Ухвала від 23.09.2016 по справі 803/1311/16

УХВАЛА

про залишення без розгляду в частині позовних вимог

23 вересня 2016 року Справа № 803/1311/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Дмитрука В.В.,

при секретарі судового засідання - Гринчук Я.О.,

за участю представника позивача Трофимчука Ю.І.,

представника відповідача Грицені Г.Г.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Волинській області звернулося з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження від 17.08.2016 року ВП №51991882 та ВП №51992043.

16.09.2016 року представником позивача подано до суду заяву про зміну позовних вимог, в якій він просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 17.08.2016 року ВП №51991882 та постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 25.09.2015 року ВП №47638502.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач, незважаючи на наявність обґрунтованих причин невиконання позивачем рішення суду, в порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження» виніс постанову про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі 2 010,00 грн. та відповідно відкрив виконавче провадження на виконання даної постанови.

Представник відповідача в судовому засіданні пред'явлені позовні вимоги заперечив, мотивуючи тим, що діяв відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 25.09.2015 року ВП №47638502 надіслано позивачу 25.09.2015 року простою кореспонденцією.

Позовна заява в частині скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №47638502 від 25.09.2015 року підлягає залишенню без розгляду з таких підстав.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Статтею 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем оскаржується, зокрема, постанова про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №47638502 від 25.09.2015 року.

Відповідно до частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Судом встановлено, що постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 25.09.2015 року ВП №47638502 надіслано відповідачем Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в Волинській області 25.09.2015 року простою кореспонденцією, що підтверджується копіями супровідного листа від 25.09.2015 року №04-33/6946 та журналу реєстрації вихідної кореспонденції.

Разом з тим, представник позивача у позовній заяві від 31.08.2016 року та в заяві про зміну позовних вимог від 15.09.2016 року, поданій до суду 16.09.2016 року, вказує про те, що позивачу стало відомо про постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 25.09.2015 року ВП №47638502 саме 22.08.2016 року.

Таким чином, оскільки позивачу про постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 25.09.2015 року ВП №47638502 стало відомо 22.08.2016 року, а заяву про її скасування подано до суду лише 16.09.2016 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції №12035/16, тобто після закінчення десятиденного строку звернення до адміністративного суду, тому позивачем пропущено строк звернення до суду і заяви (клопотання) про його поновлення не подано, відтак позовна заява в частині оскарженні цієї постанови підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись пунктом 9 частини першої статті 155, частиною сьомою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про скасування постанов в частині скасування постанови про стягнення з боржника судового збору ВП №47638502 від 25 вересня 2015 року, - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлено до 28 вересня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.В.Дмитрук