Cправа № 127/19890/16-п
Провадження № 3/127/6035/16
Іменем України
19 вересня 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гриневич В.С., дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 51 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області 16.09.2016 року, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення нею правопорушення, передбаченого ст. 51 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення №003398, який надійшов до суду, не відповідає вищевказаним вимогам. Зокрема, у протоколі відсутні відомості, а саме «назва документа, серія, №, ким і коли виданий», відповідно до яких особа яка склада протокол встановлювала особу, яка притягується до адміністративної відповідальності. Крім того, графа протоколу «чи притягувалася до адміністратиної відповідальності» не заповнена
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Згідно Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МВС №185 від 22.02.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.03.2001 р. за №272/5463, до протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення (рапорти посадових осіб, заяви, пояснення правопорушників, потерпілих, свідків правопорушення, протоколи виявлення, знищення тощо), кожний документ має свої реквізити (дату, адресу, назву, підпис, штампи, печатки тощо) і повинен відповідати своєму призначенню, містити достовірну інформацію, відповідати вимогам законодавства; крім того, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу.
Крім того, згідно загальних правил діловодства та оформлення офіційних документів, усі відомості, які вносяться до офіційних документів, мають бути написані розбірливим почерком, або друкованими літерами.
Однак, сам протоком оформлено вкрай не розбірливим почерком, протокол містить виправлення, а додані матеріали, зокрема копія протоколу допиту від 16.04.2016р. ОСОБА_2, поганої якості та являється неможливими для читання, що унеможливлює прийняття необхідного рішення по справі.
Таким чином, з огляду на те, що протокол про адміністративне правопорушення ВІ №015779 від 08.06.2016р. не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, суд приходить до переконання, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 51 КУпАП слід повернути до ВВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП, суд -
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 51 КУпАП - повернути до ВВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова остаточна оскарженню не підлягає.
Суддя: