16 вересня 2016 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Коротких О.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 16 червня 2016 року у справі за її позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кременівському районі Луганської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певну дію,
До Верховного суду України надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 16 червня 2016 року, якою відмовлено у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 5 частини 5 статті 214 КАС.
За правилами глави 3 КАС до Верховного Суду України подається заява про перегляд судових рішень, а не касаційна скарга.
Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 236 КАС сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 1711 цього Кодексу.
У статті 237 КАС передбачено мотиви, з огляду на які може бути ініційований перегляд судових рішень Верховним Судом України. Зокрема, після касаційного перегляду адміністративна справа переглядається тільки з підстави неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (пункт 1 частини першої); неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів (пункт 2 частини першої); невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права (пункт 5 частини першої).
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 239 КАС у заяві про перегляд судових рішень зазначаються обґрунтування підстав для перегляду судових рішень, передбачених статтею 237 цього Кодексу.
Проте у скарзі відсутнє обґрунтування неоднакового застосування касаційним судом норм права.
Також до скарги не додано копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1, 2 статті 237 КАС (пункт 3 частини першої статті 2391 КАС) та не долучено документ про сплату судового збору ( частина друга статті 2391 КАС) або копію документа, який, на підставі статті 5 Закону України «Про судовий збір», дає право на пільги для сплати судового збору.
За таких обставин заява ОСОБА_1 потребує усунення вищезгаданих недоліків та уточнення підстав перегляду судового рішення.
Відповідно до вимог частини другої статті 2392 КАС України скаргу слід залишити без руху та надати ОСОБА_1 строк для усунення її недоліків до 13 жовтня 2016 року.
Скаргу буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 2392 КАС України).
Керуючись статтями 239, 2391 , 2392 Кодексу адміністративного судочинства України,
Заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 16 червня 2016 року залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви до 13 жовтня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.А. Коротких