У пункті 5 розділу ІІ даної Інструкції зазначено, що у разі встановлення повторності правопорушення до протоколу долучається довідка за підписом посадової особи, зазначеної в частині другій статті 222 КУпАП, у якій міститься інформація про дату вчинення попереднього адміністративного правопорушення, прийняте в справі рішення.
Враховуючи вищенаведені недоліки слідує, що адміністративний матеріал наданий до суду містить суттєві недоліки.
Таким чином, за вказаних обставин суд позбавлений можливості повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення, а тому протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до ДПП Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП України в Запорізькій області для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 277, 278 КУпАП,
Протокол серії АП2 № 309935 від 25.08.2016 року про адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до ДПП Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП України в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ з оригіналом згідно
Суддя Токмацького районного суду
Запорізької області ОСОБА_2