Ухвала від 26.09.2016 по справі 560/948/16-а

Справа №560/948/16-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2016 року суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до голови Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні майном,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_3, звернувся до суду із позовом до відповідача голови Сварицевицької сільської ради ОСОБА_2 та просить: відкрити провадження у даній справі та зобов'язати голову Сварицевицької сільської Ради Дубровицького району Рівненської області ОСОБА_2, усунути перешкоди в користуванні майном, що належить ОСОБА_1 у вигляді будівельних матеріалів, які утворилися від розібраного приміщення корнесховища бувшого КСП «Партизан»в в с. Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області, і які він придбав у співвласників майна, що знаходяться у спільній частковій власності громадян колишніх членів реформованого КСП «Партизан», шляхом заборони йому чинити перешкоди ОСОБА_1 у відвантаженні останньому на грузові вантажні автомобілі, будівельні матеріали корнесховища бувшого КСП «Партизан» с. Сварицевичі.

Оглянувши матеріали позову та проаналізувавши правові норми, якими регулюються спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги по вказаному позову не можуть бути предметом адміністративного позову, виходячи з наступного.

Адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах (п. 6 ч.1 ст. 3 КАС України).

Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення .

Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Вказані норми права встановлюють, що в порядку адміністративного судочинства захищаються права та інтереси осіб у сфері публічно-правових відносин. Публічно-правові відносини є складовою частиною правових відносин, які виникають у суспільстві. Змістом будь-яких правових відносин є врегульовані правом взаємні права, інтереси, обов'язки та заборони суб'єктів суспільства у цих правовідносинах. Відповідно, зміст публічно-правових відносин складається з взаємних публічних прав, інтересів, обов'язків та заборон суб'єктів суспільства у певних публічно-правових відносинах.

У публічно-правових відносинах одна особа має та реалізує певні публічні права чи інтереси, а інша особа відповідно виконує певні публічні обов'язки або дотримується публічних заборон. У разі невиконання останньою особою своїх публічних обов'язків або недотримання публічних заборон вона порушує публічні права чи інтереси першої особи, яка не в змозі їх належним чином реалізувати. За цих обставин ця особа має право подати до суду адміністративний позов на захист своїх порушених публічних прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

До адміністративного суду з адміністративним позовом має право звернутись особа за захистом саме публічного права, свободи чи інтересу у сфері публічно-правових відносин. Звернення особи з позовом до суду на захист іншого крім публічного права, свободи чи інтересу, наприклад приватного цивільного чи господарського права, інтересу відповідно до вказаних норм Цивільного чи Господарського кодексів України, не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позовні вимоги по вказаному позову пов'язані саме із відносинами з приводу права власності на майно, а саме права користування та розпорядження майном, що в свою чергу вказує на те, що даний спір не є публічно-правовим, а отже, правовідносини, що склалися між сторонами, є цивільно-правовими та не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки жодних відносин влади і підпорядкування, що є обов'язковим для адміністративного спору, в даному випадку немає.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні майном.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубровицький районний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до ст. 254 КАС України.

Суддя: підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Дубровицького

районного суду ОСОБА_4