Постанова від 19.09.2016 по справі 157/926/16-п

Справа № 157/926/16-п

Провадження №3/157/423/16

ПОСТАНОВА

19 вересня 2016 року м.Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Ковельського відділу поліції ГУНП у Волинській області, щодо

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацевлаштованого,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АП1 № 995151 від 07 серпня 2016 року, ОСОБА_1 07 серпня 2016 року близько 19 год. 30 хв. у м. Ковелі по вул. Володимирська, керував автомобілем «Фольксваген Транспортер», номерний знак НОМЕР_1, у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги підпункту «а» пункту 2.9 Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.

Розділом ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року № 1395 (далі - Інструкція) передбачено, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: 1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; 2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; 3) акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; 4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.

Згідно з розділом ІХ цієї Інструкції, огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства; результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої проводився цей огляд; у разі виявлення стану алкогольного сп'яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп'яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).

Окрім того, розділом ХІ Інструкції передбачено, що поліцейські тимчасово вилучають посвідчення водія за наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене КУпАП, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом; про тимчасове вилучення посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення (стаття 265-1 КУпАП).

Санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 та додані до нього матеріали вищевказаним вимогам закону не відповідають.

Зокрема, до протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не додано акт огляду на стан сп'яніння і не додано письмових пояснень свідків правопорушення, незважаючи на те, що такі свідки були (ОСОБА_2 та ОСОБА_3Ф.).

Окрім того, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про вилучення у ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами та про отримання останнім тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом, або ж не долучено доказів про відсутність у ОСОБА_1 права на керування транспортними засобами, з огляду на те, що санкцією статті закону, порушення якої ставиться у вину ОСОБА_1, передбачено накладення стягнення на водіїв у вигляді, в тому числі, позбавлення права керування транспортними засобами, а на інших осіб - без позбавлення права керування транспортними засобами.

Вказані недоліки унеможливлюють своєчасний, об'єктивний, всебічний та повний розгляд справи і прийняття законного рішення, у зв'язку з чим приходжу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить направити до Ковельського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для їх належного оформлення.

Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, останні, з врахуванням вимог ст. 38 КУпАП, можуть бути направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.

Керуючись ст. ст. 7, 9, 256, 268, 277, 278, 280 КУпАП,

постановив:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути Ковельському відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.

Суддя: О. В. Антонюк