Справа: № 823/739/16 Головуючий у 1-й інстанції: Бабич А.М.,
Суддя-доповідач: Кобаль М.І.
28 вересня 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Кобаля М.І.,
суддів: Епель О.В., Карпушової О.В.
при секретарі: Хмарській К.І.
розглядаючи у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Черкаської обласної державної адміністрації, треті особи: Міністерство юстиції України, Управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації про скасування рішення, поновлення на службі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
До Київського апеляційного адміністративного суду надійшла зазначена адміністративна справа разом з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2016 року.
21.09.2016 під час розгляду справи представником позивача заявлено клопотання про зупинення провадження у справі 823/739/16 до набрання законної сили рішення Конституційного Суду України стосовно конституційності положень Закону України «Про очищення влади».
Колегією суддів оголошено перерву в судовому засіданні та відкладено розгляд зазначеного клопотання до 28.09.2016.
Під час судового засідання 28.09.2016 представник позивача підтримав заявлене клопотання про зупинення провадження у справі №823/739/16.
Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, відповідно до інформації на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України (http://www.ccu.gov.ua/) станом на 28.09.2016 на розгляді в Конституційному Суді України перебувають конституційні подання:
- Постанова №8 Пленуму Верховного Суду України від 17.11.2014, якою прийнято рішення про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року №1682-VII «Про очищення влади» Конституції України;
- Постанова №3 Пленуму Верховного Суду України від 16.03.2015, якою прийнято рішення про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1,пунктів 7,8,9 частини першої, пункту 4частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 вересня 2014 року №1682-VII «Про очищення влади» положення частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України;
- Конституційне подання 47 народних депутатів України від 20.01.2015 №04-03/6-31 щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої та шостої статті 1, частини першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16 вересня 2014 року №1682-VII «Про очищення влади».
Також, колегією суддів апеляційної інстанції встановлено, що Конституційним Судом України відкрито конституційне провадження, у справах за вищезазначеними поданнями Верховного Суду України від 17.11.2014 і від 16.03.2015 та за конституційним поданням 47 народних депутатів України №04-03/6-31 від 20.01.2015, та об'єднано в одне конституційне провадження.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає необхідним задовольнити заявлене представником позивача ОСОБА_3 клопотання та зупинити провадження у справі 823/739/16 до винесення Конституційним судом України рішення за конституційними поданнями Верховного суду України та 47 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про очищення влади».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 156, 206, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
Задовольнити клопотання заявлене представником позивача про зупинення провадження по справі 823/739/16.
Зупинити апеляційне провадження у справі 823/739/16 за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Черкаської обласної державної адміністрації, треті особи: Міністерство юстиції України, Управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації про скасування рішення, поновлення на службі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу до винесення Конституційним судом України рішення за конституційними поданнями Верховного суду України від 17.11.2014 і 16.03.2015 та 47 народних депутатів України від 20.01.2015 № 04-03/6-31 щодо конституційності Закону України «Про очищення влади».
Зобов'язати сторін негайно повідомити Київський апеляційний адміністративний суд про винесення Конституційним судом України рішення за конституційними поданнями Верховного суду України від 17.11.2014 і 16.03.2015 та 47 народних депутатів України від 20.01.2015 № 04-03/6-31 щодо конституційності Закону України «Про очищення влади» для розгляду справи № 823/739/16 по суті.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.
Касаційну скаргу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий - суддя М.І. Кобаль
судді: О.В. Епель
О.В. Карпушова