Постанова від 27.09.2016 по справі 805/2538/16-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2016 р. Справа № 805/2538/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

ухвалено у нарадчій кімнаті

Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді - Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд»

про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток у сумі 41 172,97грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток у сумі 130 173,50 грн./а.с.4-6/.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що за Товариством з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» існує податковий борг з податку на додану вартість, податку на прибуток, з орендної плати з юридичних осіб на загальну суму 130 173,50 грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань по податковим деклараціям та відповідно до податкових повідомлень-рішень.

31.08.2016 року через відділ діловодства Донецького окружного адміністративного суду позивач надав заяву про зменшення позовних вимог. Згідно наданої заяви, позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» (ЄДРПОУ 01236986, вул. Об'їзна, буд.3, м. Краматорськ, Донецька область, 84333) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості: з податку на прибуток у сумі 7665,18грн.(шість тисяч шістсот шістдесят п'ять гривень вісімнадцять копійок) на користь державного бюджету (р/р 33111318700059, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, код платежу 11021000, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ); з податку на додану вартість у сумі 33 507,79грн.(тридцять три тисячі п'ятсот сім гривень сімдесят дев'ять копійок) на користь державного бюджету (р/р 31112029700059, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, код платежу 14060100, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ)/а.с.57/.

У судове засідання представник позивача не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином/а.с.71/. Надав суду заяву про розгляд справи без участі представника позивача в порядку письмового провадження /а.с.75/.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином/а.с.72/. Надавав суду заяву про визнання позову з урахуванням уточнених позовних вимог та зазначив, про розгляд справи без його участі /а.с.73/.

Враховуючи, що позивач та відповідач були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду та подали клопотання про розгляд справи без їх участі, зважаючи на відсутність визначених ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України перешкод для розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Щодо виниклих правовідносин суд зазначає наступне.

Позивач - Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

ідповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» зареєстровано в якості юридичної особи за ЄДРПОУ 01236986, юридична адреса: вул. Об'їзна, буд.3, м. Краматорськ, Донецька область, 84333 /а.с.7-9/. ТОВ «Крамспецбуд» знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області, зареєстроване в якості платника податку на додану вартість/а.с.10/.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України.

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Так, податкова заборгованість відповідача виникла внаслідок недотримання платником податків вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі - Податковий Кодекс, ПКУ), відповідно до якого платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 41.1 ст.41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Так, Відповідачем до Податкового органу подано податкові декларації з податку на додану вартість та податкових повідомлень-рішень:

- податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2015 року від 19.06.2015 року №9128179590 на суму 23218,00грн. по строку сплати 30.06.2015 року ;

- податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2015 року від 20.08.2015 року №9175826118 на суму 2484,00грн. по строку сплати 30.08.2015 року;

- податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2015 року від 18.09.2015 року №9194591466 на суму 3263,00грн. по строку сплати 30.09.2015 року;

- податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2015 року від 18.12.2015 року №9256400686 на суму 7103,00грн. по строку сплати 30.12.2015 року;

- податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2015 року від 20.01.2016 року №9273905172 на суму 6856,00грн. по строку сплати 30.01.2016 року /а.с.23-24,29-34/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов'язання, податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення:

- від 10 листопада 2015 року №0001021501 на суму штрафних санкцій 1224,69грн.;

- від 10 листопада 2015 року №0001011501 на суму штрафних санкцій 658,40грн./а.с.25/.

Відомостей, щодо оскарження зазначених вище податкових повідомлень-рішень та скасування їх в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на додану вартість в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 5383,82грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з ПДВ становить 33507,79грн./а.с.78-79/.

Податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» з податку на прибуток у сумі 7665,18грн. виник відповідно до:

- податкової декларації з податку на прибуток за 2013 рік №9089798222 від 31.01.2014 року на суму 7160,00грн. по терміну сплати 11.03.2014 року;

- податкової декларації з податку на прибуток за 2014 рік №9081504034 від 26.02.2015 року на суму 1122,00грн. по терміну сплати 11.03.2015 року;

- податкової декларації з податку на прибуток за 2015 рік №9276629947 від 07.04.2016 року на суму 315,00грн. по терміну сплати 07.04.2016 року/а.с.16-20/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов'язання, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення:

- від 16 квітня 2016 року №0000701204 на суму штрафних санкцій 170,00грн.;

- від 16 квітня 2016 року №0000711204 на суму штрафних санкцій 279,15грн./а.с.12,14/.

Відомостей, щодо оскарження зазначеного вище податкового повідомлення-рішення та скасування його в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на прибуток в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 117,59грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з податку на прибуток з урахуванням часткової сплати становить 7665,18грн. /а.с.86/.

Згідно п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу податковим органом на адресу Товариству з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» було направлено податкову вимогу форми «Ю» №370-25 від 17.03.2014 року, яка була отримана представником підприємством 21 березня 2014 року /а.с.39/.

Однак, прийняті заходи податковим органом не призвели до повного погашення податкового боргу.

Станом на момент розгляду справи податковий борг з податку на додану вартість та податку на прибуток у сумі 41 172,97 грн. не сплачено.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.п.20.1.34. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України податковий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність податкового боргу з податку на додану вартість та податку на прибуток у сумі 41 172,97грн., який є несплаченим станом на дату розгляду справи, у в'язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257,263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток у сумі 41 172,97грн. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» (ЄДРПОУ 01236986, вул. Об'їзна, буд.3, м. Краматорськ, Донецька область, 84333) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з податку на прибуток у сумі 7665,18грн.(шість тисяч шістсот шістдесят п'ять гривень вісімнадцять копійок) на користь державного бюджету (р/р 33111318700059, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, код платежу 11021000, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамспецбуд» (ЄДРПОУ 01236986, вул. Об'їзна, буд.3, м. Краматорськ, Донецька область, 84333) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з податку на додану вартість у сумі 33 507,79грн.(тридцять три тисячі п'ятсот сім гривень сімдесят дев'ять копійок) на користь державного бюджету (р/р 31112029700059, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37944338, код платежу 14060100, одержувач Краматор.УК/м. Краматорськ).

Постанову прийнято в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 27 вересня 2016 року.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 03 жовтня 2016 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Троянова О.В.