Справа № 132/1021/13-п
25.04.2013 року Калинівський районний суд Вінницької області ОСОБА_1., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює інженером з охорони праці в відділі освіти Калинівської районної Державної адміністрації Вінницької області, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2 за скоєння правопорушення по ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 15.03.2012 року, складеним головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування у сфері освіти і науки державної фінансової інспекції у Вінницькій області ОСОБА_3 вбачається , що комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації, членом якого є інженер з охорони праці відділу освіти Калинівської райдержадміністрації ОСОБА_2, в січні 2011 року та в січні 2012 року при здійсненні процедури на закупівлю послуг на міські і приміські перевезення пасажирів наземним транспортом (автобусом) за розкладом (підвіз учнів до загальноосвітніх навчальних закладів Калинівського району) допущено проведення процедури закупівлі зазначених послуг з порушенням законодавства, а саме Закону України “Про здійснення державних закупівель”.
Так, в січні 2011 року комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації при проведенні процедури закупівлі послуг на міські та приміські перевезення пасажирів наземним транспортом, крім залізничного, за розкладом (підвіз учнів до шкіл району), очікуваною вартістю 659 000 грн., пропозиції конкурсних торгів чотирьох із п'яти учасників не відхилені. Проте не відповідають вимогам документації, а саме пропозиціях конкурсних торгів СПД ОСОБА_4, ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 відсутні документи фінансової спроможності та в пропозиціях конкурсних торгів ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6 відсутні копії аналогічних договорів за попередні роки, що наведені в довідці про виконання аналогічних договорів.
Подібно в січні 2012 року комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації при проведенні закупівлі послуг на міські і приміські перевезення пасажирів наземним транспортом (підвіз учнів до шкіл району), очікуваною вартістю 304800 грн., пропозиції конкурсних торгів двох із чотирьох учасників не відхилені. Проте не відповідають вимогам документації, а саме в пропозиціях конкурсних торгів ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_6, відсутні документи наявності фінансової спроможності.
Однак не зважаючи на зазначені порушення, комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації, членом якого являється інженер з охорони праці відділу освіти ОСОБА_2, процедури із закупівлі послуг на перевезення учнів до загальноосвітніх навчальних закладів Калинівського району відмінені не були та 07.04.2011 року було укладено 8 таких договорів на загальну суму 517257 грн. 26 коп. (в тому числі із СПД ОСОБА_4 на суму 110893 грн. 50 коп., ПП ОСОБА_5 на суму 147225 грн. 12 коп., ФОП ОСОБА_7 на суму 110893 грн. 50 коп., ФОП ОСОБА_6 на суму 74751 грн. 20 коп.), а 10.04.2012 року було укладено 5 таких договорів на загальну суму 54887 грн (в тому числі із ФОП ОСОБА_7 на суму 31742 грн, ФОП ОСОБА_6, на суму 23145 грн).
Таким чином, комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації при проведенні процедур закупівлі послуг на перевезення учнів до шкіл Калинівського району були допущені порушення вимог п.3 ч.1 ст. 29 та ч.1 ст. 30 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, а отже своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164-14 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення по ч.1 ст. 164-14 КУпАП не визнав і пояснив, що в січні 2011 року, та в січні 2012 року комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації, членом якого він являється відповідно діючому законодавству були проведені процедури закупівлі послуг з підвозу учнів до шкіл Калинівського району.
Відповідно до ст. 16 Закону України “Про здійснення державих закупівель” для підтвердження наявності фінансової спроможності учасник торгів може надати такі документи: баланс; звіт про фінансові результати; звіт про рух грошових коштів; довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами. Тому в пропозиціях конкурсних торгів СПД ОСОБА_4, ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7 надали наявні документи, що підтверджують їх фінансову спроможність як учасників торгів.
При цьому учасники торгів СПД ОСОБА_4, ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7 перебували на спрощеній системі оподаткування і сплачували єдиний податок. Для них ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності не є обов'язковим і з цього приводу вони дали пояснення у своїх конкурсних пропозиціях. Крім того вони надали : довідки з обслуговуючих банків і про рух грошових коштів на рахунку, про відсутність (наявність) заборгованості по кредитах; довідки із державного департаменту з питань банкрутства, що не порушено щодо них провадження у справі про банкрутство; довідки з податкової інспекції про відсутність в них заборгованості із сплати податків, зборів. Крім того ПП ОСОБА_5 надав звіт суб'єкта малого підприємництва. Тому відповідно наданих документів комітет з конкурсних торгів при закупівлі послуг на перевезення наземним транспортом (автобусом) учнів до шкіл району прийшов до висновку , що вищезазначені учасники конкурсу є фінансово спроможними, що підтверджується копіями відповідних документів, наданих ОСОБА_2 за 2011 рік до протоколу про адмінправопорушення.
Стосовно відсутності копій договорів на перевезення учнів до шкіл району за попередні роки (2009, 2010) у пропозиціях ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6 на отримання послуг на перевезення , то останні надали довідки про виконання договорів з перевезення учнів за попередні роки, в яких замовником послуг з перевезень виступав відділ освіти Калинівської райдержадміністрації і за наявності оригіналів таких договорів у відділі освіти, зазначені перевізники копій таких договорів не надавали.
Також ОСОБА_2 пояснив, що в січні 2012 року, комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації, членом якого він являється, з дотриманням вимог діючого законодавства були проведенні процедури із закупівлі послуг з підвозу учнів до шкіл Калинівського району.
При цьому учасники торгів ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_6 перебували на спрощеній системі оподаткування і сплачували єдиний податок. Для них ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності не є обов'язковим і з цього приводу вони дали пояснення у своїх конкурсних пропозиціях. Для підтвердження своєї фінансової спроможності вони надали комітету з конкурсних торгів: довідки з обслуговуючих банків про рух грошових коштів на рахунку; довідку про відсутність (наявність) заборгованості по кредитах; довідки з державного департаменту з питань банкрутства, що не порушено щодо них провадження у справі про банкрутство; довідки з податкової інспекції про відсутність у них заборгованості із сплати податків, зборів.
Так відповідно наданих документів комітет з конкурсних при закупівлі послуг на перевезення транспортом учнів до шкіл району прийшов до висновку, що вищезазначені учасники конкурсу є фінансово спроможними. Про таке зазначають копії відповідних документів за 2012 рік, наданих ОСОБА_2 до протоколу про адмінправопорушення.
Крім того ОСОБА_2 пояснив, що органом казначейства у Калинівському районі згідно порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України відповідно п.2.9 зареєстровано зобов'язання відділу освіти Калинівської райдержадміністрації в зв'язку з укладенням договорів з надання послуг на перевезення учнів до шкіл району з поданням комітетом з конкурсних торгів повного пакета підтвердних документів щодо проведення процедур закупівлі послуг за державні кошти та надано дозвіл на проплату перевізникам грошових коштів за отримані послуги з перевезень.
Представник Державної фінансової інспекції у Вінницькій області на виклики суду для дачі пояснень щодо виявлених порушень двічі до суду не зявилися без поважних причин, хоч належним чином повідомлялися про дату,час і місце розгляду справи, про що свідчать поштові повідомлення про отримання судових повісток на судові засідання - 9.04.2013 р та 26.04.2013 р.
Заслухавши ОСОБА_2В , оцінивши матеріали справи, суд вважає необхідним провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 по ч.1 ст. 164-14 КупАП закрити за відсутністю в її діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Так, із пояснень ОСОБА_2 та наданих належно завірених копій документів про наявність фінансової спроможності учасників торгів з достовірністю встановлено, що в січні 2011 року та в січні 2012 року комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Калинівської райдержадміністрації відповідно діючому законодавству були проведені процедури закупівлі послуг з підвозу учнів до шкіл Калинівського району.
При цьому в січні 2011 року учасники торгів СПД ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_6, ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_7 та січні 2012 року учасники торгів ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_6 для участі в торгах з надання послуг для перевезення транспортом учнів до шкіл району надали комітету з конкурсних торгів відділу освіти повний пакет документів про фінансову спроможність учасника торгів, а саме: довідки з обслуговуючих банків про рух грошових коштів на рахунку; довідки про відсутність (наявність) заборгованості по кредитах; довідки з державного департаменту з питань банкрутства, що не порушено щодо них провадження у справі про банкрутство; довідки з податкової інспекції про відсутність у них заборгованості із сплати податків, зборів. Зазначені учасники торгів перебували на спрощеній системі оподаткування і сплачували єдиний податок. Тому для них ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності не є обов'язковим і з цього приводу вони дали пояснення у своїх конкурсних пропозиціях (пакет даних документів долучено до протоколу про адмінправопорушення).
Згідно ст. 16 Закону України “Про здійснення державних закупівель” для підтвердження фінансової спроможності учасник торгів може надати такі документи: баланс; звіт про фінансові результати; звіт про рух грошових коштів; довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами. В зазначеній статті вказано перелік документів для підтвердження фінансової спроможності учасників торгів як фізичних осіб, як осіб-підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, для яких ведення балансу або звіту про фінансові результати законодавством не передбачено. Тоді як для юридичних осіб - учасників торгів ведення балансу та звіту про фінансові результату є обов'язковим.
Крім того, органом казначейства у Калинівському районі відповідно до вимог чинного законодавства в 2011, 2012 роках зареєстровано зобов'язання відділу освіти Калинівської райдержадміністрації в зв'язку з укладенням договорів з надання послуг вищезазначеними перевізниками на перевезення учнів до шкіл району з наданням комітетом з конкурсних торгів повного пакета підтверджуючих документів щодо проведення процедур закупівлі послуг за державні кошти та надано дозвіл на про плату перевізниками грошових коштів за отримані послуги з перевезення.
Відсутність копій договорів на перевезення учнів до шкіл району за попередні роки (2009, 2010) у пропозиціях ПП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6 на отримання послуг за перевезення не є підставою для притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_2 Так зазначені перевізники надали довідки про виконання договорів з перевезення учнів за попередні роки, в яких замовником послуг з перевезень виступав відділ освіти Калинівської райдержадміністрації і що оригінали таких договорів знаходяться у відділі освіти ,тому перевізники копій таких договорів не надавали.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 164-14, п.1 ст. 247 КУпАП, суд -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 по ч.1 ст. 164-14 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскарженою до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 діб після проголошення.
Суддя: ОСОБА_1