Постанова від 28.09.2016 по справі 807/779/16

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/779/16

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І

при секретарі судового засідання Шмідзен І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Закарпатський державний інститут проектування міст і сіл "Закарпатдіпромісто" про стягнення податкового боргу у сумі 163692,69 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 28 вересня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 03 жовтня 2016 року.

Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі - позивач, ДПІ у м. Ужгороді) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства Закарпатський державний інститут проектування міст і сіл "Закарпатдіпромісто" (далі - відповідач, ДП "Закарпатдіпромісто") про стягнення податкового боргу у сумі 163692,69 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, при цьому, прохальною частиною позовної заяви просить розглянути справу за його відсутності, відтак, у відповідності до ст. 122 КАС України, справу розглянуто за відсутності представника позивача, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направив, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча повідомлявся належним чином про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи, що підтверджується клопотанням про відкладення розгляду справи, призначеного на 29.08.2016 року (клопотання задоволено, розгляд справи відкладено) та конвертом поштового відправлення з відміткою поштового відділення " за закінченням терміну зберігання" (як вбачається із наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач" зареєстрований за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гойди,8, тобто за адресою, яка вказана в позовній заяві та на яку направлялась кореспонденція суду). Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та у відповідності до ст.128 КАС України, справа вирішується за відсутності представника відповідача на підставі доказів, наявних в матеріалах адміністративної справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного:

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

ДП "Закарпатдіпромісто" зареєстроване як юридична особа за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гойди, буд. 8. (а.с. 12-13).

Станом на день звернення із зазначеним позовом до суду за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по: платежу 30 14010100 "податок на додану вартість" у розмірі 113327,69 грн., в т. ч. пені в сумі 11484,69 грн.; платежу 50 11020200 "податок на прибуток" у розмірі 12602,00 грн.; платежу 50 21010300 "частина чистого прибутку (доходу) комунальних та унітарних підприємств" у розмірі 37763,00 грн., в т.ч. пені в сумі 1163,00 грн.

Заборгованість по податку на додану вартість виникла на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій. Так, зокрема відповідачем подано: податкову декларацію від 18.12.2014 року № 9073316015 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 18827,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); уточнюючий розрахунок до декларації з податку на додану вартість № 901342331 за 01.08.2014 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 333,00 грн. основного зобов'язання та 17,00 штрафу (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 18.03.2015 року № 9042603754 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 9393,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 15.04.2015 року № 9069024917 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 7896,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 17.06.2015 року № 9126673225 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4980,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 15.07.2015 року № 9147545 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 12460,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 18.08.2015 року № 9173617101 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 5445,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 16.09.2015 року № 9192178484 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 10010,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 19.10.2015 року № 9214494881 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 869,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 14.12.2015 року № 9252280053 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 12975,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 18.01.2016 року № 9273354888 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4605,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 17.03.2016 року № 9037938483 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі у розмірі 9205,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); податкову декларацію від 20.04.2016 року № 9276219612 з податку на додану вартість із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4828,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі).

Заборгованість по податку на прибуток виникла на підставі самостійно поданої відповідачем податкової декларації від 26.02.2016 року № 9276219612 з податку на прибуток із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 12602, 00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі ).

Крім того, відповідачем самостійно подано розрахунки частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями. Так, відповідачем зокрема подано: розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті № 1500021960 від 12.05.2015 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 7155,00 грн. (відповідачем частково сплачено самостійно задекларовану до сплати суму у розмірі 3675,00 грн., несплаченою залишається сума у розмірі 3675,00 грн.); розрахунок частини чистого прибутку (доходу); розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті № 1500022303 від 20.05.2015 року із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 23820,00 грн.(самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті № 1500022305 від 21.05.2015 р. із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4695,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті № 9167815797 із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4845,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі); розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті № 9167815797 від 06.11.2015 р. із самостійно задекларованою сумою, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 285,00 грн. (самостійно задекларована сума грошового зобов'язання не сплачена в повному обсязі).

Згідно п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає, у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно пп.56.11 ст.56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.129.1.1. ст.129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цимКодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку установленому для погашення податкового боргу.

У відповідності до ст. 129 ПК України, відповідачу по платежу 30 14010100 "податок на додану вартість" було проведено нарахування пені у розмірі 11484,69 грн. та по платежу 50 21010300 "частина чистого прибутку (доходу) комунальних та унітарних підприємств" - у розмірі 1163,00 грн., яка також залишається не сплаченою відповідачем.

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як визначено пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до норм чинного законодавства України відповідачу було надіслано поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу від 08.10.2013 року № 153-15, яка була вручена 08.10.2015 року. (а.с. 57).

Податковий борг відповідача підтверджений матеріалами справи, зокрема розрахунком податкового боргу, податковими деклараціями та обліковими картками платника податків.

Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пп. 20.1.34 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. ДПІ у м. Ужгороді доведено наявність податкового боргу відповідача, правомірність звернення до суду та наявність підстав для стягнення податкового боргу у сумі 163692,69 грн., відповідачем дані обставини не спростовано (заперечення проти позову відповідач суду не надав), відтак, позовні вимоги відповідають положенням податкового законодавства та встановленим в судовому засіданні обставинам справи, що підтверджені належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Закарпатський державний інститут проектування міст і сіл "Закарпатдіпромісто" про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Державного підприємства Закарпатський державний інститут проектування міст і сіл "Закарпатдіпромісто" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гойди, буд. 8, код 02497832) кошти у сумі 163692, 69 грн. (сто шістдесят три тисячі шістсот дев'яносто дві гривні шістдесят дев'ять копійок) на погашення суми податкового боргу у розмірі 163692, 69 грн., в тому числі: по податку на додану вартість - 113327, 69, в т.ч пені в сумі 11484,69 грн.; по податку на прибуток - 12602,00 грн.; з частини чистого прибутку (доходу) комунальних та унітарних підприємств - 37763,00 грн., в т.ч пені в сумі 1163,00 грн.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання її копії (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті