Дата документу 23.09.2016
Справа № 334/2916/16-п
Провадження № 3/334/721/16
23.09.2016р. суддя Ленінського районного суду м.Запоріжжя Добрєв М.В.., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області у відношенні: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який працює генеральним директором, ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.2 ст. 1631 КУпАП, -
З наданих до суду матеріалів вбачається, що 12.05.2016р. був складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1., яким при проведенні перевірки ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», яке розташовано за адресою: м.Запоріжжя, вул..Добролюбова,б.20, встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме:заповнення та подання податкової звітності за лютий 2016 року в результаті чого не відображена сума залишку відємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, що призвело до зниження ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового прибутку поточного звітного періоду, яке сплачується до державного бюджету за лютий 2016 року у розмірі 559 046 грн., за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 1631 КУпАП.
Суд вважає, що правопорушення, зазначене в протоколі, не є триваючими, оскільки триваючі правопорушення характеризуються тим, що вони вчиняються протягом більш-менш тривалого часу безперервним здійсненням такого єдиного діяння.
У зв'язку з цим, суд вважає, що перебіг строку давності для притягнення до адміністративної відповідальності починається з дня вчинення правопорушення, зазначеного в протоколі.
Згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Згідно ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчився.
Згідно ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження по справі у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст.1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Добрєв М. В.