Cправа № 127/5379/16-п
Провадження № 3/127/5957/16
Іменем України
16 вересня 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гриневич В.С., дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії АВ № 672870, іпн. НОМЕР_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,-
До Вінницького міського суду Вінницької області 30.05.2016 року, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВІ №012789 від 17.03.2016р., 03.03.2016р. о 22:05 год., ОСОБА_1, був відсутній за місцем проживання, так як двері квартири не відчиняв та на телефонні дзвінки не відповідав, чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду.
В судове засідання 15.09.2016р. ОСОБА_1 не з'явився з невідомих суду причин.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В ст. 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідно до положень ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП розглядаються протягом доби (з часу їх надходження до суду). Разом з тим, статтею 268 КУпАП визначено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
З урахуванням того, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 був складений 17.03.2016р. та матеріали справи надіслані до суду 15.09.2016 року, та мають бути розглянуті судом протягом доби з дня їх надходження, що заздалегідь унеможливлює суд розглянути їх у строки, встановлені ч. 2 ст. 277 КУпАП у разі неявки в судове засідання особи, що притягується до адміністративної відповідальності, а тому орган, який направляв матеріали до суду має повідомляти правопорушника про дату і місце слухання справи, дату направлення матеріалів до суду, а у разі ухилення від від явки в судове засідання - застосувати привід.
При цьому, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться 17.03.2016р., тоді як матеріали справи надійшли до суду 15.09.2016р, при цьому інших відомостей про повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, а також про його ухилення від явки в судове засідання, матеріали справи не містять.
З огляду на те, що ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, а в матеріалах справи відсутні відомості про те, що правопорушник належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд вважає, що останній не був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно нього, що в свою чергу унеможливлює розглянути дану справу у строки, встановлені ч. 2 ст. 277 КУпАП.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серія ВІ № 012789 від 17.03.2016 року вбачається, що протокол складено відносно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі внутрішніх справ - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, згідно з ч. 2 ст. 187 КУпАП дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Таким чином, для складання протоколу за частиною 2 ст. 187 КУпАП необхідною умовою є вчинення особою правопорушення повторно протягом року.
Проте, доказів вчинення ОСОБА_1 протягом року правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 187 КУпАП, адміністративні матеріали, що надійшли до суду, не містять.
Таким доказом може слугувати виключно постанова суду при протягнення особи до адміністративної відповідальності за вченине правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 187 КУпАП
На зазначені обставини зверталася увага суддями Вінницького міського суду Вінницької області у постановах від 17.03.2016р., 20.04.2016р. та 30.05.2016р., однак вказані недоліки залишені поза увагою.
Таким чином, суд приходить до переконання, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП слід повернути до ВВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення, а також для забезпечення явки ОСОБА_1 в судове засідання по розгляду вказаних матеріалів.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП, суд-
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 187 КУпАП - повернути до ВВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення, а також для забезпечення явки ОСОБА_1 в судове засідання по розгляду протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постанова остаточна оскарженню не підлягає.
Суддя