Постанова від 03.10.2016 по справі 636/2486/16-а

Справа №636/2486/16-а

Провадження №2-а/636/202/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2016 року м. Чугуїв

Чугуївський міський суд Харківської області в складі:

головуючої судді Дьоміної О.П.

при секретарі Коваленко О.А.

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просить:

- визнати протиправним рішення Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про відмову в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно довідки №35 від 11.05.2016 року;

- скасувати рішення Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №1414-02-23 від 13.05.2015 року про відмову в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно ст. ст. 37, 37-1 «Про державну службу» в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії;

- зобов'язати Чугуївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області провести з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця у розмірі 90 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців, згідно з постановою КМУ від 09.12.2015 року №1103 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та довідки №35 від 11.05.2016 року;

- стягнути з Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на користь позивача сплачений судовий збір у розмірі 551,20 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що перебуває на обліку в Чугуївському об'єднаному управлінні пенсійного фонду України Харківської області і отримує пенсію за віком як державний службовець. Пенсія складає 90% заробітної плати. Не працює.

На момент виходу на пенсію працювала у Кочетоцькій селищній раді Чугуївського району Харківської області на посаді секретаря виконавчого комітету.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до нормативно-правових актів" з 01.12.2015 року встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Відповідно до довідки Кочетоцької селищної ради про заробітну плату № 35 від 11.05.2016 р., що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року № 15-1, заробітна плата на посаді секретаря виконкому з 01.01.2016 р. становить 5 744,40грн., в тому числі посадовий оклад секретаря виконкому - 2 458,00грн.

13.05.2016 року позивач звернулась із заявою до управління щодо перерахунку та виплати пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України “Про державну службу”, з 01 січня 2016 року у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 на підставі довідки селищної ради про заробітну плату №35 від 11.05.2016 р.

13.05.2016 року управління рішенням № 1414-02/23 відмовило в перерахунку пенсії посилюючись на те, що відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення ” від 02.03.2015р № 213 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається відповідно до Закону України “Про державну службу ”, у зв'язку з чим з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України “Про державну службу ” не призначаються, раніше призначені не перераховуються.

Позивач вважає, що відмовою в перерахунку пенсії відповідач грубо порушив надані Конституцією України права, оскільки на правовідносини, які склалися між нею та відповідачем не розповсюджується дія п. 5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення ” і перерахунок пенсії відповідно до наданої довідки про підвищення посадового окладу відповідач повинен був здійснити керуючись ст.ст. 37, 37-1 Закону України “Про державну службу”, в редакції від 24.04.2012 року, яка діяла на час призначення пенсії та постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії ” № 865 від 31.05.2000 року в редакції від 28.08.2009 року, яка діяла на час призначення пенсії.

Отже, рішення управління від 13.05.2016 р. № 1414-02/23 є неправомірним та таким, що підлягає скасуванню у зв'язку з порушенням соціальних прав щодо пенсійного забезпечення і незаконного звуження конституційних гарантій, оскільки, відповідно до призначення пенсії нормативно-правових актів позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати державного службовця відповідної посади.

З 1 грудня 2015 року Постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» передбачено підвищення посадових окладів визначених постановою КМУ від 9 березня 2006 р. № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів ”.

Норми ст.ст. 37, 37-1 Закону України “Про державну службу ” № 3723-ХІІ діють на сьогодні і вони не скасовані в установленому Конституцією України порядку.

Станом на 1 грудня постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865, якою визначено порядок обчислення розміру заробітної плати для призначення, та перерахунку пенсії, не скасована та не втратила чинності. Зміни відбулися 15 грудня 2015 року у зв'язку зі змінами, внесеними постановою КМУ від 09.12.2015року № 1013, якою скасовано п.4 постанови КМУ від 31 травня 2000 року № 865. Зазначені зміни набрали чинності після публікації постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 в офіційному виданні - «Урядовий кур'єр» 15 грудня 2015 року № 234.

Умови та порядок перерахунку пенсії державних службовців регулюються Законом України “Про державну службу” від 16.12.1993 року. Редакція зазначеної статті змінювалась.

З положень статті 37-1 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ “Про державну службу” (чинній на час призначення пенсії) та постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії ” в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, убачається, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок здійснюється на підставі довідки про заробітну плату працюючого державного службовця на відповідній посаді, з якої призначено пенсію.

При цьому, відповідно до п. 4 постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам визначається в такому порядку: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат] за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Пунктам 5 постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року встановлено, що перерахунок пенсій проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-УІІІ “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України ”, який набрав чинності з 01.01.2015 року, текст статті 37-1 викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України".

Одночасно, в пункті 16 Закону № 76-УІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом: забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

На час виникнення права на перерахунок пенсії (01.12.2015 року) постанова Кабінету Міністрів України, у відповідності до Закону № 76-УІІІ, яка б обумовлювала умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям, відсутня. Залишився чинним п. 4 постанови КМУ №865.

Згідно ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, в редакції від 24.04.2012 року (4661-УІ), яка діяла на час призначення пенсії, згідно з якою, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 90 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 90 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 11 Закону № 76-УІІІ від 28.12.2014 року внесено зміни до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії, яка призначається державним службовцям у разі реалізації ними такого права.

Позивач вважає, що при вирішення питання щодо визначення розміру пенсії при перерахунку у відсотках від заробітної плати має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення моєї пенсії - 90%, а тому внесені Законом № 76 VIII від 28.12.2014 року зміни до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотка стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Така правова позиція зі спірного питання вже була викладена Верховним Судом України у постанові від 10.12.2013 року по справі № 21-420а13 у справі про визнання дії неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення ” від 02.03.2015 № 213 передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення, пенсій, у том числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру ”, “Про судоустрій і статус суддів ”, “Про статус народного Депутата України”, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про судову експертизу”,' “Про національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про дипломатичну службу”, “Податкового та Митного кодексів України “Положення про помічника - консультанта народного депутата України Положення даної статті поширюється на тих осіб, яким пенсії призначаються (у теперішньому часі) спеціальними законами, а не на тих, яким вони вже призначені (в минулому часі).

Таким чином, скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 1 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України “Про державну службу ” № 3723-ХІІ, так як вказане положення не містить посилання на конкретні норми законів чи підзаконних актів щодо пенсійного забезпечення осіб, які скасовуються. Підстав вважати, що скасовуються всі норми, як ті, що стосуються призначення, так і ті, що стосуються перерахунку пенсій немає.

Тому, посилання Чугуївського об'єднаного УПФУ в Харківській області на положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення ” від 02.03.2015 року є неспроможними, тому що стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, і не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Також, не втратила чинності та не зазнала змін форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 15-1 від 04.09.2013 року та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.09.2013 $оку за № 1661/24193, якою передбачені складові заробітної плати державного службовця відповідно до ст. 33 Закону України “Про державну службу ” № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року.

Згідно ст.ст. 22, 64 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а тому, згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законом.

На підставі викладеного позивач вважає, що у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015 року у заробітної плати працюючим державним службовцям, згідно з КМУ від 09.12.2015 року № 1013 управління повинно здійснити перерахунок пенсії на підставі документів пенсійної справи та додатково поданих документів, а саме - довідки Кочетоцької селищної ради від 11.05.2016 р. №35. При здійсненні перерахунку пенсії має застосовуватися норма відповідно до ст.ст. 37, 37-1 Закону України “Про державну службу ” в редакції від 24.04.2012 року (4661-VI), яка діяла на час призначення пенсії, що визначає розмір пенсії у відсотках -90 % від суми заробітної плати зазначеної в довідці №35 від 11.05.2016 року та постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії ” № 865 від 31.05.2000 року в редакції від 28.08.2009 року (872-2009-п), яка діяла на час призначення пенсії.

28.07.2016 року від відповідача по справі до суду надійшли заперечення на адміністративний позов ОСОБА_1, які Чугуївське об'єднане УПФУ в Харківській області обґрунтовує тим, що вимоги, викладені в позовній заяві, є безпідставними та не відповідають нормам чинного законодавства посилаючись на наступне:

На час виходу позивача на пенсію, пенсійне забезпечення державних службовців регулювалось нормами Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ . Згідно з ст. 37 вказаного Закону (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями. - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.

У відповідності до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Заробітна плата для такого перерахунку пенсії визначалася відповідно до пунктів 4-6 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було підвищено розмір заробітної плати працюючим державним службовцям.

Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723- XII (у редакції від 01.03.2016 р., чинній на момент звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії), умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ №1013 від 09.12.2015 року, крім підвищення заробітної плати, затверджено зміни, що вносяться до постанов КМУ, в тому числі постанову КМУ від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії, а саме виключено пункт 4, яким регулювалось питання проведення перерахунків пенсій непрацюючим державним службовцям.

Крім того, постанова КМУ №1013 від 09.12.2015 року передбачала упорядкування структури заробітної плати, та не визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсій. Отже, на момент звернення позивачки з заявою про перерахунок пенсії відсутній правовий механізм здійснення такого перерахунку.

Пунктом 5 розділу III «Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» визначено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, па загальних підставах з 01.06.2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Конституцією України не встановлено пріоритету застосування того чи іншого закону.

В даному випадку повинен застосовуватись принцип дії закону в часі, відповідно до якого втрата юридичної сили акта (чи певної його норми), пов'язується, зокрема, з прийняттям нового акта, що встановлює інші правила, ніж ті. що були встановлені попереднім актом.

З 01.06.2015 р. Законом України від 02.03.2015 р. №213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» були припинені дії норм Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ в частині, яка стосувалась пенсійного забезпечення державних службовців, як наслідок - пенсії за вказаним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії - не перераховуються.

Оскільки заява про перерахунок пенсії була подана в травні 2016 року, а норми Закону України «Про державну службу» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення, - були скасовані, то відсутні правові підстави здійснювати такий перерахунок пенсії.

Позивач просить здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 р. Статтею 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», визначаються строки проведення перерахунку пенсії. Так, відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Оскільки ОСОБА_1 звернулася з заявою про перерахунок пенсії 13.05.2016 р., то Чугуївське об'єднане УПФУ в Харківській області зазначає, що пенсія позивача підлягала б перерахунку не з 01.01.2016 року, а з 01.05.2016 року.

З 01.05.2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» №889-VII від 10.12.2015 року, пунктом 2 розділу 11 «Прикінцеві та перехідні положення» якого визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ, крім ст. 37.

Новим законом взагалі не передбачена процедура перерахунку призначених пенсій державним службовцям.

Враховуючи дату звернення позивача із заявою про перерахунок - 13.05.2016 року, - відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду формуються переважно за рахунок страхових внесків (частини єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та використовуються на: виплату пенсій, передбачених цим Законом; надання соціальних послуг, передбачених цим Законом; фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду; оплату послуг з виплати та доставки пенсій; формування резерву коштів Пенсійного фонду.

Згідно з ч. 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.

Отже, заявлений позов, на думку відповідача, слід вважати необґрунтованим та безпідставним, а відтак в його задоволенні належить відмовити.

Позивач у судове засідання не з'явилась, надала заяву в якій вимоги, викладені в позові підтримала та просила розглянути справу за її відсутності. Представник відповідача проти позову заперечував, просив розглянути справу за його відсутності з урахуванням наданих заперечень.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України - особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши в порядку письмового провадження матеріали справи, перевіривши письмові докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності, встановивши факти та відповідні їм правовідносини, суд приходить до наступного:

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивача на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

У відповідності до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" (в редакції, чинній на момент виходу позивача на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачу призначена з 01.11.1995 року у розмірі 90 % від заробітної плати.

До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.

З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VIII.

У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинність з 01.05.2016 року, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016 року Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Отже, враховуючи приписи ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, з 01.05.2016 року відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Чугуївському об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за віком як державний службовець.

12.05.2016 року позивач зверталася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки Виконавчого комітету Кочетоцької селищної ради Чугуївського району Харківської області №35 від 11.05.2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію (а.с.12-13).

Рішенням Чугуївського об'єднаного Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про відмову у перерахунку пенсії від 13.05.2016 року за №1414-02/23 - позивачці було відмовлено у перерахунку пенсії посилаючись на те, що чинним законодавством не передбачено перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про державну службу, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям (а.с.8).

Таким чином, виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 01.05.2016 року, відповідачем обґрунтовано прийнято рішення про відмову в проведенні такого перерахунку.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про державну службу», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 17-19, 122, 158 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Чугуївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Чугуївський міський суд Харківської області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Постанова суду першої інстанції набирає чинності після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Головуюча: