Постанова від 19.09.2016 по справі 820/3291/16

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

19 вересня 2016 р. №820/3291/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Полях Н.А.,

при секретарі судового засідання - Корнієнка А.Д.,

за участі:

представника позивача - Шевченко Ю.В.,

представника 1-го відповідача - Мезенцевої К.І.,

1-го представника 2-го відповідача - Горбань М.П.,

2-го представника 2-го відповідача - Моторої Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тубний завод" до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Тубний завод", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:

- визнати противоправними дії Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради прийняти Звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникові - ОСОБА_1 , призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з 01 грудня 2015р. по 30 квітня 2016р.;

- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації компенсувати витрати ТОВ "Тубний завод" на виплату середнього заробітку працівнику призваного на військову службу до військової частини НОМЕР_1 за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 за період з 05 серпня 2015р. по 30 квітня 2016р. в сумі 77466,28 грн. перерахувавши на п/р НОМЕР_2 в АТ “ОТР Банк”, МФО 300528, код 32030717.

В обґрунтування позову зазначив, що на виконання Указу Президента України від 14.01.2015р. №15 "Про часткову мобілізацію", громадянин України ОСОБА_1 , який працював на ТОВ "Тубний завод" наладчиком поліграфічного обладнання 4 розряду цеху полієтіленових туб, був 05.08.2015 року призваний на військову службу до військової частини НОМЕР_1 за призовом під час мобілізації, про що свідчить довідка Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м. Харкова №2662/1 від 07.08.2015 р. Наказом ТОВ "Тубний завод" за №70-к від 10.08.2015р. був звільнений від виконання обов'язків на період проходження військової служби в зв'язку з частковою мобілізацією в особливий час, зі збереженням йому посади і середньої заробітної плати. Позивач, за рахунок власних коштів, виплатив ОСОБА_1 середній заробіток за наступний період: за період з 05.08.2015р. по 31.08.2015р. в розмірі 7368,58 грн.; за період з 01.09.2015р. по 30.09.2015р. в розмірі 9083,82 грн.; за період з 01.10.2015р. по 31.10.2015р. в розмірі 8655,01 грн.; за період з 01.11.2015р. по 30.11.2015р. в розмірі 8655,01 грн. на загальну суму 33762,42 грн. Позивач зазначив, що ТОВ "Тубний завод", маючи право на отримання відповідної компенсації, дотримуючи вимог законодавства і здійснивши виплату працівнику середнього заробітку, склало відповідні Звіти установленої форми з Додатком 1 Порядку № 105, погодило з районним військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби та подало 30.12.2015р. до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради Звіти про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку ОСОБА_1 . Позивач отримав відповідь від Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради за №3212/05 від 02.06.2016 р., з якої вбачається, що звіти по ОСОБА_1 за серпень-листопад 2015р. були подані ТОВ "Тубний завод" 30.12.2015р. та у зв'язку з тим, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 № 928-VІІІ бюджетну програму на виплату компенсації не встановлено, здійснити компенсацію із державного бюджету у 2016 році не передбачено. Станом на 11 травня 2016 р. позивач не отримав компенсації понесеної на виплату середнього заробітку працівнику позивача ОСОБА_1 за період з 05 серпня 2015р. по 30 листопада 2015р. у сумі 33 762,42 грн.

Також, позивач, за рахунок власних коштів, виплатив ОСОБА_1 середній заробіток за наступний період: за період з 01.12.2015р. по 31.12.2015р. в розмірі 9512,63 грн.; за період з 01.01.2016р. по 31.01.2016р. в розмірі 7797,39 грн.; за період з 01.02.2016р. по 29.02.2016р. в розмірі 8655,01 грн.; за період з 01.03.2016р. по 31.03.2016р. в розмірі 9083,82 грн.; за період з 01.04.2016р. по 30.04.2016р. в розмірі 8655,01 грн. на загальну суму 43703,86 грн. ТОВ "Тубний завод", маючи право на отримання відповідної компенсації, дотримуючи зазначених вище вимог і здійснивши виплату працівнику середнього заробітку, склала відповідні Звіти установленої форми з Додатком 1 Порядку № 105, погодила з районним військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби та подало 17.05.2016р. до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради Звіти про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку ОСОБА_1 . Листом №3219/06 від 02.06.2016 р. Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради відмовило ТОВ "Тубний завод" в прийнятті вищевказаних Звітів за грудень 2015р. - квітень 2016 р., посилаючись на те, що з ч.3 ст.119 КЗпП України “Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України”, вилучений. Законом України “Про державний бюджет України на 2016 рік” бюджетну програму на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам не встановлено.

Позивач зазначив, що відмова Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради прийняти Звіти за період з грудня 2015р. по квітень 2016р. та здійснити виплату компенсації середнього заробітку ОСОБА_1 за період з 05.08.2015р. по 30.04.2016р., є неправомірним та грубим порушенням статті 3.9 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” та статті 119 КЗпП України.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представники відповідача - Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради, у судовому засіданні проти позову заперечували, вказали на обґрунтованість та законність дій відповідача, а тому просили суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. У письмових запереченнях на адміністративний позов зазначили наступне: звіти ТОВ “Тубний завод” за серпень, вересень, жовтень, листопад 2015р. по ОСОБА_1 , надані підприємством 30.12.2015, були включені Управлінням в зведені звіти про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку (згідно додатку №2) за серпень, вересень, жовтень, листопад 2015р. та надані до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації згідно графіку 20.01.2016 р. Однак, кошти з Державного бюджету від Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації згідно наданих зведених звітів в січні 2016р. до Управління не надходили. По даному питанню Міністерством соціальної політики України листом від 02.02.2016 № 81/13/84-16 “Про надання роз'яснення” повідомлено, що Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” від 25.12.2015 № 928-VIII бюджетну програму на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичним особам - підприємцям у межах середнього заробітку працівників, не встановлено, тому здійснити компенсацію за грудень 2015р. та інші періоди 2014-2015р.р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015р. № 105 немає можливості. Також, представник відповідача зазначив, що законодавчі підстави для прийому звітів ТОВ “Тубний завод” про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівнику ОСОБА_1 за грудень 2015р., січень 2016р., лютий 2016р., березень 2016р., квітень 2016р. на загальну суму 43703,86 грн. з метою компенсації за рахунок коштів Державного бюджету в Управління відсутні.

Представник відповідача - Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, у судовому засіданні проти позову заперечував, вказав на обґрунтованість та законність дій відповідача, а тому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. У письмових запереченнях на адміністративний позов зазначив наступне: бюджетні асигнування на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” не передбачені. Враховуючи вищезазначене, виплата компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у 2016 році не проводиться. ТОВ “Губний завод” щомісяця до 15 числа мало подавати звіти про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам до Управління праці та соціального захист) населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради; Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради, у свою чергу, подає до 19 числа копій зазначених звітів Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації. Після чого, Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації щомісяця до 23 числа подає відомості про загальний обсяг фактичних витрат на виплату компенсації з бюджету середнього заробіть) працівникам згідно з додатком 3 Мінсоцполітики для спрямування їм бюджетних коштів, що спрямовуються органам соціального захисту населення для перерахування підприємствам, установам, організаціям. З огляду на вищевикладене, Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації не є головним розпорядником бюджетних коштів, а лише спрямовує кошти, отримані від Мінсоцполітики на підставі відомостей про загальний обсяг фактичних витрат на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам, органам соціального захисту населення для перерахування підприємствам, установам, організаціям.

На підставі викладеного представники відповідачів просили суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що на виконання Указу Президента України від 14.01.2015р. №15 "Про часткову мобілізацію", громадянин України ОСОБА_1 , який працював на ТОВ "Тубний завод" наладчиком поліграфічного обладнання 4 розряду цеху полієтіленових туб, був 05.08.2015 року призваний на військову службу до військової частини НОМЕР_1 за призовом під час мобілізації, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія довідки Комінтернівського об'єднаного районного військового комісаріату м.Харкова №2662/1 від 07.08.2015р.

Наказом ТОВ "Тубний завод" за №70-к від 10.08.2015р. ОСОБА_1 був звільнений від виконання обов'язків на період проходження військової служби в зв'язку з частковою мобілізацією в особливий час, зі збереженням йому посади і середньої заробітної плати.

З пояснень позивача та наявних матеріалів вбачається, що ТОВ "Тубний завод" здійснив виплату ОСОБА_1 середнього заробітку, а саме: за період з 05.08.2015р. по 31.08.2015р. в розмірі 7368,58 грн.; за період з 01.09.2015р. по 30.09.2015р. в розмірі 9083,82 грн.; за період з 01.10.2015р. по 31.10.2015р. в розмірі 8655,01 грн.; за період з 01.11.2015р. по 30.11.2015р. в розмірі 8655,01 грн. на загальну суму 33762,42 грн.

Судом встановлено, що ТОВ "Тубний завод" подало 30.12.2015р. до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради Звіти про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку ОСОБА_1 за період з 05 серпня 2015р. по 30 листопада 2015р.

Також, з наявних матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Тубний завод" здійснив виплату ОСОБА_1 середнього заробітку, а саме: за період з 01.12.2015р. по 31.12.2015р. в розмірі 9512,63 грн.; за період з 01.01.2016р. по 31.01.2016р. в розмірі 7797,39 грн.; за період з 01.02.2016р. по 29.02.2016р. в розмірі 8655,01 грн.; за період з 01.03.2016р. по 31.03.2016р. в розмірі 9083,82 грн.; за період з 01.04.2016р. по 30.04.2016р. в розмірі 8655,01 грн. на загальну суму 43703,86 грн.

На підставі здійснених виплат, ТОВ "Тубний завод" подало 17.05.2016р. до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради Звіти про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку ОСОБА_1 за період з грудня 2015 року по квітень 2016 року.

Листом №3219/06 від 02.06.2016 р. Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради відмовило ТОВ "ТУБНИИ ЗАВОД" в прийнятті вищевказаних Звітів за грудень 2015р. - квітень 2016 р., посилаючись на те, що текст ч.3 ст. 119 КЗпПУ із змінами, внесеними згідно із Законом №433-VІІІ від 14.05.2015 "Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України” в редакції Закону України від 24.12.2015 №911-VІІІ вилучений. Також, Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 №928-VIII бюджетну програму на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичним особам - підприємцям у межах середнього заробітку працівників, не встановлено.

З огляду на те, що позивач не отримав компенсації понесеної на виплату середнього заробітку працівнику позивача ОСОБА_1 за період з 05 серпня 2015р. по 30 листопада 2015р. у сумі 33762,42 грн. та неприйняття Звітів за грудень 2015р. - квітень 2016 р., позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом.

По суті заявлених вимог суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною 1 статті 119 КЗпП України передбачено, що на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Отже, гарантії щодо збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку працівникам на час виконання державних обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, встановлені для усіх працівників.

Відповідно до частини 3 статті 119 КЗпП України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин до 01.01.2016 року) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105 було затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до пункту 4 Порядку №105 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 1, погоджений районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби, для подання до 19 числа їх копій, а також зведених звітів про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 2 структурним підрозділам соціального захисту населення.

Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісяця до 23 числа подають відомості про загальний обсяг фактичних витрат на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 3 Мінсоцполітики для спрямування їм бюджетних коштів, що спрямовуються органам соціального захисту населення для перерахування підприємствам, установам, організаціям.

Судом встановлено, що належним чином погоджені Звіти про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку ОСОБА_1 за період з 05 серпня 2015р. по 30 листопада 2015р, які ТОВ "Тубний завод" подало 30.12.2015р. до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради, які були прийняті останнім.

В матеріалах справи містяться Зведені звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради від 20.01.2016 року за період з серпня 2015 року по листопад 2015 року, до яких включено відомості щодо компенсації ТОВ "Тубний завод".

З пояснень представника Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради вбачається, що вказані зведені звіти були передані до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації у відповідності до Порядку №105.

В свою чергу, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації надав до Мінсоцполітики інформацію для визначення потреби у коштах з виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014 - 2015 року за встановленою формою. Окрім цього, Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації неодноразово звертався до Міністерства соціальної політики України щодо надання роз'яснень про дотримання вимог Порядку №105, порушення питання про внесення змін до Державного бюджету щодо фінансування компенсації.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачами у справі було дотримано передбачений діючим законодавством порядок прийняття та подальшої передачі відомостей про загальний обсяг фактичних витрат ТОВ "Тубний завод" на виплату середнього заробітку працівникам за період з серпня 2015 року по листопад 2015 року, що унеможливлює визнання протиправності їх дій.

Водночас, судом не може бути взято до уваги посилання відповідачів про те, що звіти за період з серпня 2015 року по листопад 2015 року позивачем фактично були подані 30 грудня 2015 р., тобто з порушенням п. 4 Порядку №105, оскільки перелічені документи відповідачем були прийняті і до їх оформлення та подачі у відповідача не виникло жодних заперечень.

При цьому суд наголошує, що обов'язок щодо спрямування бюджетних коштів органам соціального захисту населення для перерахування підприємствам, установам, організаціям покладено на Мінсоцполітики, як головного розпорядника бюджетних коштів та відповідального виконавця бюджетної програми.

Згідно з Порядком № 105 виплату працівникам середнього заробітку здійснює підприємство. Компенсація підприємствам витрат на виплату середнього заробітку працівникам здійснюється Міністерством соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, в свою чергу, перераховують їх в районні (міські) управління, а останні - підприємствам.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації не наділений повноваженнями щодо компенсації витрат ТОВ "Тубний завод" на виплату середнього заробітку працівнику, призваному на військову службу до військової частини НОМЕР_1 за призовом під час мобілізації ОСОБА_1 за період з 05 серпня 2015р. по 30 квітня 2016р. в сумі 77466,28 грн., з огляду на що позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.

Відносно позовної вимоги щодо зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради прийняти Звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникові - ОСОБА_1 , призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з 01 грудня 2015р. по 30 квітня 2016р., суд зазначає наступне.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 року №911-VIII доповнено частини третю та четверту статті 119 Кодексу законів про працю України, а саме: "За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Водночас, Порядок №105 є підзаконним нормативно-правовим актом, прийнятим на основі та відповідно до частин третьої та четвертої статті 119 Кодексу законів про працю України і спрямований на виконання правових приписів, що містяться в частинах третій та четвертій статті 119 Кодексу законів про працю України, отже зміст вказаного Порядку не може суперечити положенням нормативно-правового акту вищої юридичної сили Кодексу законів про працю України.

З огляду на те, що Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 року №911-VIII набрав чинності з 01.01.2016 року, лише з цього часу можливо застосовувати до спірних правовідносин змінені положення частин третьої та четвертої статті 119 Кодексу законів про працю України.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позивач має право на отримання компенсації з державного бюджету, оскільки ним здійснено виплату середнього заробітку за грудень 2015 року, складено відповідний звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджено вказаний звіт з військовим комісаріатом та подано його до органу соціального захисту населення.

Також суд звертає увагу на той факт, що Порядок № 105 залишається чинним до цього часу, що не дає підстав місцевим органам соціального захисту відмовляти підприємствам у прийомі цієї звітності за 2015 рік.

З вказаного слідує, що відповідачем не було виконано покладених на нього законом зобов'язань та протиправно повернуто звіт, а також безпідставно не внесено надані позивачем відомості у Звітах про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за грудень 2015 року до Зведеного звіту.

Суд приходить до висновку, що Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради було зобов'язано прийняти Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникові - ОСОБА_1 , призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за грудень 2015 року та відповідно до положень Порядку №105 включити відповідні відомості до зведеного звіту, оскільки до 01.01.2016 року на позивача розповсюджувалось право на отримання відповідної компенсації.

Таким чином, суд вважає обґрунтованою позовну вимогу щодо зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради прийняти Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникові - ОСОБА_1 , призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за грудень 2015 року.

Відносно періоду з січня по квітень 2016 року суд зазначає, що з огляду на внесення змін до ч.3 статті 119 Кодексу законів про працю України, та відповідну відсутність бюджетної програми на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам. сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичним особам - підприємцям у межах середнього заробітку працівників у Законі України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 № 928-VІІІ, з 01.01.2016 року виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України не проводиться.

Оскільки Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 року №911-VIII, набрав чинності 01.01.2016 року і з цього часу компенсація середнього заробітку працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не передбачена, то у цій частині позову слід відмовити.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає вимоги позивача щодо зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради прийняти Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникові - ОСОБА_1 , призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за грудень 2015 року правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню у цій частині.

В іншій частині підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до вимог ст.94 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Тубний завод" до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради прийняти Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникові - ОСОБА_1 , призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за грудень 2015 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Тубний завод" (код ЄДРПОУ 32030717) судовий збір у розмірі 1378 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складено 20.09.2016 року.

Суддя Полях Н.А.