про відкриття провадження в адміністративній справі та вжиття заходів з підготовки справи до судового розгляду
21 вересня 2016 року справа № 823/1343/16 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з додатковою відповідальністю «Леонід» до державної податкової інспекції у м.Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання дій незаконними та скасування рішення,
20.09.2016 у Черкаський окружний адміністративний суд звернулось ТОВ «Леонід» (далі - позивач) до державної податкової інспекції у м.Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - відповідач) з адміністративним позовом про:
скасування наказу відповідача від 06.05.2016 №1322 «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «Леонід»;
визнання незаконними дій відповідача з проведення фактичної перевірки позивача з питань дотримання порядку ведення касових операцій, наявності патентів, свідоцтв, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), за наслідками якої складено акт від 16.05.2016 №94/23-01-22-01.
За результатами автоматизованого розподілу судових справ між суддями вказаний позов для розгляду визначено судді Бабич А.М. Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень і відповідно до ч.2 ст.17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства. Згідно зі ст.18-19 КАС України справа підсудна Черкаському окружному адміністративному суду.
На виконання п.5 ч.1 ст.107 КАС України з'ясовано, що позов подано з дотриманням встановленого законом строку. Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Суддя звернула увагу, що позивач додав до адміністративного позову квитанцію про сплату судового збору в сумі 1378,00грн., як за заявлення однієї вимоги немайнового характеру, хоча заявляє дві вимоги немайнового характеру.
Абз.2 ч.3 ст.6 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до абз.3 підп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, судовий збір справляється у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Отже, ставкою судового збору за подання цього позову є сума 2756,00грн. (1 розмір мінімальної заробітної плати * 2 позовні вимоги немайнового характеру).
Оскільки вищевказаний недолік меже бути усунений під час судового розгляду справи, суддя дійшла висновку відкрити провадження у справі та зобов'язати позивача надати суду доказ доплати судового збору в належному розмірі на рахунки Черкаського окружного адміністративного суду, а докази виконання цієї вимоги - суду.
Суддя зауважує, що ч.7 ст.155 КАС України встановлений обов'язок залишити позовну заяву без розгляду якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Врахувавши вимоги ст.ст.11, 71, 107, 110, 114 КАС України, суддя дійшла висновку вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду: з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи суд вирішив зобов'язати осіб, які беруть участь у справі, надати суду докази в обґрунтування власної правової позиції по суті спору та письмові пояснення (заперечення).
Керуючись ст. ст. 6, 15-1, 23, 107, 110, 160, 165, 254-255 КАС України, суддя
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Повідомити осіб, які беруть участь у справі, що розгляд справи відбудеться одноособово під головуванням судді Бабич А.М.
3. Вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду:
3.1. Зобов'язати позивача надати суду до 11 год. 00 хв. 28 вересня 2016 року докази доплати судового збору за подання цього позову в належному розмірі на рахунки Черкаського окружного адміністративного суду відповідно до кількості підтриманих позовних вимог. Роз'яснити, що невиконання цієї вимоги матиме наслідком залишення позову без розгляду на підставі ч.7 ст.155 КАС України.
Зобов'язати надати суду до 11 год. 00 хв. 28 вересня 2016 року:
позивача: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на позивача та відповідача станом на час судового розгляду справи, а також завірені копії власних установчих документів;
відповідача:
письмові пояснення (заперечення) щодо позову;
у разі невизнання адміністративного позову - всі докази на підтвердження своїх заперечень;
належним чином завірені копії документів, на підставі та відповідно до яких прийняте оскаржуване рішення, а також рішень, прийнятих за наслідками перевірки позивача (у разі наявності).
3.2. Викликати у судове засідання осіб, які беруть участь у справі.
Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі та не можуть з поважних причин прибути до суду на призначувані судові засідання, завчасно повідомити про це суд і надати відповідні докази до часу призначеного судового засідання.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
5. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
СуддяА.М. Бабич
Витяг з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.