Справа № 346/4636/16-п
Провадження № 3/346/1079/16
29 вересня 2016 року м. Коломия
Суддя Коломийського міськрайонного суду Хільчук І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, гр. України,
- за ст. 173 ч 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
У протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що 08 серпня 2016 року близько 17:00 год. в м. Коломия по вул. С.Стрільців, за місцем проживання, гр. ОСОБА_1 висловлювався нецензурними словами в сторону матері - ОСОБА_2, чим вчинив акт психологічного насильства в сім'ї.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справа підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про вичнення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173 КУпАП - дрібного хуліганства. Однак з протоколу вбачається, що останнім вчинено акт психологічного насильства в сім"ї, відповідальність за яке передбачена ст. 173-2 КУпАП
Крім того, статтею 268 КпАП України встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 КпАП України, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення правопорушника від явки на виклик до суду, цю особу може бути піддано приводу органом внутрішніх справ.
Також, відповідно до вимог ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП розглядаються протягом доби з дня одержання матеріалів справи.
Коломийський відділ поліції явку особи, що притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не забезпечив, що унеможливлює розгляд справи судом в строки, передбачені ст. 277 КУпАП. Крім того, в матеріалах справи відсутні відомості щодо ідентифікаційного номера правопорушника та дані, по яких встановлено особу.
У зв'язку з цим, вважаю, за необхідне повернути вищевказану адміністративну справу до Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області для належного оформлення та забезпечення явки особи, що притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання на розгляд справи про адміністративне правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 256, 277, 283-285, 294 КпАП України,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 ч. 2 КпАП України повернути до Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області для належного оформлення справи та забезпечення явки правопорушника в судове засідання на розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Суддя Хільчук І. І.