Справа № 157/929/16-п
Провадження №3/157/425/16
19 вересня 2016 року м.Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської областіа ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Камінь-Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області,
щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацевлаштованого,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН № 011104 від 19 червня 2016 року, ОСОБА_2 16 червня 2016 року близько 15 години, знаходячись за адресою: с. Клітицьк, вул. Молодіжна, 1, чіплявся до своєї співмешканки ОСОБА_3, ображав її нецензурними словами, намагався побити, на зауваження не реагував.
Відповідно до статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Пунктом 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), затвердженої наказом МВС від 06.11.2015 року, передбачено, що у графі протоколу про адміністративне правопорушення: "посада, найменування органу поліції, звання, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол" зазначаються прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол (повністю, без скорочень); у графі: "чи притягався(лася) до адміністративної відповідальності" - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності).
Разом з тим, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 інспектором поліції передбачених законом вимог щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення не дотримано, а саме, у протоколі про адміністративне правопорушення не повністю зазначено ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол; не зазначені відомості про те, чи притягувався ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, коли та за що, чи не притягувався до адміністративної відповідальності.
В залежності від того чи було піддано особу адміністративному стягненню протягом року та за яке порушення, кваліфікуються дії останньої за відповідною статтею, частиною статті КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 частину статті нормативного акта, якою передбачено відповідальність за дії цієї особи вказано не зрозуміло, не чітко (чи то ч. 1 ст. 173-2 КУпАП чи то ч. 2 ст. 173-2 КУпАП).
У разі кваліфікації дій ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, суть адміністративного правопорушення належить викласти у точній відповідності з диспозицією цієї частини ст. 173-2 КУпАП.
Зазначені недоліки перешкоджають своєчасному, об'єктивному, всебічному та повному розгляду справи і прийняттю законного рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 належить повернути у Камінь-Каширський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи, останні, з врахуванням вимог ст. 38 КУпАП, можуть бути направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.
При цьому належить також врахувати, що відповідно до вимог пунктів 6, 7 Інструкції усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 277, 278, 280 КУпАП,
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 повернути Камінь-Каширському відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Суддя: О. В. Антонюк