Ухвала від 23.09.2016 по справі 813/2430/16

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю до іншого суду

23 вересня 2016 року справа № 813/2430/16

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Братичак У.В.,

секретаря судового засідання Бугари М.Р.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Капітель К” до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “Капітель К” до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправною та скасування постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові №07-62/2 від 19.06.2016 р.

У судовому засіданні, для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, судом поставлено на обговорення питання про передачу справи за підсудністю.

Представники сторін проти передачі справи за підсудністю не заперечили.

Порядок вирішення суддею питання про передачу справи за підсудністю передбачено ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Згідно п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду

Згідно з вимогами предметної підсудності закріпленими у п.1 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Окружним адміністративним судам відповідно до ч.2 ст.18 КАС України підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Суд зазначає, що згідно ухвали Львівської міської ради №4780 внесено зміни у додаток до ухвали міської ради від 06.07.2006 р. № 94 "Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання“ (зі змінами), підпорядкувавши інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові Львівському міському голові.

Відповідно до Положення "Про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові" №5118 від 30.09.2015 р. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові (надалі - Інспекція) є виконавчим органом Львівської міської ради, який діє на правах самостійного управління, що створений на підставі ухвали міської ради від 19.06.2015 № 4780 “Про створення інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради“, Законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства“, “Про регулювання містобудівної діяльності“, “Про місцеве самоврядування в Україні“.

Інспекція є підзвітна і підконтрольна міській раді, підпорядкована Львівському міському голові, а з питань здійснення повноважень, передбачених Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності“, є підконтрольна Держархбудінспекції України. .

Інспекція у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінрегіону, ухвалами міської ради, рішеннями виконавчого комітету та розпорядженнями Львівського міського голови.

Інспекція є правонаступником прав та обов'язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України (надалі - Держархбудінспекції України) щодо здійснення переданих повноважень відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності України.

Відповідно до ст. 54 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.

Таким чином, суд зазначає, що Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у м Львові за своїм юридичним статусом є виконавчим органом органу місцевого самоврядування і входить до системи місцевого самоврядування.

Як вбачається з позовної заяви позивач заявляє свої вимоги до відповідача- Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м Львові, яка є виконавчим органом Львівської міської ради.

Враховуючи викладене, дана справа належить до предметної підсудності не Львівського окружного адміністративного суду, а місцевого загального суду як адміністративного з урахуванням правил територіальної підсудності визначеної ст. 19 КАС України.

При цьому позивачу слід врахувати, що порушення правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Капітель К” до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправною та скасування постанови слід передати на розгляд до Сихівського районного суду м.Львова, що є судом першої інстанції.

Керуючись статтями 18, 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Капітель К” до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання протиправною та скасування постанови передати на розгляд за предметною та територіальною підсудністю до Сихівського районного суду м. Львова (79000, м.Львів, вул.Чоловського,2).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови складений та підписаний 28.09.2016 року.

Суддя Братичак У.В.