Постанова від 03.10.2016 по справі 328/3492/16-п

328/3492/16-п

03.10.2016

3/328/612/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2016 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріал, який надійшов з виконавчого комітету Токмацької міської ради Запорізької області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, студента ІНФОРМАЦІЯ_4,-

за ст.197 КпАП України, -

встановила:

30 вересня 2016 року до Токмацького районного суду Запорізької області надійшли від виконавчого комітету Токмацької міської ради області матеріали про адміністративне правопорушення вчинене громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 197 КУпАП.

Вивчивши матеріали про адміністративне правопорушення вчинене громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст.197 КУпАП, а саме протокол та свідоцтво про народження, приходжу до висновку про повернення матеріалів про адміністративне правопорушення для належного оформлення.

За статтею 197 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання. Вказана стаття складається з двох частин.

Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання, - тягнуть за собою попередження.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до положень ст.255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (статті 103-1, 103-2, 104, частина перша статті 106-1, статті 106-2, 149 - 152, частини перша та друга статті 152-1, статті 154, 155, 155-2, 156, 156-1, 156-2, 159 - 160, стаття 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 183, 185-1, 186-5, 197, 198 КУпАП.

Статтею 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Слід зазначити, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10 грудня 2015 року №888-VIII, який діє з 4 квітня 2016 року, внесені зміни до законодавчих актів України, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, де статтю 197 викладено в такій редакції: «Стаття 197. Проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання.

Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання, -

тягнуть за собою попередження.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, -

тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Так, з 04 квітня 2016 року ст.197 КУпАП складається з двох частин.

В протоколі не зазначений нормативний акт, який передбачає відповідальність за правопорушення, а саме стаття та її частина КУпАП в даному випадку.

Крім цього, в протоколі відсутня відмітка про ознайомлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з її правами та обов'язками, передбаченими ст.268 КУпАП.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що матеріали про адміністративне правопорушення вчинене громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 197 КУпАП підлягають поверненню для належного оформлення посадовій особі виконавчого комітету Токмацької міської ради.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст.255, 256, 278, 280 КУпАП, суддя

постановила:

Повернути матеріали про адміністративне правопорушення вчинене громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 197 КУпАП, для належного оформлення посадовій особі виконавчого комітету Токмацької міської ради.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: