ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
19 вересня 2016 року м. Київ № 826/14398/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова А.В., ознайомившись із позовною заявою
за позовомОСОБА_1
доДержавної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві
третя особа ОСОБА_2
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1І./Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві (надалі - ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві/Відповідач), в якій просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №46-17 від 31.03.2015 р. про нарахування податкового зобов'язання на суму 89 692,00 грн.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Ознайомившись із позовною заявою, суд встановив її невідповідність вимогам ст.106 КАС України з огляду на наступне.
Згідно із ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
При цьому, у відповідності до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Водночас, ставки сплати судового збору визначені ст.4 Закону України «Про судовий збір», де вказано, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Разом із тим, ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачено, що з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378 гривень.
Проте, враховуючи звернення Позивача до адміністративного суду із позовною вимогою майнового характеру,
З огляду на вищенаведене, враховуючи звернення до суду із адміністративним позовом майнового характеру, загальний розмір ставки судового збору за подання якого має становити 896,92 грн., ОСОБА_1 до позовної заяви додана квитанція №0.0.615958335.1 від 13.09.2016 р. про сплату судового збору на суму 551,21 грн., що свідчить про здійснення сплати судового збору не в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені Позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 345,71 грн. із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету.
Керуючись ст.ст.106 та 108 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу строк до 17.10.2016 р. для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Літвінова А.В.