Постанова від 21.09.2016 по справі 185/7303/16-п

Справа № 185/7303/16-п

ПОСТАНОВА

21 вересня 2016 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Мельник Ю.А. за участі секретаря судового засідання Шемет Ю.І., захисника ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у м.Павлоград управління з питань праці Головного управління держпраці у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої головним лікарем КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР», яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, -

за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

05.09.2016 року о 11.00 годині в ході перевірки питання надання до Фонду соціального захисту інвалідів (надалі Фонд) достовірної та своєчасної подачі звітності, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, яка проводилась в КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР», що зареєстровано в Фонді 20.11.2009 року за №5345, було встановлено, що головним лікарем ОСОБА_2 до Фонду 09.01.2016 року було подано форму звітності №10-ПІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2015 рік, згідно якого середньооблікова кількість штатних працівників складає 364 особи, чисельність працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність складає 8 осіб; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях складає 8 осіб. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року у 2015 році у закладі повинні бути працевлаштовані 15 інвалідів. Таким чином на підприємстві не виконано норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів та не дотримано вимог п.3.4 Інструкції щодо заповнення форми №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів».

Гр. ОСОБА_2 в судове засідання з'явилась, свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП заперечувала, суду повідомила, що дійсно з 03.11.2014 року працює головним лікарем КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР». В 2015 році фактична чисельність працівників вказаного закладу складала 364 особи, з яких 342 особи, зайняті в наданні екстреної медичної допомоги людині в невідкладному стані: лікарі, фельдшери, водії, медичні сестри. Інші 22 особи - це адміністративні працівники. В 2015 році в закладі працювало 8 інвалідів. При складені звіту за 2015 рік за формою звітності №10-ПІ до Фонду соціального захисту інвалідів головним бухгалтером було зроблено помилку щодо визначення кількості інвалідів, які повинні працювати в закладі. Щодо вказаної особи були прийняті дисциплінарні заходи та надано виправлений звіт. Щодо невиконання державних нормативів працевлаштування інвалідів, то повідомляє, що інвалід фізично не може виконувати роботу в умовах екстреної медицини: законодавством чітко визначені вимоги щодо прийняття на роботу лікарів, водіїв швидкої допомоги, кандидати на які повинні бути без будь-яких вад здоров'я. Тому 15 інвалідів влаштувати в підпорядкованому їй закладі взагалі неможливо.

Вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, захисника, дослідивши надані матеріали, суд встановив наступне:

Відповідальність за ч.2 ст. 188-1 КУпАП настає за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та/або неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів

Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку. Норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно цим Законом. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону.

Згідно наданого звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 рік за формою звітності №10-ПІ КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР» від 04.01.2016 року в закладі в 2015 році працювало 364 особи, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) зазначено 8 осіб, кількість інвалідів -штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (осіб) зазначено 4 особи.

Пункт 3.4 Інструкції щодо заповнення форми №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» передбачає, що дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу, середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, та кількості інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях, відображаються в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого (якщо після коми число 5 і більше, то воно округлюється в бік збільшення). Таким чином відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР» кількість інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях складає 15 осіб (364/100х4=14.56), замість 4 осіб, які були зазначені у первинному звіті від 04.01.2016 року, та 8 осіб, що зазначені у корегуючому звіті від 31.08.2016 року.

Суд, не бере до уваги посилання гр. ОСОБА_3 про неможливість працевлаштування 15 осіб-інвалідів в КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР»у зв'язку з тим, що діюче законодавство, зокрема наданий наказ Міністерства охорони здоров'я України №299 від 24.12.1999 року «Про затвердження Переліку захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами» та наказ Міністерства охорони здоров'я України від 19.02.2013 року №133 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професійних працівників. Випуск 78. «Охорона здоров'я», передбачає певні обмеження для працевлаштування на роботу, пов'язану з наданням екстреної медичної допомоги, - оскільки ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» виключно визначає норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, та порядок його встановлення. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону.

В підтвердження винуватості ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП, суду надані наступні документи:

- копія акту перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування №31/4.5-4 від 05.09.2016 року, яким встановлено порушення ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» /а.п.3-4/;

- копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про реєстрацію КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР»/а.п.5/;

- копія особової картки на ім'я «Зайчикова Світлана Анатоліївна», яка обіймає посаду головного лікаря КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР»/а.п.6/;

- копія наказу №207-к від 03.11.2014 року про виконання обов'язків головного лікаря КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР» ОСОБА_2А./а.п.7/;

- копія штатного розпису на 2015 рік КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги «ДОР» /а.п.8-21/;

- копія звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 рік від 04.01.2016 року /а.п.22/

- копія пояснювальної ОСОБА_2 /а.п.23/

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП, а саме: невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

У відповідності вимог ст. 34 КУпАП, обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення ОСОБА_2, суд не встановив.

У відповідності вимог ст. 35 КУпАП, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення ОСОБА_2, суд не встановив.

Адміністративні стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Про те покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.

Враховуючи характер і наслідки вчиненого правопорушення, ступінь вини, особу ОСОБА_2, яка вчинила правопорушення вперше, свою провину не визнала, суд застосовує до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 188-1 ч.2 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_2 нових правопорушень та пропорційним вчиненому адміністративному правопорушенню.

У відповідності вимог ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 на користь держави необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 188-1 ч.2, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП.

На підставі ст. 188-1 ч.2 КУпАП ОСОБА_2 притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 275.60 гривень на користь держави.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя Ю.А. Мельник