Ухвала від 29.09.2016 по справі 823/1373/16

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

29 вересня 2016 року справа № 823/1373/16

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ГУНП в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 подав позов, в якому просить:

- визнати бездіяльність ГУНП в Черкаській області незаконною;

- зобов'язати ГУНП в Черкаській області зняти з обліків управління інформаційного забезпечення наступну інформацію щодо ОСОБА_1, а саме: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. Михайлівка, Драбівського району, Черкаської області на території України станом на 01.10.2015 року був засуджений 11.12.1995 року Золотоніським р/с Черкаської області за ст. 84 ч. 3, 167, 42 КК України. За постановою Черкаського о/с від 23.04.1996 року вирок відмінено, к/с направлено на додаткове розслідування в прокуратуру Драбівського району Черкаської області. За постановою Драбівського РВ УМВС України в Черкаській області від 25.06.1996 на підставі ст. 130, 165 КПК України міра запобіжного заходу змінена про підписку про невиїзд. Інформація про прийняте рішення до УІАЗ УМВС України в Черкаській області не надходила.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

У позовній заяві обов'язково має вказуватись повне ім'я (найменування) позивача і відповідача, а найменування юридичної особи включає в себе організаційно-правову формі та назву.

В позовній заяві від 21.09.2016 без зазначення номеру (вхідний № 11654/16 від 26.09.2016 Черкаського окружного адміністративного суду) ОСОБА_1 зазначає відповідачем ГУНП в Черкаській області, однак в порушення вимог закону не вказує повного ім'я відповідача.

Окрім того, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.

Стаття 2 вказаного Закону передбачає, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору визначена у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 № 928-VIІІ встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік, а саме, у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень.

Згідно абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем у позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру, а саме: визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії.

Отже, з урахуванням зазначених положень, розмір судового збору за подання позовної заяви ОСОБА_1 до ГУНП в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії, становить 1102 грн 40 коп.

До позовної заяви в порушення частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України додана копія квитанції № 0.0.621889239.1 від 21.09.2016 про сплату судового збору в розмірі лише 551 грн 21 коп.

Також суддя зазначає, що відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно частин 1, 2, 4 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Згідно з частиною 1 статті 100 вказаного Кодексу адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Поважність причин пропуску строку обґрунтовується безпосередньо у позовній заяві. У прохальній частині позовної заяви позивач може просити суд визнати причини пропуску строку поважними.

Виходячи з позовної заяви та доданих до неї документів суддя вбачає, що позивач звернувся до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів поза строком, який встановлюється статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, так як довідка Міністерства внутрішніх справ України серії РЕЧ № 1576539 сформована 01.10.2015, а ОСОБА_1 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду лише 26.09.2016. Проте позивач ніяким чином не обґрунтовує та не надає доказів поважних причин пропуску процесуального строку звернення до Черкаського окружного адміністративного суду.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Встановити позивачеві строк до 20 жовтня 2016 року для усунення вказаних вище недоліків шляхом:

- подання Черкаському окружному адміністративному суду оригіналу квитанції № 0.0.621889239.1 від 21.09.2016 про сплату судового збору в розмірі 551 грн 21 коп., оформленого належним чином документу про сплату судового збору в розмірі 551 грн 20 коп. за подання іншої позовної вимоги немайнового характеру;

- приведення позовної заяви у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: зазначити в позовній заяві повне ім'я відповідача та надати її копії відповідно до кількості осіб які беруть участь у справі;

- надання суду обґрунтування та доказів поважних причин пропуску процесуального строку звернення до Черкаського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.О. Гаврилюк