Постанова від 12.09.2016 по справі 817/1219/16

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2016 р.Р і в н еСправа №817/1219/16

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області

дофізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області (далі - ДПІ у м.Рівному) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1Г.) про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 84753,50грн. (7358,09грн. - податок на доходи фізичних осіб, 77166,57грн. - єдиний податок, 228,84грн. - військовий збір).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 09.06.2016 за ФОП ОСОБА_1 перед бюджетом рахується податковий борг в сумі 84753,50грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

У судове засідання позивач не прибув, адміністративний позов містить клопотання про розгляд справи за відсутності представника.

Відповідач у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні позов визнав та просив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні, а тому, відповідно до вимог ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження, на підставі наявних у справі доказів.

Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Рівненської міської ради 19.01.2001, перебував на обліку, як платник податків по спрощеній системі оподаткування в органі доходів і зборів з 01.06.2012 по 01.01.2015.

Станом на 09.06.2016 за ФОП ОСОБА_1 рахується податковий борг в сумі 84753,50грн.

Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в сумі 7358,09грн. виникла на підставі самостійно поданої податкової декларації про майновий стан і доходи від 09.02.2016 та договору про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 31.07.2014 №132, укладеного відповідно до рішення про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 31.07.2014 №123.

Оскільки відповідачем було порушено умови погашення податкового боргу, ДПІ у м.Рівному винесене рішення від 01.10.2014 №21 про скасування розстрочення грошових зобов'язань.

Податковий борг з єдиного податку в сумі 77166,57грн. виник на підставі:

- самостійно поданих податкових декларацій від 03.11.2014;

- договору про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 23.05.2014 №94, укладеного відповідно до рішення про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 23.05.2014 №85;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 08.04.2016 №000352/17-146-17-05-32, прийнятого на підставі акта від 08.04.2016 №234/17-16-17-05-30, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 2319,76грн.;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 08.04.2016 №000353/17-146-17-05-32, прийнятого на підставі акта від 08.04.2016 №234/17-16-17-05-30, яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 6076,51грн.

Оскільки відповідачем було порушено умови погашення податкового боргу, ДПІ у м.Рівному винесене рішення від 01.10.2014 №20 про скасування розстрочення грошових зобов'язань.

Вказані податкові повідомлення-рішення вважаються врученими відповідачу в силу вимог п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.

Разом з тим, за користування відповідачем розстроченнями грошових зобов'язань позивачем на суми податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку було нараховано проценти.

Борг з військового збору в сумі 228,84грн. виник на підставі самостійно поданої податкової декларації про майновий стан і доходи від 09.02.2016.

З метою погашення податкового боргу ДПІ у м.Рівному для ФОП ОСОБА_1 було сформовано та надіслано податкову вимогу форми "Ф" від 20.08.2013 №2524-17 на суму 9821,89грн.

Вказана податкова вимога вважаються врученою відповідачу в силу вимог п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалася.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунком суми податкового боргу від 09.06.2016 №7670/17-16-17-10 (а.а.с.5-6), договорами про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 2305.2014 №94 та від 31.07.2014 №132, рішеннями про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 23.05.2014 №85 та від 31.07.2014 №132, рішеннями про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 01.10.2014 №20 та від 01.10.2014 №21 (а.а.с.7-12), податковими деклараціями платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 03.11.2014 (а.а.с.13-19), податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш" від 08.04.2016 №000352/17-146-17-05-32 та від 08.04.2016 №000353/17-146-17-05-32 (а.а.с.20-21), корінцем податкової вимоги форми "Ф" від 20.08.2013 №2524-17 (а.с.22), заявою про застосування спрощеної системи оподаткування від 15.06.2012 (а.а.с.23-24), рішенням про анулювання реєстрації платника єдиного податку від 14.01.2015 №399/17-16-17-03-31 (а.с.25), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.26), станом розрахунків з бюджетом від 09.06.2016 №7670/17-16-17-10 (а.с.27), картками особового рахунку платника (а.а.с.28-44).

Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 9 Податкового кодексу України та статтею 64 Бюджетного кодексу України визначено, що податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків і зборів, який справляється на всій території України та закріплюється за бюджетами місцевого самоврядування.

Статтею 10 Податкового кодексу України встановлено, що єдиний податок належать до місцевих податків та зборів та встановлюється місцевими радами в обов'язковому порядку.

Пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Податкового кодексу України та статтею 29 Бюджетного кодексу України встановлено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір, об'єктом оподаткування якого є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (ст.163), та який є доходом загального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів доходів і зборів, до яких, зокрема, відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.

Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, не підлягає оскарженню.

За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Пунктом 100.1 статті 100 Податкового кодексу України визначено, що розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.

Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання (п.100.2 ст.100 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Оскільки відповідач не оскаржував податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги, то загальна сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів та митних платежів, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний №2308213014) податковий борг в сумі 84753,50грн. (вісімдесят чотири тисячі сімсот п'ятдесят три гривні п'ятдесят копійок), з них: 228,84грн. (двісті двадцять вісім гривень вісімдесят чотири копійки) військового збору - до Державного бюджету України; 7358,09грн. (сім тисяч триста п'ятдесят вісім гривень дев'ять копійок) податку на доходи фізичних осіб та 77166,57грн. (сімдесят сім тисяч сто шістдесят шість гривень п'ятдесят сім копійок) єдиного податку - до місцевого бюджету м.Рівного.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Гломб Ю.О.