Постанова від 10.08.2016 по справі 665/1406/16-а

набрала чинності "___"_________20____р.

Справа № 665/1406/16-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.08.2016 року Чаплинський районний суд Херсонської області в складі: головуючого судді Кузьменка А.Д.,

секретаря Собчук М.В.,

представник позивача Луценко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Чаплинка справу за адміністративним позовом Чаплинського районного сектору управління Державної міграційної служби України до громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 про примусове видворення за межі України,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 про примусове видворення за межі України, посилаючись на те, що останній прибув на територію України 16 травня 2014 року по приватним справам через КПП «Харків» . Починаючи з 13 серпня 2014 року ОСОБА_3 ухиляється від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, незважаючи на те, що рішенням Чаплинського РВ УДМС України в Херсонській області від 27 листопада 2015 року його зобов'язано покинути територію України в термін до 20 грудня 2015 року.

У судовому засіданні представник позивача Луценко О.С. позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених в адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, подавши письмову заяву про визнання позовних вимог і розгляд справи у його відсутність.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, встановив наступне.

Судом установлено, що громадянин Російської Федерації ОСОБА_3 прибув на територію України через КПП «Харків» 16 травня 2014 року по паспортному документу серії НОМЕР_1, виданого 17 листопада 2010 року.

Термін перебування на території України закінчився 16 серпня 2014 року і з цього часу ОСОБА_3 вважається таким, який знаходиться в державі Україна на нелегальному положенні.

26 травня 2015 року відносно ОСОБА_3 було складено протокол про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування на території України, за наслідками розгляду якого на нього був накладений шраф в розмірі 510 гривень та попереджено про необхідність залишити територію України в добровільному порядку.

27 листопада 2015 року Чаплинським РВ УДМС України в Херсонській області у відповідності до вимог ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» прийнято рішення про примусове повернення ОСОБА_3 за межі України та зобов'язано покинути території України в термін до 20 грудня 2015 року.

Однак, на теперішній час встановлено, що відповідач територію України не залишив і продовжує проживати в селі Строганівка Чаплинського району Херсонської області на нелегальному положенні. Законні джерела існування в України в іноземця відсутні, підстав для подальшого його перебування на території держави немає.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повергнення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Згідно Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 353/271/150 від 23 квітня 2012 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 травня 2012 року за №806/21119, контроль за дотриманням іноземцями та особами без громадянства вимог законодавства здійснюють в межах своєї компетенції територіальні підрозділи Державної міграційної служби України, до повноважень яких віднесено прийняття рішень про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, їх документування та здійснення заходів з безпосереднього примусового видворення за межі України.

Судом не встановлено жодних обставин, які свідчили б про те, що виконання рішення про примусове видворення до держави належності буде становити для ОСОБА_3 реальну загрозу його життю, свободі або здоров'ю чи призведе до інших негативних наслідків, які згідно зі ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», є підставами для заборони щодо примусового повернення чи примусового видворення відповідача з території України в Російську Федерацію.

Враховуючи, що після прийняття рішення територіальним підрозділом Державної міграційної служби України в Херсонській області про примусове повернення ОСОБА_3 в державу належності, останній ухилився від виїзду з України, в добровільному порядку не покинув територію України до встановленого йому терміну, чим порушив законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування в України, а також приймаючи до уваги відсутність заборон щодо примусового повернення чи примусового видворення або видачі чи передачі іноземця та особи без громадянства, передбачених ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд приходить до висновку, що позовні вимоги про видворення відповідача за межі України в примусовому порядку підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які відповідно до рішення суду підлягають примусовому видворенню за межі України, відшкодовують витрати. Пов'язані з видворенням, в установленому законом порядку. Якщо зазначені іноземці та особи без громадянства не мають коштів для відшкодування витрат, пов'язаних із видворенням їх за межі України, видворення здійснюється за рахунок державного бюджету.

Керуючись ст.ст. 8, 9,11, 18, 30, 104,159-163, 183-7, 186 КАС України, Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» , суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Чаплинського районного сектору управління Державної міграційної служби України в Херсонській області задовольнити.

Примусово видворити за межі України громадянина Російської Федерації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Чаплинський районний суд шляхом подання у п'ятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. Оскарження рішення не зупиняє його негайного виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Суддя А.Д. Кузьменко