Справа № 127/19922/16-а
Провадження № 2-а/127/704/16
20 вересня 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспектора роти №3 батальйону Управління Патрульної Поліції у м. Вінниця Департаменту Національної Поліції лейтенанта поліції ОСОБА_2про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, яка не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а тому підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, право особи на оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення передбачено ст.287 КУпАП.
Згідно п.3 ч.1 ст.288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Таким чином, КУпАП передбачаючи право на оскарження постанови до суду, не визначає самого порядку такого оскарження, а відсилає до Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
А тому, оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності має вчинятись у формі адміністративного позову, оскільки, у відповідності до ст.104 КАС України іншого способу звернення до адміністративного суду, окрім зазначеного, не передбачено.
Вимоги до позовної заяви (адміністративного позову) зазначені у статті 106 КАС України.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» мінімальна заробітна плата в Україні станом на 01.01.2016 року становить 1 378 грн.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 551,20 грн.
Разом з тим, позивачем судовий збір у зазначеному розмірі не сплачено, оскільки безпосередньо відсутній оригінал платіжного документу, а відтак останній необхідно сплатити позивачу та надати суду оригінал платіжного документу.
Суд звертає увагу, що норма ч.4 ст.288 КУпАП, на яку посилався позивач як на підставу про звільнення від сплати судового збору, стосується звільнення від сплати державного мита при оскарженні постанови виключно при зверненні до органу, який виніс постанову, а при зверненні до суду з позовною заявою з 01.11.2011 року застосовуються вимоги Закону України «Про судовий збір», а тому позивачу необхідно сплатити судовий збір на загальних підставах.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, суд залишає позовну заяву без руху та пропонує позивачу усунути вказані вище недоліки позовної заяви в строк до 27 вересня 2016 року.
Згідно з ч.2 ст.108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспектора роти №3 батальйону Управління Патрульної Поліції у м. Вінниця Департаменту Національної Поліції лейтенанта поліції ОСОБА_2про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 27 вересня 2016 року, але не більше п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі невиконання вказаних недоліків, дана позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя: