Справа № 296/4638/16-ц
2/296/1861/16
"28" вересня 2016 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого - судді Бондарчука В.В.,
секретаря Тузенко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -
ОСОБА_1 в травні 2016 року звернулася до суду з вказаним позовом, в обгрунтування якого зазначила, що перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 03 листопада 2001 року та мають двох дітей: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, 04 травня 2011 року.
Сімейне життя подружжя не склалося через відсутність поваги, взаєморозуміння, почуття любові та агресивну поведінку відповідача, що призвело до того, що позивач вважає збереження шлюбу неможливим, просить шлюб розірвати та стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частини від усіх видів доходів відповідача.
В судове засідання позивач не з»явилася, надіслала заяву про розгляд справи без її участі, позов підтримала та просила його задовольнити (а.с. 29).
Відповідач в судове засідання також не з»явився, про причини неявки суд не повідомив, про час і місце судового засідання повідомлявся судовими повістками.
Відповідно до положень ст.ст. 224-226 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Суд дослідив матеріали справ та встановив, що сторони перебувають в шлюбі з 03 листопада 2001 року, який зареєстровано виконкомом Вересівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, актовий запис № 6. На даний час сім»я фактично розпалася і збережена бути не може, подальше перебування у шлюбі суперечить інтересам позивача, вона наполягає на розірванні шлюбу, а тому суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог щодо розірвання шлюбу.
Згідно з копіями свідоцтв про народження, сторони є батьками дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, 04 травня 2011 року.
Згідно з вимогами ст. ст. 180-181 СК України, батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі, а тому, дослідивши матеріали справи, суд, враховуючи матеріальні потреби позивача та її неповнолітніх дітей, вважає, що позов в частині стягнення аліментів підлягає задоволенню, а саме у розмірі 1/3 частини від всіх видів прибутку відповідача щомісячно до досягнення дітьми повноліття.
Враховуючи викладене, а також те, що відповідач не надав доказів неспроможності сплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей, суд прийшов до висновку про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 109, 112-113, 180-184, 191 СК України, ст.3, 10, 60, 208, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
Позов задовольнити.
Шлюб між громадянами України ОСОБА_1 до ОСОБА_2 року народження, зареєстрований 03 листопада 2001 року виконкомом Вересівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, актовий запис № 6 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, 04 травня 2011 року, в розмірі 1/3 частини від всіх видів прибутку відповідача щомісячно, починаючи з 26 травня 2016 року, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму дитини відповідного віку до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 551 грн. 20 коп. сплаченого судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 551 грн. 20 коп. судового збору.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте Корольовським районним судом м. Житомира за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя В. В. Бондарчук