про залишення позовної заяви без руху
29 вересня 2016 року
Справа № 803/1438/16
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “РЕСУРС СВ” до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Державної казначейської служби України Головного управління у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів,
Товариство з обмеженою відповідальністю “РЕСУРС СВ” звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Державної казначейської служби України Головного управління у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною щодо невиконання обов'язку у підготуванні та поданні висновків із зазначенням сум надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, що підлягає поверненню, зобов'язання підготувати висновок на повернення надміру сплачених коштів та стягнути кошти у сумі 122 885,33 грн.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктами 1,2 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” від 25.12.2015 року № 928-VIII (з наступними змінами та доповненнями) з 01.01.2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378,00 грн.
З врахуванням вищевикладеного за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою - 1 розмір мінімальної заробітної плати, що становить 1 378,00 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається із тексту позовної заяви, вона містить дві вимоги немайнового характеру (а саме: про визнання бездіяльності Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області протиправною щодо невиконання обов'язку у підготуванні та поданні висновків із зазначенням сум надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, що підлягає поверненню та зобов'язання підготувати висновок на повернення надміру сплачених коштів) повинна бути оплачена судовим збором в розмірі 2756 грн. (1 378 грн. х 2).
Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір в загальному розмірі 4599,28 грн. (2756 грн. + 1843,28 грн.).
Як вбачається із долученої позивачем квитанції від 27.09.2016 року №0.0.624779005.1 судовий збір сплачено в розмірі 1 843,28 грн., тобто в меншому розмірі, ніж це визначено законодавством України.
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 1 843,28 грн., в меншому розмірі, ніж визначено чинним законодавством, тому позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 2 756 грн. (4 599,28 грн. - 1 843,28 грн.).
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 17.10.2016 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 2756 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа із відміткою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України).
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “РЕСУРС СВ” до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Державної казначейської служби України Головного управління у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 17 жовтня 2016 року.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя С.Ф. Костюкевич